DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 317 z 533
  • 1
  • 315
  • 316
  • 317
  • 318
  • 319
  • 533
 #1000031  autor: iphoneski
 22 cze 2018, 07:46
spotify pisze: Nadal nawet w miastach mają dziury i muszą się posiłkować RK oraz - 7 tys stacji a ok 10.5 stacji N! - no cóż, trochę jest różnicy.
W miastach RK? Ciekawe gdzie ;)
N ma więcej stacji ale pamiętaj o tym, że to nie była sieć budowana tak jak play czy plus tylko powstała z połączenia infrastruktury budowanej przez lata przez Orange i t-m, wcześniej Idea i Era. Dlatego teraz w małych miasteczkach albo wioskach gminnych jest tak, że z jednej strony stoi maszt t-m a z drugiej O, a plus jednym masztem pokrywa taki sam obszar. Gdybyś kupił sobie duży teren, postawił 100000 stacji to z pewnością miałbyś ich najwiecej ze wszystkich operatorów, ale najlepszego zasięgu byś nie miał.
 #1000033  autor: spotify
 22 cze 2018, 07:49
iphoneski pisze:
spotify pisze: Nadal nawet w miastach mają dziury i muszą się posiłkować RK oraz - 7 tys stacji a ok 10.5 stacji N! - no cóż, trochę jest różnicy.
W miastach RK? Ciekawe gdzie ;)
Przestań bronić na siłę. N! też idealny nie jest i już nie raz ich skrytykowałem. Play do dzisiaj w wielu miastach musi się posiłkować RK.
 #1000040  autor: iphoneski
 22 cze 2018, 08:29
No to właśnie pytam o te miasta, bo skoro to jest wiele miast to powinienem to chyba zauważyć podróżując po kraju, a jakoś nie zauważyłem. Jak masz pisać takie teorie, których nie jesteś w stanie udowodnić to może zaprzestaniesz pisania w ogóle?
 #1000041  autor: bobix
 22 cze 2018, 08:39
Może chodzi o miasta poniżej 500 mieszkańców?
Play w miastach ma takie same problemy z zasięgiem jak reszta opów. Ani większe ani mniejsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 #1000042  autor: spotify
 22 cze 2018, 08:42
Nie rozśmieszaj mnie. To ze nie wiedzisz lub nie chcesz tego widzieć to już Twój problem
W samej Warszawie ostatnio kilka miejsc zauważyłem
W Gdyni i Gdańsku to samo (pisałem o tym ostatnio)
W Lublinie, Grudziądzu to samo. I wiele innych
Jakoś w Plusie a zwłaszcza w N! takich problemów nie ma
EOT
Wracajmy do tematu głównego
 #1000047  autor: umcusumc
 22 cze 2018, 08:53
spotify pisze: Jakoś w Plusie a zwłaszcza w N! takich problemów nie ma
Akurat Plus ma problemy w miastach, moim zdaniem większe niż Play. Często zdarzały mi się dziury w zasięgu albo terminal balansujący na granicy zasięgu i koszmarna jakość dźwięku jak i prędkość Internetu.
 #1000052  autor: Pabloz
 22 cze 2018, 09:00
Myślę, że RK w miastach to nie kwestia dziur tylko nie do końca poprawnej konfiguracji sieci. We Wrocławiu np. zdarza mi się, że w miejscach gdzie normalnie mam dobry zasięg własny Play czasami wskakuje RK i telefon za cholerę nie chce z niego wyjść. Rzadko, ale jednak.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1000056  autor: iphoneski
 22 cze 2018, 09:08
spotify pisze:Jakoś w Plusie a zwłaszcza w N! takich problemów nie ma
Ta, nie ma. U mnie N na poziomie sygnału -115, nic poza wspólnym 1800 nie ma, plus -108 l800.
W jednym z miejsc Chorzowa N -118 i spadek do zawalonego 3g, we Wrocławiu w jednym z miejsc nawet 3g nie pomaga, bo sygnał jest zbyt słaby żeby działało przyzwoicie. A play w tych miejscach ma agregowane lte. Także to ty mnie bardziej rozśmieszasz pisząc, że u innych takich problemów nie ma.
 #1000086  autor: spotify
 22 cze 2018, 11:12
@iphoneski
Ogarnij się chłopie. Mówię o zasięgu w ogóle a nie o technologii. Play na razie nie może żyć bez RK, nawet w miastach.

