DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1000393  autor: Adriano
 24 cze 2018, 11:24
Witam

Może się niedługo okazać, że będę zmuszony zmienić swojego 2.5 letniego meizu m2 na nowy, bo ostatnio dziwnie zaczyna chodzić przycisk home. Proszę o pomoc co do nowego. Coś od Meizu wyszło wartego uwagi na najbliższe lata?

Nowy telefon musi być w każdym temacie lepszy od Meizu m2 a dodam, że jestem zadowolony z tego telefonu( tutaj został polecony również :) tak więc zaufanie jest do Was), a używam go do wielu aplikacji, tak więc chyba nowy sprzęt będzie spełniał moje wymagania skoro obecny daje rade.

Wymagania konieczne:
- ekran max 5.2", wydaję mi się, że 5.5 to już troche za dużo
- dioda powiadomień
- dobry GPS, jak będzie lepszy niż ten w m2 to super
- minimum 3GB RAM, 32GB ROM
- aparat - zdaje sobie sprawę, że w tej cenie to ciężko o solidny, ale - musi być lepszy od tego w Meizu m2
- żeby jeszcze jakiś czas były na niego aktualizacje
- nie biorę pod uwagę żadnego Samsunga
no i na koniec ciekawy wygląd i wygodny w trzymaniu

Interesuje mnie zakup w jakimś sklepie w Polsce, ale nie zamykam się przed kupnem na Ibuygou, gearbest czy alliexpress żeby oszczędzić trochę pieniędzy jeśli będzie to bezpieczne i warte.
 #1000420  autor: parcu1
 24 cze 2018, 13:30
Adriano pisze:

Wymagania konieczne:
- ekran max 5.2", wydaję mi się, że 5.5 to już troche za dużo
- nie biorę pod uwagę żadnego Samsunga
Hmm... Powiem tak, tymi max 5.2'' bardzo się ograniczasz, serio.. Ja w swoim starym telefonie miałem 4,3 cala i myślałem tak samo jak ty, ale uwierz że większej różnicy pomiędzy 5,2 a 5,5 nie ma.
Jeśli koniecznie do 5,2 to MiA1, może Honor8, nw., nic innego mi na te chwile do głowy nie przychodzi.
Ale jakbyś się zdecydował jednak na te 5,5max to wtedy dochodzi jeszcze Redmi Note 4 - nad MiA1 ma przewage głównie w baterii (i to sie przydaje do nawigacji) i myśle że warto nawet pomimo tego że jest to telefon ciut starszy.
Bo tak szczerze to w tych pieniądzach obecnie najlepszym wyborem jest Redmi Note 5, ale ten ma ekran już 5,99 cala a to już sporo więcej niż 5,2, widać różnice i czuć w dłoni. Sam stoje przed podobnym wyborem i raczej zamówie RN 4 ze względu właśnie na mniejszy ekran.
 #1000466  autor: Adriano
 24 cze 2018, 18:12
No a Honor 8 który podałeś jak się klasyfikuje w tej cenie z innymi telefonami? No i aparat i bateria w nim ok? Powiem szczerze myślałem o nim ale ja narazie rozpatruje wszystko


Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 #1000487  autor: vonski
 24 cze 2018, 20:54
Aparat ok, bateria przeciętna.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1000531  autor: Adriano
 25 cze 2018, 10:03
parcu1 pisze:Jeśli koniecznie do 5,2 to MiA1, może Honor8, nw., nic innego mi na te chwile do głowy nie przychodzi.
Mi A1 akurat ma 5.5 cala więc jeśli już decydowałbym się na taką wielkość to jednak ten note4 wyszedłby lepiej, może mniej pamięci, ale bateria lepsza.
 #1000580  autor: parcu1
 25 cze 2018, 14:50
Adriano pisze:
parcu1 pisze:Jeśli koniecznie do 5,2 to MiA1, może Honor8, nw., nic innego mi na te chwile do głowy nie przychodzi.
Mi A1 akurat ma 5.5 cala więc jeśli już decydowałbym się na taką wielkość to jednak ten note4 wyszedłby lepiej, może mniej pamięci, ale bateria lepsza.
Niekoniecznie mniej pamięci, jest też wersja z 4GB RAM i 64 pamięci i za taką bym sie rozglądał
 #1000587  autor: Adriano
 25 cze 2018, 15:51
Jeszcze wziąć poszukać kodu i z Chin w całkiem fajnej cenie można dostać chyba. Tak ale jutro muszę do sklepu sie przejść popatrzeć na te 5.5 calowe sprzęty czy rozmiar rzeczywiście nie będzie problemem.

P.S. Temat wyboru wciąż otwarty (informacja dla czytających że sugestie proszę pisać)

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 #1000608  autor: harys
 25 cze 2018, 18:01
arczimi pisze:Xiaomi Redmi 6 Pro -250 zielonych max.
180$ presale u goldwaya ale i tak się nie opłaca.

