DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1007432  autor: gekko_
 11 sie 2018, 19:03
Cześć!

Szukam następcy dla telefonu Sony Xperia L który służy mi już od 4,5 lat. Oceniam go bardzo dobrze, ale jest już zdezelowany i zaczął w tym roku ścinać.

Wymagania co do nowego telefonu to:
* Przede wszystkim równie dobra/lepsza jakość dźwięku dla słuchawek dousznych/dokanałowych. Głównie chodzi o w miarę głębokie brzmienie gitarowe.
* Powinny bez problemu działać także gry, w tym emulator NDS, youtube, twitch.
* Dual sim (dla aero2)
* Ekran większy niż we wspomnianej xperii (która ma bodajże 4.30'')
* Bateria nie powinna wymagać codziennego ładowania przy umiarkowanym użyciu
* Aktualizowany android. (4 lata temu sony zaktualizowało system do wersji 4.2.2 dla L i na tym poprzestano..) Z tego wymogu jestem w stanie ewentualnie zrezygnować.
* Dobrze działający GPS
* Szyba która nie zamienia się w pajęczynę po byle upadku.

Czego np. nie musi być:
* Aparat bez większego znaczenia. Jedyny wymóg to co najmniej 8Mpx z tyłu (Tyle miała xperia). Z przodu nawet nie musi być w ogóle :P Prawie wcale nie robię zdjęć, selfie itd. Używam jedynie kamery jako dashcam w aucie.
* NFC - miałem w Xperii przez wiele lat, ani razu nie użyłem.
* Radio - myślałem, że się przyda, też ani razu nie było potrzeby
* Rootowaniem raczej nie będę się bawić. Nie chciało mi się do tej pory to już raczej nie zechcę :P

Ogólnie parametry nie powinny być słabsze od xperii. Mam tu na myśli przede wszystkim czas działania na baterii - zdaję sobie sprawę, że po 4 latach wszystkie podzespoły są lepsze, jednak np. większe ekrany zużywają także więcej prądu itd. Telefon podpięty do ładowarki, nie powinien się rozładowywać w trakcie jednoczesnego korzystania na pełnym obciążeniu.

Pytam po różnych forach. Z góry dziękuję za pomoc!
 #1007436  autor: maniek89
 11 sie 2018, 19:37
Nie będzie dla Ciebie zapewne zaskoczeniem, że w takim budżecie idealnie wpasują się telefony Xiaomi.
Bliżej 700 zł Redmi 5 plus
800 zł Redmi Note 5 (bardziej wydajny, z lepszym aparatem niż w Redmi 5 plus, nowszy Android)
Kwestia tylko dobrania ilości pamięci wewnętrznej. Najlepiej rozglądać się za konfiguracją 4/64 GB :)
 #1007526  autor: gekko_
 12 sie 2018, 21:01
Redmi Note 5 to dość ciekawa opcja, chyba najczęściej polecana, jednakże opinie na temat dźwięku wydają się raczej krytyczne :/
 #1007530  autor: Eragon
 12 sie 2018, 21:12
Najlepiej by było gdybyś przeszedł się do sklepu stacjonarnego i sam ocenił.

:smt006
 #1007531  autor: harys
 12 sie 2018, 21:14
Na słuchawkach gra dobrze, niczym się nie wyróżnia ale po ustawieniu po swojemu w korektorze jakosc dzwieku jest spoko. Twoja stara Xperia też audiofililskim sprzętem nie byla. Na glosniku jest nie za dobrze.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1007599  autor: FKS_91
 13 sie 2018, 20:38
Ja podzielam opinie. Biorąc telefon budżetowy to najlepszą opcja jest xiaomi. Dosyć dobre podzespoły z prockiem na czele szczególnie Redmi Note 5 dlatego też taki model ja bym również wybrał :)