@Pabloz
Pisałem o tym już. Testowałem Play z kartą internetową która nie ma dostępu do RK i po 3 godzinach bez zbędnego trzymania telefonu przez 24h przed twarzą miałem 11 zerwanych połączeń jak również o wiele więcej miejsc gdzie zasięgu w ogóle nie było. Teren testowy - Gdynia <-> Sopot. Owszem w Plusie zdarzają się dziury w mieście ale sporadycznie. Owszem - szybciej uwierzę, że Play załata dzisiejsze dziury niż Plus. A jeśli chodzi o N! to ostatnio tylko w jakieś wiosce za Czerskiem woj. pomorskie w kierunku Dziemiany nie miałem zasięgu w Orange. Raz chyba od roku. Oraz nie ma nad jeziorem w Bieszkowicach (ale tam żadna sieć nie zapewnia zasięgu, w niektórych miejscach jeszcze Plus łapie szczątkowy). A tak nie pamiętam, żebym wyciągał telefon z kieszeni i widział napis brak zasięgu (Orange) bo nie gapie się 24h na telefon.

Wracajmy już do tematu bo zaraz nam moderatorzy pałą zdzielą :P
 #1000088  autor: klaudia123
 22 cze 2018, 11:26
spotify pisze:Ja się zatrzymałem na 7.5tys w Plusie więc możesz mieć rację.
Ale musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy:
1) Play ma zdecydowanie nowszą siatkę i jest nowszą siecią
2) Play ma prawie na wszystkich stacjach komplet pasm gdzie Plus ma misz masz
Play nie potrzebuje ilości stacji Plusa by pokryć większą lub taką samą powierzchnię kraju.

1 - i ta siatka jest tak wyżyłowana mocą, iż wchodząc z podwórka za ścianę domu mam z 5/5 ZERO zasięgu, u innych się tak nie dzieje, ciekawe nie? a nadajnik play mam bliżej, tam gdzie inne sieci mają 4-6 nadajników, postawią nawet w centrum mały niski dla pojemności, ten ogrania temat 2...
2 - play ma niesamowite problemy z jakością, zasięg jest jak wi-fi, jesteś w jednym miejscu w zasięgu, ok, wtedy działa. rozumiem dostępność pasm/technologii, ale GDZIE oni te stacje budują to ja nie wiem. lepiej by kasą sypnęli i poszli w tango z NW!, wtedy możemy mówić o dostępności sieci.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2018, 11:28 przez klaudia123, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1000089  autor: Mixiorek
 22 cze 2018, 11:27
Ja tylko dodam, że czasem w Warszawie zdarzało mi się siedzieć na RK. Terminal w trybie auto. Po drodze mijane stacje własne Play. Także niezbadane są wyroki Play i RK.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1000140  autor: ja.michal
 22 cze 2018, 16:44
Z Playem i RK w miastach to jest taki problem, że ten RK w ogóle jest. Nie mamy jak porównać N! czy Plusa do Playa bo tam nie ma opcji zrzutu do RK i nie istnieje taka konfiguracja. Sądzę, że jeśli RK byłby wycięty z miast, Play musiałby zmienić konfigurację to byłoby bardzo podobnie do tego co mają pozostali operatorzy.

Tak swoją drogą, ciekawe dlaczego jednak Orange, T-Mobile i Plus nie zastrzegli w umowach, że nie wpuszczają Playa w ramach RK na niektórych obszarach.
 #1000164  autor: Pabloz
 22 cze 2018, 20:43
@ja.michal też mi się tak wydaje i też się zastanawiam, czy dla P4 nie byłoby lepiej wyłączyć RK w miejscach, gdzie pokrycie mają wzorowe. Z tym, że oczywiście delikwenci ze sztywnym RK mieliby wtedy problem.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1000179  autor: ja.michal
 23 cze 2018, 00:53
Tak szczerze? Co to obchodzi Playa. Ma własną sieć, RK nie musi być wszędzie jak to z roamingiem.