Wysłane z Honor 9
 #1000609  autor: arczimi
 25 cze 2018, 18:05
Dlaczego?
Podana przez Ciebie cena to wersja 3GB pamięci Ram i 32 wewnętrznej.
Opcji 4gb/64 nie kupisz za te pieniądze.
 #1000619  autor: Adriano
 25 cze 2018, 18:26
Panowie zakończę tą rozmowę o redmi 6 pro. Wyświetlacz już wykracza za wspomniane przeze mnie 5.00"-5.5".

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 #1000620  autor: maniek89
 25 cze 2018, 18:26
Adriano pisze:Mi A1 akurat ma 5.5 cala więc jeśli już decydowałbym się na taką wielkość to jednak ten note4 wyszedłby lepiej, może mniej pamięci, ale bateria lepsza.
Według mnie obecnie trzeba rozgraniczać pojęcia wielkości ekranu i samego telefonu. Nie chcesz 5,5 cala, bo to dla Ciebie za duży ekran czy za duży telefon? Obecnie przy telefonach z proporcjami ekranu 18:9 mieszczą się ekrany 5,7-6 cali w konstrukcjach, w jakich niedawno montowano ekrany 5,2-5,5 cala. Musisz sobie potrzymać w ręku kilka modeli i wówczas zdecydować. Sam przesiadłem się z 4,3 cala na 5,5 i póki co nie wyobrażam sobie powrotu do ekranu o mniejszej przekątnej. Komfort użytkowania telefonu jest nieporównywalnie lepszy i gdybym sam nie kupił w styczniu Redmi Note 4, to najprawdopodobniej celowałbym w Redmi 5 Pro albo Redmi Note 5.
 #1000625  autor: harys
 25 cze 2018, 18:42
arczimi pisze:Dlaczego?
Podana przez Ciebie cena to wersja 3GB pamięci Ram i 32 wewnętrznej.
Opcji 4gb/64 nie kupisz za te pieniądze.
Bo w tej cenie kupisz rn5 z lepszym prockiem i aparatem.

Wysłane z Honor 9
 #1000649  autor: Eragon
 25 cze 2018, 20:53
Ktokolwiek wspomni o Redmi 6 Pro w dniu jego premiery - ban.




Żartowałem :)
Też jestem za RN5, ale mam świadomość wielkości jego ekranu.... I to jest straszne, chociaż wymiarowo nie jest tak źle.
Autorze, jak się odniesiesz do tej kwestii? Sprawdź go sobie.

:smt006
 #1000688  autor: Adriano
 26 cze 2018, 00:44
Eragonie, to, że poleciles mi Meizu m2 i dobrze wiesz, że 2.5 lata temu to byla super decyzja to nie znaczy, że teraz wezmę 6calowego klocka, na pewno nie:)

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 #1000691  autor: parcu1
 26 cze 2018, 03:34
Adriano pisze:Eragonie, to, że poleciles mi Meizu m2 i dobrze wiesz, że 2.5 lata temu to byla super decyzja to nie znaczy, że teraz wezmę 6calowego klocka, na pewno nie:)

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
No to pochyl sie nad Rn4, który ma 5,5. Może nie jest najnowszy ale daje rade, sam byłem niedawno w podobnej sytuacji jak Ty i zamówiłem czwórke.
 #1000693  autor: Adriano
 26 cze 2018, 06:58
Ok wierzę że to dobry sprzęt (RN4). Jeśli bym wziął wersję 4/64 to wystarczy mi chyba na kolejne 2/3 lata? To znaczy, że w tym przedziale cenowym wychodzi najlepiej? No, a jak wezmę go z Chin to wyjdzie, że zapłacę jeszcze mniej niż przewidywałem, w sumie fajnie bo oszczędze i super sprzęt.
No, ale co z takimi markami jak Huawei, Honor, Motorola czy HTC? Nie będzie nic?

Jak porównamy aparat meizu m2 = redmi note 4 to jest ta sama półka?

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 #1000733  autor: Adriano
 26 cze 2018, 11:55
A czytam na fb ludzie którzy posiadają te rn4 skarżą się że nagle bateria zaczęła im pobierać więcej energii niz na początku i jakieś problemy z zasięgiem.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 #1000736  autor: Eragon
 26 cze 2018, 12:13
Wszędzie zdarzają się problemy, przy każdym sprzęcie.
Pamiętaj zresztą by kupować tylko wersję RN4 na Snapie, a nie MTK.

A ogółem co do porównania do M2... gorzej na pewno nie bedzie, tylko lepiej ;)
Wtedy M2, jak wspominasz, był jednym z najlepszych telefonów w budżecie ~600zł (bo brak było Xiaomi w Polsce hahaha). Potem Meizu sie wycofał z Polski... teraz wrócił... (Pro 7 za 1300zł).
Ale cenowo nie wypada tak dobrze jak Xiaomi - przynajmniej według mnie, bo Meizu jak to Meizu 80% to MTK ;/

:smt006