DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 11 z 89
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 89
 #1000545  autor: Karlos20
 25 cze 2018, 11:59
Włączając usługę no-limit za 1 zł dziennie (włączenie usługi nic nie kosztuje).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1000601  autor: MyszkaMiki
 25 cze 2018, 17:20
Jeśli nie będę korzystać z usługi, to będzie 1zl pobierać z konta, czy nie?Oczywiście trzeba załadować konto za 30 zl? Czy można włączyć te usługi online, czy tylko dzwoniąc?
 #1000612  autor: 24bis24
 25 cze 2018, 18:13
MyszkaMiki pisze:Jeśli nie będę korzystać z usługi, to będzie 1zl pobierać z konta,
nie

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1000744  autor: Karlos20
 26 cze 2018, 12:41
Zasada prosta - nie korzystasz to nie pobierają opłat. Można swobodnie włączyć i wyłączyć opcje, każde wyłączenie to skrócenie wychodzących do 1 miesiąca.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1001544  autor: Pabloeq
 30 cze 2018, 19:26
Jeżeli kogoś interesuje stanowisko T-mobile w sprawie dlaczego naliczją pojedyńcze grosze, to tu oficjalne wyjaśnienie jakie dostałem:

Szanowny Panie

Odpowiadając na korespondencję z dnia 24.06.2018 r. pragnę wyjaśnić, że zgodnie z art.19 ust. 18 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług, do cen netto doliczany jest podatek VAT w wysokości 23%.

Stan konta oraz kwota za połączenia, sms-y i pozostałe usługi są rozliczane według cen netto.

W związku z powyższym w momencie rozliczenia usług, kwota może być wyższa o kilka groszy od kwoty wskazanej w Cenniku. Powyższe rozliczenie jest zgodne z zapisami ustawy.

Niemniej jednak wyrażając zrozumienie dla Pana niezadowolenia wynikającego z powyższych rozbieżności, uzupełniłam konto Pana numeru dodatkową kwota 2 zł z Vat, która pokryje ewentualne rozbieżności dla kolejnych 200 aktywacji usługi „No Limit”.

Z poważaniem
Konsultant ds. Reklamacji
 #1001573  autor: biala1991
 01 lip 2018, 07:12
Czy to oznacza, że groszowe różnice zdarzają się tylko wtedy gdy klient ma jakieś saldo na koncie? Nie dojdzie do przykrej sytuacji, że klient z zerowym stanem konta zasila za 25zł a nolimit mu się nie odnawia, bo system domaga się za usługę 25,01zł? :)