Swego czasu nowi operatorzy we Włoszech czy UK, którzy byli jak Play i używali RK udostępniali RK tylko w 2G.
 #1000180  autor: spotify
 23 cze 2018, 01:01
Zapomnieliście o jednej sprawie. Play swego czasu lubił przerzucać obciążenie na RK, nawet przy pokryciu "idealnym". Nie wiem jak jest teraz. I tu może być ten pies pogrzebany.
 #1000229  autor: klaudia123
 23 cze 2018, 12:33
spotify pisze:Zapomnieliście o jednej sprawie. Play swego czasu lubił przerzucać obciążenie na RK, nawet przy pokryciu "idealnym". Nie wiem jak jest teraz. I tu może być ten pies pogrzebany.
Ma za mało GSM/DCS/UMTS do przeniesienia ruchu, czy na maxa podkręcone stacje obejmujące za duży obszar? Na szybko możesz poratować się VoLte czy apką.. ale weź to ludziom wytłumacz :D
 #1000333  autor: Ubinoob
 23 cze 2018, 20:05
Taktyka wywalania do roamingu w sytuacji zapchanej stacji wciąż jest stosowana. Myślę, że to lepsze rozwiązanie niż problemy z dodzwonieniem się itd. Dodatkowo taki telefon wyrzucony do RK (z powodu obciążenia) nie wraca już tak szybko do macierzystej jak normalnie.

Problem wyżyłowanych stacji nie występuje już tak intensywnie od kiedy zmienił się config roamingu krajowego i telefony "chętniej" do niego wpadają. Niemniej jednak gdzieniegdzie występuje, więc nie można go zupełnie pominąć.

Obecnie RK jest mocno nieprzewidywalny. Zrzuca gdzie chce, wraca gdzie chce. Raz TM, raz Orange, raz Plus, loteria. Zależne od regionu, ale nie tylko. Jedna wielka proteza zasięgu.
 #1000430  autor: iphoneski
 24 cze 2018, 14:13
Moim zdaniem RK powinien być do konfigurowania w play24. Gdyby ktoś nie korzystał mógłby sobie wyłączyć, a w razie potrzeby, np przed jakimś wyjazdem aktywować. I w ten sposób nie byłoby zrzucania do RK w miejscach gdzie jest zasięg play. Już kiedyś pisałem o tym, ja sobie wymusiłem zasięg i mam spokój, ale pewnie mało kto tak zrobił.
 #1000460  autor: spotify
 24 cze 2018, 17:48
To nic nie da
90% ludzi nic nie wie o pasmach i z reguły nie obchodzi ich czy są w roamingu czy nie. Ma działać i tyle. Jeśli Play przerzuca obciążenie na RK a ktoś sobie to wyłączy to mogą byc później problemy z połączeniami czy tez działaniem sieci. I to pierwszy krok do hejtowania
Dlatego tez Play jest jak na razie zakładnikiem RK bo sam sobie to zgotował
Jak pokryją Polskę to RK moim zdaniem dalej będzie ale głównie tylko do rozmów 2g/3g
Ostatnio zmieniony 24 cze 2018, 21:21 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1000463  autor: Morvius
 24 cze 2018, 17:57
iphoneski i spotify wszyscy widzą, że oboje chcecie mieć rację i trudno rozstrzygnąć wasz spór. Dla mnie ważne jest abyście tylko z tych wypowiedzi, zahaczających o docinki, nie przeszli do kłótni. Chciałbym aby znów zapanowała dyskusja w przyjemnej atmosferze.

Klasyczny obserwator wątku.
  • Strona 317 z 533
  • 1
  • 315
  • 316
  • 317
  • 318
  • 319
  • 533
  • 1
  • 315
  • 316
  • 317
  • 318
  • 319
  • 533