DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1000749  autor: Adriano
 26 cze 2018, 13:25
5.5" mniej więcej wiadomo. A jesli do 5.2" sie upre to jaki wtedy?

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 #1000768  autor: Adriano
 26 cze 2018, 16:37
Jaka to musi być wersja jeśli bym kupował note 4 w Chinach żeby dobrze działał w PL bez przeinstalowania niczego?
W ogóle szukalibyscie go w Chinach czy juz w Polsce gdzieś?

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 #1000775  autor: maniek89
 26 cze 2018, 17:33
Adriano pisze:Jaka to musi być wersja jeśli bym kupował note 4 w Chinach żeby dobrze działał w PL bez przeinstalowania niczego?
W ogóle szukalibyscie go w Chinach czy juz w Polsce gdzieś?
Szukaj wersji Global.
W Polsce nowy RN4 w najmocniejszej wersji 4/64 to wydatek około 750 zł.
Adriano pisze:A czytam na fb ludzie którzy posiadają te rn4 skarżą się że nagle bateria zaczęła im pobierać więcej energii niz na początku i jakieś problemy z zasięgiem.
Z czasem pojemność baterii się zmniejsza, naturalny efekt zużycia, wiadomo, że będzie trzymać krócej. Nie zauważyłem problemów z zasięgiem w RN4.
Adriano pisze:Eragonie, to, że poleciles mi Meizu m2 i dobrze wiesz, że 2.5 lata temu to byla super decyzja to nie znaczy, że teraz wezmę 6calowego klocka, na pewno nie:)
Powtórzę. Przy ekranach o proporcjach 18:9 smartfon z takim ekranem będzie wielkości klasycznego smartfona z ekranem 5,2 cala. Jak ktoś Ci już wyżej napisał, przez narzucenie takiej przekątnej ekranu sam się ograniczasz i odpadają Ci najlepsze w tym przedziale cenowym telefony.
 #1000777  autor: Adriano
 26 cze 2018, 17:43
Hmm...

Note 5 najnowszy - 158,6 x 75,4 x 8,05 mm

Note 4 - 151 x 76 x 8,3 mm, rzeczywiście może i minimalnie, 7mm w dochodzi więcej.

Kurde byłem w sklepie dziś obejrzałem tego note 5 to taki olbrzym się wydał, najgorzej, że nie było note 4 żebym sobie porównał jak się ma wielkością do tego note 5. Zresztą - nie podoba mi się tak zrobiony i wystający aparat więc zostawmy redmi note 5 dla innych.
 #1000787  autor: Adriano
 26 cze 2018, 18:58
maniek89 pisze:W Polsce nowy RN4 w najmocniejszej wersji 4/64 to wydatek około 750 zł.
Jest sens czekać aż pojawi się jakiś kupon na tą najmocniejszą wersję z Chin? Czy skoro jest 3/32 to brać i wystarczy mi na najbliższe 3 lata skoro teraz miałem telefon 2/16?
 #1000809  autor: maniek89
 26 cze 2018, 21:07
Adriano pisze:Jest sens czekać aż pojawi się jakiś kupon na tą najmocniejszą wersję z Chin?
Tu musisz sam przemyśleć. W Polsce od ręki wersja 3/32 kosztuje jakieś 620 zł, 4/64 około 750, z Chin pewnie taniej. Różnica około 130 złotych za dodatkowy gigabajt ramu i 32 GB pamięci w telefonie, który chciałbyś używać dłużej niż 2 lata szybko Ci się zwróci. Jeśli wiesz jak sprowadzić sobie taniej z Chin to możesz uderzać w tym kierunku. Ja chciałem mieć gwarancję i ewentualny serwis na miejscu.
Adriano pisze:Czy skoro jest 3/32 to brać i wystarczy mi na najbliższe 3 lata skoro teraz miałem telefon 2/16?
Ja przed RN4 miałem telefon 1 GB RAM/4 GB ROM i sporo czasu zastanawiałem się, czy iść po taniości i wziąć 3/32 czy 4/64 i powiem Ci, że wziąłem tę drugą opcję i nie żałuję. Szczególnie, że też nie wymieniam telefonu często, więc lepiej mieć zapas "mocy". 32 GB pamięci wewnętrznej obecnie staje się minimum w parze z 3 GB ramu. Aplikacje rosną, konsumpcja ramu też, więc 4/64 jest na tę chwilę idealne.
 #1000818  autor: Adriano
 26 cze 2018, 22:23
Panowie za 750 Redmi Note 4 4/64 czy w tych pieniądzach czy coś lepszego jeśli chodzi o baterie, aparat, GPS i wielkość 5 - 5.5?
 #1000820  autor: parcu1
 26 cze 2018, 23:38
Jeśli chodzi o baterie to raczej wątpie żeby było coś lepszego, jeśli chodzi o aparat to na pewno jest. Xiaomi ma przeciętne aparaty w telefonach bo ciągle za konkurencją w tej kwestii, ale za to cała reszta na +..
750 za RN4 to b.dobra cena, tylko pamiętaj, żeby zamówić wersje global (SNAPDRAGON) bo ta jest przeznaczona na rynek europejski i obsługuje lte b20 800mhz