Moja historia, numer którym zarządzam ma włączony cykliczny pakiet minut do wszystkich a do tego darmowe rozmowy w sieci. Ten pakiet działa od lat i nigdy nie było problemu z jego odnawialnością. W czerwcu pakiet odnowił się z całodniowym poślizgiem. Na szczęście użytkownik tego dnia nie dzwonił poza sieć więc nic nie pobrało mu z konta. A gdyby dzwonił i na koncie miał dokładnie kwotę odpowiadającą cenie pakietu to po obciążeniu za rozmowę pakiet wcale by się nie odnowił, bo brakłoby parę groszy :)
 #1001582  autor: marcin19883
 01 lip 2018, 09:03
Co za głupie tłumaczenie. Ta sieć to kpina. Nigdzie tak nie ma u nikogo. Cena jest ceną, regulamin regulaminem. I ma być tak jak pisze. Pobór tych groszy jest ukrytym oszustwem. Dziwię się, że nikt tego nie zgłosił do odpowiednich instytucji.
Jeśli u każdego tak jest, to zarabiają na tym niezłe kokosy. Większość ludzi to olewa i daje się kroić. Inni odchodzą i nigdzie tego nie zgłaszają.
 #1001608  autor: Karlos20
 01 lip 2018, 12:09
Marcin: to było od dawna, po co to oburzenie?
Poza tym zdarza się sytuacja, że doładowujesz konto kwotą 5 zł, a dostajesz 5,01 zł. Kupujesz pakiet za 5 zł i masz albo 0,01 zł albo 0,00.
Zawsze tak było. Również w Heyah. Mają starą platformę billingową i tyle.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1001626  autor: unnameduser
 01 lip 2018, 13:13
Przykładowo za pakiet 500 SMS w taryfie Nowa Heyah pobierają 4,99, także wyjdzie na równo. Co nie znaczy, że nie powinni zrobić z tym porządku, u żadnego innego operatora nie spotkałem się z takimi zagraniami. Skoro jest podana cena, powinna być naliczona zgodna z nią opłata, a nie o 1 grosz większa. Potem ktoś może mieć niespodziankę, że na koncie ma 25 zł, a nie odnowi mu się nolimit.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1001627  autor: biala1991
 01 lip 2018, 13:13
Tak naprawdę to nie chodzi o ten grosz w jedną czy drugą stronę, bo to żadne pieniądze. Problem robi się w sytuacji opisanej przeze mnie. Jeśli system może sobie uznać, że do odnowienia usługi potrzeba 25.01zł to co w przypadku gdy na koncie jest dokładnie 25zł? Usługa się nie odnowi a nieświadomy klient wyczyści sobie konto w przekonaniu, że skoro zabezpieczył cennikową kwotę to nolimit cały czas jest aktywny? To już nie będą grosze :)
 #1001628  autor: Karlos20
 01 lip 2018, 13:16
Zawsze można złożyć reklamację, która w takiej sytuacji będzie uznana, ba nawet kilka zł doładują.
Potrzebna jest nowa platforma dla prepaida, bo tylko ona naprawi ten problem ww. rozliczeń, 20 lat to już działa wraz z jej modyfikacjami.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1001634  autor: Pabloeq
 01 lip 2018, 13:37
biala1991 pisze:Tak naprawdę to nie chodzi o ten grosz w jedną czy drugą stronę, bo to żadne pieniądze.
No nie do końca, wydaje się że to pojedyńcze grosze, ale jak to przemnożyć przez liczbę użytkowników to mogą wyjść co najmniej setki tysięcy groszy a więc konkretny pieniądz, ciekawe jak oni to rozliczają podatkowo?
Najlepsze jest że mając 5zł na koncie doładowałem za 25zł i ile wyszło w T mobile po takiej operacji? 29,99zł!
Tego nie ma w żadnej sieci, druga sprawa jest taka że jeżeli nawet tłumaczą to jakimiś podatkowymi naliczaniami to nie ujmuje tego żaden ich regulamin. Regulamin mówi 25zł brutto koniec i kropka.
Więc moim zdaniem sprawa jak najbardziej dla UOKiK - tylko tak można zmusić T mobile do wywalenia tej błędnie działającej platformy billingowej dla prepaida.
W każdym razie nie popuszczajcie im, piszczie za każdym razem reklamacje i domagajcie się zwrotów, niech czują że im się to nie opłaci.
 #1001648  autor: biala1991
 01 lip 2018, 14:25
Ze swojego doświadczenia mogę potwierdzić to co napisał Karlos, 1grosz raz zabierają raz dodają więc u mnie wszystko się zbilansowało :)
Faktem jest, że wyjaśnienie BOK niczego nie wyjaśnia, bo ustawa o VAT obowiązuje wszystkich a groszowe różnice w naliczeniach występują tylko w TM ale co mieli odpowiedzieć, że mają spapraną platformę? :)
Może nieprecyzyjne kwoty pokazywane w billingu mają wartość czysto poglądową i nie należy się do nich zbytnio przywiązywać :)
 #1001775  autor: MarekAG
 02 lip 2018, 13:31
Ja dodam, że nie jest tak tylko w ofertach na kartę.
W abo (internet domowy) czasem dostaje fakturę na 44.99, czasem na 45.01. Nie kojarzę żeby zdarzyło się na 45 równe, które mam w umowie.
 #1001808  autor: unnameduser
 02 lip 2018, 16:32
To akurat dziwne, dawniej miałem internet na umowę i kwota zawsze się zgadzała.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1001845  autor: Karlos20
 02 lip 2018, 19:58
Ja mam kwotę 54,99 (z ratami) już od 9 faktur za neta domowego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1001929  autor: t r o i p
 03 lip 2018, 10:09
W T-Mobile nie ma RWK, jest tylko PWK, (półroczna ważność konta.)
Jak nie będziesz używać karty od T-Mobile, dłużej niż pół roku, to skasują ci numer i zabiorą środki z konta.

Dictum sapienti sat est.
 #1001933  autor: adacomp
 03 lip 2018, 11:03
t r o i p pisze:W T-Mobile nie ma RWK, jest tylko PWK, (półroczna ważność konta.)
Jak nie będziesz używać karty od T-Mobile, dłużej niż pół roku, to skasują ci numer i zabiorą środki z konta.
*140*296#
 #1001937  autor: t r o i p
 03 lip 2018, 11:32
*140*296#
WARUNKI OFERTY PROMOCYJNEJ „BEZ LIMITU ZA 1 ZŁ DZIENNIE" DLA
UŻYTKOWNIKÓW T-MOBILE NA KARTĘ

"2.15. W przypadku, jesli Uzytkownik posiada na koncie aktywna Oferte, ale w ciągu 6 ostatnich miesięcy nie wykonał żadnego zdarzenia płatnego, jego konto utraci ważność na połączenia wychodzące."


Chce ktoś jeszcze coś dodać?

Czy tylko ja rozumiem, że RWK to jest roczna ważność konta?

I że gdy ktoś pisze, że raz na pół roku muszę wykonać jakąś czynność bo inaczej konto mi zablokuje to nie ma nic wspólnego z RWK? Tylko jest to PWK.
A jakby napisali że raz w tygodniu trzeba dokonać takiej płatnej czynności, albo raz dziennie, bo inaczej operator zablokuje konto? Czy to też byłoby RWK pod pewnymi warunkami?
Ostatnio zmieniony 03 lip 2018, 15:52 przez t r o i p, łącznie zmieniany 1 raz.

Dictum sapienti sat est.
  • Strona 11 z 89
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 89
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 89