DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1005318  autor: Adi1905
 27 lip 2018, 16:49
Siemanko, zastanawiam sie glownie nad wyborem Xiaomi Mi Mix2 / Huawei P10 / P20 i ewentualnie Samsungiem S8. Co mnie interesuje: dobry aparat i nagrywanie filmow, bateria, szybki sprawny internet , sluchanie muzyki, dobra nawigacja, messenger, jakies duperele typu pewnie pare gier, ale bez przesady itd z czasu obejrzenie kilku filmow - mysle, ze glownie do tego bedzie mi potrzebny telefon, a za taka cene powinien to spelniac.
Na ta chwile chyba najbardziej przekonuje mnie Mi mix2, swoja cena i solidnoscia no i ogolnie coraz lepsza opinia tej marki, jedyne co mnie odstrasza to, ze podobno ma slaby aparat i nagrywanie, w tej tematyce pchnie mnie do P20, ale wiadomo i cena prawie 2x taka. Ogolnie nigdy nie przywiazywalem wagi do telefonow, ale teraz chce zainwestowac troche wiecej i miec spokoj chociaz na te 2-3 lata i nie tracic nerwow podczas uzywania.
Kwota jaka chce przeznaczyc to mniej wiecej 1000-2500. Wasza opinia? Ewentualnie inne modele, ktore polecacie w tej cenie.
 #1005333  autor: maniek89
 27 lip 2018, 18:49
Za 2500 to możesz śmiało szukać s9.
 #1005346  autor: antonio7
 27 lip 2018, 20:41
Huawei'e jeżeli chodzi o nagrywanie filmów video i czas pracy na jednym ładowaniu nie spisują się wcale tak dobrze.

W tej cenie brałbym Galaxy S9, Xperię XZ2 albo LG V30.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1005350  autor: Adi1905
 27 lip 2018, 20:54
A co z bateria w S9 ? Podobno slaba, poza tym aparat 12mpx a przod tylko 8 (wiem, ze nie tylko to sie bierze pod uwage, ale jednak). Wiadomo, ze jezeli podobne standardy dostane w Mi Mixie to wole jego za ~1500.
 #1005355  autor: antonio7
 27 lip 2018, 21:06
Adi1905 pisze:A co z bateria w S9 ? Podobno slaba, poza tym aparat 12mpx a przod tylko 8 (wiem, ze nie tylko to sie bierze pod uwage, ale jednak). Wiadomo, ze jezeli podobne standardy dostane w Mi Mixie to wole jego za ~1500.
Rewelacyjnej baterii to Ty w żadnym flagowcu nie znajdziesz, bo ciężko jest mając takie bebechy w środku zapewnić długi czas na jednym ładowaniu. Jedna ważna zasada - bateria zależy od UŻYTKOWANIA telefonu, dla jednej osoby może być słaba, a dla drugiej rewelacyjnej, w zależności od tego co WYKONUJĄ na telefonie i do czego im służy.

Galaxy S8 też ma 12/8 a jego już chcesz, więc gdzie logika jak idziesz tropem megapikseli. A Iphone X to już w ogóle cienko przędzie, bo ma tylko 12/7. :lol: :lol: :lol: :lol:

To bierz tego Xiaomi i nie zadawaj pytań na forach ogólnych, skoro lepiej wiesz. Najlepszy telefon to jest ten, którego ma się w kieszeni, pamiętaj.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1005358  autor: Adi1905
 27 lip 2018, 21:14
Gosciu, po to jest forum, zeby dyskutowac, a skoro mam watpliwosci to zadaje pytania, a Ty udajesz chyba glupio madrego. "i ewentualnie Samsungiem S8" Jest tanszy i zbiera bardzo dobre opinie. Co do Mi Mixa2, ktore wyceniane jest ok. 1500 wole sie najpierw upewnic czy nic lepszego za ta kwote nie dostane, ewentualnie jezeli kwestia jest kilka stow, zeby dolozyc do duzo lepszego telefonu to tez chcialbym to rozwazyc. Iphony sa dla lansu.
 #1005365  autor: antonio7
 27 lip 2018, 21:34
Adi1905 pisze:Gosciu, po to jest forum, zeby dyskutowac, a skoro mam watpliwosci to zadaje pytania, a Ty udajesz chyba glupio madrego. "i ewentualnie Samsungiem S8" Jest tanszy i zbiera bardzo dobre opinie. Co do Mi Mixa2, ktore wyceniane jest ok. 1500 wole sie najpierw upewnic czy nic lepszego za ta kwote nie dostane, ewentualnie jezeli kwestia jest kilka stow, zeby dolozyc do duzo lepszego telefonu to tez chcialbym to rozwazyc. Iphony sa dla lansu.
Masz wątpliwości, bo gdzieś coś wyczytałeś, a nie podparłeś tego żadnymi argumentami, więc w jaką Ty chcesz wchodzić dyskusję i z czym?

Dla Twojej informacji jak już tak zależy Ci na baterii, to w Galaxy S9 jest ona o wiele lepiej zoptymalizowana niż w tańszym i zbierającym bardzo dobre opinie S8.

W tej kwocie oczywiście, że dostaniesz urządzenia w niektórych aspektach lepsze, w niektórych gorsze. Kwestia wydajności - bierz Xiaomi, ciężko coś znaleźć lepszego w tej cenie. Chcesz podobnej wydajności, ale i lepszego aparatu i video? Dołóż kilka stówek do innych modeli.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1005387  autor: Eragon
 28 lip 2018, 07:51
Nikt wyżej nie wspomniał - ale może warto rozważyć Mi Mixa 2S?
Aparat w porównaniu do poprzednika, dwie klasy w górę. No oczywiście cena też... Ale przynajmniej na poziomie S8, od którego całościowo wydaje się minimalnie lepszym wyborem, no ale jak zwykle to osobiste preferencje muszą zdecydować.

:smt006
 #1005388  autor: harys
 28 lip 2018, 08:11
Za 2200 kupi mate 10 pro, aparatowo jest dobrze( szczególnie po ostatniej aktualizacji) ,video tak sobie ale bateria chyba najlepiej wsrod dostępny chyba flagowcow.

Wysłane z Honor 9
 #1005447  autor: jack78
 29 lip 2018, 00:37
Jeśli rozważasz MiMix 2, to weź przede wszystkim od uwagę MiMix 2S. Cena niezbyt wygórowana, bebechy świetne, Soft jeszcze lepszy.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka