DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #999986  autor: rykos6
 21 cze 2018, 21:17
Cześć, zamierzam kupić nowy telefon do kwoty około 1200 zł. Mam kilka na oku i w sumie prosiłbym o porównanie i pomoc w wyborze - co bardziej warto/nie warto. Nowe propozycje mile widziane. Na wstępnie chciałbym zastrzec, że odpadają wszystkie Xiaomi oraz te budżetowe wersje Huawei typu Lite itp. Posiadam P8 Lite i telefonu nie da się używać.

Wymaganie co do nowego:

- ekran maksymalnie 5,5 cala
- dość dobra wydajność i komfort pracy (odbieranie mail, messenger itp)
- w miarę dobre audio
- w miarę możliwości dość czysty Android
- bateria przy normalnym użytkowaniu minimum 1 dzień
- ogólne dobre wykonanie telefonu
- no i na końcu efekt wizualny


Aparat/nagrywanie filmów nie jest aż takie ważne.

Moje propozycje:
- Motorola Moto G6 (ekran przekracza wymagania, ale biorę pod uwagę z racji dobrych doświadczeń z motorolą no i oczywiście czyściutki Android)
- Samsung Galaxy A5 2017
- Asus Zenfone 3 ZE520KL
- Motorola Moto Z
- Motorola Moto G5S Plus
- Nokia 6.1
- Honor 8 - jak wygląda tutaj sprawa z softem? Jest coś podobnego do tej tragicznej nakładki EMUI z Huawei'a?
- Motorola Moto X4
- Asus Zenfone Max Plus M1

Liczę na pomoc, bo kompletnie nie mogę zdecydować - czy wziąć coś tańszego około 1000 zł czy warto dorzucić na coś innego te 200 zł.
 #1000039  autor: vonski
 22 cze 2018, 08:18
Zdajesz sobie sprawę, że w podanych przez Ciebie propozycjach jest też sporo budżetowców bardzo podobnych specyfikacją do wspomnianych "Lite" od Huawei'a? Np. A5, G5S itd?

Dlatego w takim budżecie zawsze polecam starszego flagowca, zamiast kolejnego średniaka.

Honor 8 to dobry pomysł, ale jak nie pasuje Ci nakładka Huawei'a, to nie będziesz zadowolony. Tu też jest EMUI.
W granicach ~1200zł można się już rozejrzeć za Samsungiem S7 i LG G6. Obydwa dobre, obydwa flagowe, S7 starszy ale wcale nie gorszy. G6 jest większy, ale ma dość znośne wymiary zewnętrzne.

Wracając do Twojego ostatniego pytania: lepiej dołożyć, na przykład właśnie do starszego flagowca.

A oszołoma z postu powyżej pomińmy :)
 #1000094  autor: rykos6
 22 cze 2018, 12:15
@vonski Tak, zdaję sobie sprawę, ale przyznasz, że ta sama specyfikacja nie równa się tej samej pracy? Lite'y mimo tej samej specyfikacji co np G5S jestem przekonany, że nie pracuje tak dobrze jak Motorola. Może nie na początku, ale z upływem czasu na pewno.

W takie razie Honor odpada.

Myślałem właśnie nad S7, ale czy kupie nowego za 1200 w sklepie? Chyba nie, raczej będą to z drugiej ręki w komisach, gdzie trzeba uważać, żeby się na coś nie naciąć
 #1000132  autor: vonski
 22 cze 2018, 16:14
S7 w sklepie to ok 1400. Ale na allegro spokojnie kupisz egzemplarze od operatorów. Nie musi być z komisu, dużo osób sprzedaje prywatnie z przedłużenia umowy.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1000149  autor: rykos6
 22 cze 2018, 17:29
To fakt. A jak jest z softem? Czy po wgraniu oficjalnego softu samsunga teraz już chyba z Androidem 8.0 wszystkie ingerencje operatora w telefon zostają '"usuwane" (jakieś zbędne aplikację itp)?

Więc mimo wszystko S7 bije na głowę propozycje, które podałem? Ekran 5.1 nie wydaje się znowu zbyt mały?
 #1000151  autor: piokuk
 22 cze 2018, 17:38
Polecam S7. To bardzo fajny, śmiesznie tani telefon.
 #1000152  autor: vonski
 22 cze 2018, 18:16
Możesz wgrać czysty oficjalny Oreo, oczywiście bez utraty gwarancji. I będziesz mieć S7 jak ze sklepu.
A czy mały? Kwestia gustu. Dla mnie to rozmiar idealny, wszystkie nowe dachówki to dla moich potrzeb dramat.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1000153  autor: rykos6
 22 cze 2018, 18:19
@vonski Dzięki wielkie! W takim razie w pierwszej kolejności szukam S7. Jeśli nie udało by mi się znaleźć nic, to byś polecił z pozostałych propozycji?
 #1000165  autor: vonski
 22 cze 2018, 20:51
Jak skreślasz Chińczyków to trochę odpada... Jak nie Samsung to LG G6.

Tapatalk @ Google Pixel