DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1002609  autor: Pragmatyk
 07 lip 2018, 08:58
Witam, syn (11lat) ma Nexus 5 od 4 lat, ale potrzeba mu telefon pancerny. Ten Nexus przeszedł już wiele upadków, nacisków itd. Aktualnie bateria w nim do wymiany, więc ja przejmę Nexus-a, a dziecku, coś pancernego.

To co ważne to IP68, pancerna obudowa, duża bateria, dużo pamięci wewnętrznej, no i cena jak najniższa.
To co nie ważne, to np. rozdzielczość ekranu i jego wielkość.
Wypatrzyłem coś takiego
HOMTOM ZOJI Z8
● Display: 5.0 inch, 1280 x 720 Pixel screen
● CPU: MTK6750 Octa Core 1.5GHz
tak naprawdę
4x1.0 GHz quad-core ARM Cortex-A53 + 4x1.5 GHz quad-core ARM Cortex-A53
ARM Mali T860 MP2@520MHz
● System: Android 7.0
● RAM + ROM:4GB RAM+64GB ROM

Moje pytanie brzmi, na ile ten Homtom będzie podobny w grach do Nexus 5.
Wiem, że Nexus 5 jest mocniejszy mimo wieku, ale ma ekran FHD, ten Homtom ma HD. Czy to wystarczy aby w grach zrównać z grubsza ich wydajność?
Czy nie będzie z nim problemów z kompatybilnością z grami/programami ze sklepu Google Play (do tej pory kupowałem firmowe telefony, więc nie wiem jak jest z dziwnymi markami).
Jakie są szanse, że na tym GPU na rozdzielczości HD pójdzie Fortninte na Androida jak już wyjdzie.
 #1002620  autor: vonski
 07 lip 2018, 11:11
Jak syn ma zamiar dużo grać, to omijaj sprzęty ze słabymi MediaTekami. Takie jak np ten Homtom.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1002625  autor: FKS_91
 07 lip 2018, 12:13
Nom pewnie w tym przypadku przydałby się przynajmniej snamp w wersji 625.
 #1002646  autor: Pragmatyk
 07 lip 2018, 14:06
W testach ten HOMTOM ZOJI Z8 wypada tak jak Snap 435 lub Snap 617.
@FKS_91 chcesz powiedzieć, że Snap800 w FHD = Snap625 w HD?
Córka ma Xperie XA1 z Mediatek P20, to jest szybsze w HD od Snap 800 w FHD.
To skoro nie ten, to może polecicie coś pancernego co by nadało się do gierek i miało dużą baterię, do tego 4/64, lub 4/32+slot microsd? No i nie kosztowało krocia.
 #1002657  autor: t r o i p
 07 lip 2018, 16:05
Z najtańszych telefonów, które będą się nadawać do gier, to Xiaomi redmi 5 plus i Xiaomi redmi note 5.
Co z tego że na innych telefonach aktualnie można pograć, jak za kilka miesięcy wyjdą nowe edycje gier, na których te telefony zaczną łapać lagi.

Jak nie chcesz zmieniać telefonów co kilka miesięcy to te będą najtańszą opcją do gier.
Natomiast jeśli masz budżet rzędu 1500 zł i więcej
To telefonów do gier znajdziesz pełno,
Samsung Galaxy S7
LG G6
HTC U11
Xiaomi mi 6
Honor 10, i długo można by jeszcze wymieniać.

Dictum sapienti sat est.
 #1002716  autor: Pragmatyk
 08 lip 2018, 07:28
t r o i p pisze:Z najtańszych telefonów, które będą się nadawać do gier, to Xiaomi redmi 5 plus i Xiaomi redmi note 5.
Co z tego że na innych telefonach aktualnie można pograć, jak za kilka miesięcy wyjdą nowe edycje gier, na których te telefony zaczną łapać lagi.

Jak nie chcesz zmieniać telefonów co kilka miesięcy to te będą najtańszą opcją do gier.
Natomiast jeśli masz budżet rzędu 1500 zł i więcej
To telefonów do gier znajdziesz pełno,
Samsung Galaxy S7
LG G6
HTC U11
Xiaomi mi 6
Honor 10, i długo można by jeszcze wymieniać.
Jakoś ten Nexus 5 od 2014 roku nie łapie lagów. A teraz byle co jest szybsze od niego.
Xiaomi redmi 5 plus i Xiaomi redmi note 5 nie nadają się.
To musi być telefon pancerny jak na budowę.
 #1002727  autor: vonski
 08 lip 2018, 11:27
Pancerne z porządną specyfikacją są tylko Samsung z serii Active. Ale z racji tego, że nie były sprzedawane oficjalnie w Polsce, ich ceny i dostępność są kiepskie.

Najtaniej będzie chyba S7 Active z angielskiego ebaya.

Tapatalk @ Google Pixel