DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1006301  autor: Ducho22
 06 sie 2018, 01:53
Planuję zastąpienie mojej wysłużonej Xperii Z3 - telefon w którym się po prostu zakochałem, niestety odklejający się ekran powoduje że bardziej opłacalna staje się teraz wymiana na nowy telefon niż naprawa. Jestem bardzo przyzwyczajony do dobrej jakości zdjęć, dlatego tego samego oczekuję w nowym smartfonie. Do tego nie jestem osobą która zmienia telefon co rok, dlatego chciałbym żeby po 2/3 latach ciągle był w miarę szybki i sprawny. Notch mi kompletnie nie przeszkadza, jednak chciałbym mieć dobrą jakość ekranu.

Jak na tą chwilę skłaniam się ku OnePlus'owi 6. Pomimo braku IP68 6 GB Ram i 64 pamięci to duża przewaga, a wersja 8/128 to już w ogóle kosmos. Martwią mnie opinie o jego aparacie, który podobno jest dość mierny (ale dxomark doceniło). Czy ten wybór będzie zadowalający jako następca Z3? Będzie się dało odczuć przeskok? :)
 #1006308  autor: vonski
 06 sie 2018, 08:16
Aparat z pewnością nie będzie gorszy. A reszta to już spory przeskok, oczywiście o ile zdajesz sobie sprawę z różnicy rozmiaru.
 #1006389  autor: antonio7
 06 sie 2018, 19:50
Budżet?

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1006395  autor: Ducho22
 06 sie 2018, 20:33
O rozmiar się nie martwię - mam duże łapska i to nie problem :)
Budżet - najlepiej do 3000 zł. Z możliwością wzięcia faktury VAT.
 #1006398  autor: antonio7
 06 sie 2018, 20:49
Brałbym One Plus'a ze względu na aktualizację i optymalizację, bardzo wydajne urządzenie. A jak już zależy Ci na fotencjach to Mate 10 Pro, ale tu wydajność o wiele gorsza, o aktualizacjach nic nie wspomnę, bo jakiś żart, podobnie jak w tym aspekcie wszystkie Huaweiowskie produkcje.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1006412  autor: Eragon
 06 sie 2018, 23:23
Ducho22 pisze:A jak to wygląda u oneplusa? Można liczyć na aktualizacje do kilku lat? :P
Ostatnio chwalili się wprowadzeniem nowej polityki aktualizacyjnej, cytując:
Producent będzie od teraz postępować zgodnie z harmonogramem OnePlus Software Maintenance Schedule. Zakłada on regularne udostępnianie aktualizacji bezpieczeństwa oraz samego Androida (włącznie z nowymi funkcjami OxygenOS) przez 2 lata od wydania nowego urządzenia.


Ponadto planowane jest zapewnienie poprawek bezpieczeństwa przez kolejny rok po tym czasie, zatem łącznie – przez 3 lata. Program wchodzi w życie już teraz i na tę chwilę dotyczy modeli OnePlus 3/3T, OnePlus 5/5T oraz OnePlus 6.

:smt006
 #1006426  autor: vonski
 07 sie 2018, 08:55
Za 3tys brutto można się już rozejrzeć za Huawei'em P20 Pro...
 #1006547  autor: Lawrence72
 07 sie 2018, 17:39
Mając do dyspozycji tą kwotę chyba wziąłbym P20 Pro, ostatnio świecił w tej cenie w sferisie. Rewelacyjny aparat( pierwszy obiektyw ma 40 megapikseli :)) z hybrydowym zoomem wiec można powiedzieć że dostajesz lustrzankę w cenie :). Wydajnościowo sprzęt prezentuje się dobrze, na plus wodoszczelność i dobre wykonanie.
 #1006597  autor: Ducho22
 07 sie 2018, 22:46
A tak naprawdę to w czym oprócz aparatu wygrywa p20? ;)
W tej cenie mam 2GB ramu więcej i nie muszę cierpieć na EMUI - słyszałem że jest okropne :P
 #1006610  autor: vonski
 08 sie 2018, 07:45
I lepszą baterię. A co EMUI to kwestia gustu- jednym pasuje innym nie, jak wszystko.
 #1006732  autor: vonski
 08 sie 2018, 22:34
Wygląda ok, choć sklepu nie znam.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1006936  autor: Julienne
 10 sie 2018, 15:05
Tak naprawdę to teraz nie opłaca się kupować niczego poza Iphonami, one gwarantują naprawdę długoletnie używanie bez zacinania. NO i robią piękne zdjęcia. Ja na LTE cały czas, nigdy nic mnie nie zaniepokoiło.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2018, 21:24 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Hahhahahahahahhahaha;)
 #1006937  autor: vonski
 10 sie 2018, 15:20
Oczywiście. Nie opłaca się nic poza ajfonami. Cudo technologiczne i święty gral telefonii komórkowej.

A idź...

Tapatalk @ Google Pixel
 #1007449  autor: Ducho22
 11 sie 2018, 21:07
Zastanawiam się teraz nad jednym jeszcze modelem: Xiaomi mi8 (cebula wewnętrzna, #xiaomilepsze)

A tak serio: Aparat robi kozak zdjęcia, 6 GB RAM + 128 GB pamięci, notch mi kompletnie nie przeszkadza... Nie miałem jednak nigdy styczności z Xiaomi, nakładka go nie zamuli po niedługim czasie?
 #1007454  autor: antonio7
 11 sie 2018, 21:55
Ducho22 pisze:Zastanawiam się teraz nad jednym jeszcze modelem: Xiaomi mi8 (cebula wewnętrzna, #xiaomilepsze)

A tak serio: Aparat robi kozak zdjęcia, 6 GB RAM + 128 GB pamięci, notch mi kompletnie nie przeszkadza... Nie miałem jednak nigdy styczności z Xiaomi, nakładka go nie zamuli po niedługim czasie?
Ta nakładka działa optymalnie nawet na urządzeniach budżetowych, a co dopiero na flagowcu.

Aparat bądź co bądź, ale jednak od konkurencji droższej odstaje, ale biorąc pod uwagę cenę jest to do przyjęcia.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1007529  autor: Eragon
 12 sie 2018, 21:08
I powiem Ci że miałem już go w rękach :D
Miód malinka.
Odstaje od top top flagowców pod względem aparatu o jedną półkę, ale cała reszta jest hm... bardzo przyjemna w odbiorze :)

:smt006