Tak jak wyżej ktoś pisał to sie odniose też :D Ja od 4 lat, od 2014 używałem LG L65 - 1gb ram, 4,3 cala ekran.. I zdecydowałem sie na wersje 4/64 - bo jak widzisz często telefonu nie wymieniam :) Ale jak masz zamiar zmienić telefon za rok to wtedy dokładać nie ma sensu
Miałem w rękach już rn4 przez chwile (ale przysłali mi wadliwy, musiałem odsyłać i zamówiłem w innym sklepie) i po przesiadce z 4,3 cala powiem Ci że praktycznie wgl nie czuje różnicy, tak mały ekran jak miałem wcześniej to była męczarnia, te 5,5 wydaje mi sie że będzie idealne..
Btw.. z chin nie bierz, nie warto według mnie.. Może było warto po premierze telefonu bo wtedy róznica w cenie była znacząca a tu w Polsce jak zamówisz globala to masz i zwrot w razie czego, i serwis no i pewność b20
 #1000827  autor: t r o i p
 27 cze 2018, 01:46
Ja mogę Ci polecić kilka niezłych telefonów w kwocie do 1000 zł
Może nie będą to urządzenia z ekranem o przekątnej do 5.2 cala, ale będą to na pewno telefony o dobrym stosunku ceny do jakości.

Xiaomi redmi note 5
8-rdzeniowy procesor Snapdragon 636 (4 x 1,8 GHz + 4 x 1,6 GHz)
32/64 GB pamięci na dane oraz 3/4 GB RAM
Ekran dotykowy 5,99'' Full HD+, IPS
Łączność 4G (LTE), WiFi, Bluetooth
Obsługa Dual SIM
Aparat 12.0 + 5,0 Mpix (tył) oraz 13.0 Mpix (przód)
System Android 8.1 Oreo

Xiaomi redmi 5 plus
Wersja Global - menu w języku polskim, obsługa pasma B20, aktualizacje OTA
Ekran: 5.99"
Qualcomm Snapdragon 625 (8 rdzeni, 2.0 GHz)
Pamięć wewnętrzna: 32/64GB
Pamięć RAM: 3/4GB
System: Android 7.1 Nougat
Aparat: 5.0 Mpix - przód, 12.0 Mpix - tył
Bateria: Litowo-jonowa 4000 mAh
UJRZYJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Proporcja 18:9, współczynnik kontrastu 1000:1 oraz jasność aż 450 nitów wraz z regulacją temperatury kolorów zmniejszają obciążenie i szkodliwy wpływ na oczy. Tryb ten automatycznie ustawi odpowiedni poziom jasności, w zależności od warunków i możliwości oświetlenia

Honor 9 lite
Wyświetlacz 5,65 cala, 2160 x 1080 pikseli
Procesor Huawei Kirin 659, ośmiordzeniowy 4 x 2,36 GHz + 4 x 1,7 GHz
System operacyjny Android 8 Oreo
Pamięć RAM 3 GB
Pamięć wbudowana 32 GB
Aparat Tylny 13 Mpix + 2 Mpix, Przedni 13 mln pikseli + 2 Mpix
Komunikacja Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.2, NFC, USB, słuchawkowe
Pojemność baterii 3000 mAh

Alcatel idol 4
Przekątna ekranu [cal]: 5.2
Model procesora: Qualcomm Snapdragon 617
Liczba rdzeni procesora: Ośmiordzeniowy
Wersja systemu operacyjnego: Android 6.0 Marshmallow
Pamięć RAM: 3 GB
Pamięć wbudowana [GB]: 16
Rozdzielczość aparatu fotograficznego tylnego [Mpx]: 13
Głośniki stereo wyprodukowane we współpracy z firmą JBL
NFC

Dictum sapienti sat est.
 #1000831  autor: Adriano
 27 cze 2018, 07:11
To teraz mam jeszcze rozkminę czy nie wziąć Xiaomi MI A1? Ma lepszy aparat a bateria podobno daje rade podobnie jak Note4. No i aktualizacje będą na pewno bo nowszy. Jak uważacie? Na który byście się decydowali?
 #1000832  autor: harys
 27 cze 2018, 07:20
Mi a1 krócej trzyma na baterii, jeśli ktoś pisze że trzyma podobnie jak rn4 to chyba nie miał rn4. Plusem a1 tak jak piszesz jest lepszy aparat no i czysty android ( co kto lubi).
Aktualizacje będą dostawały oba. Wejdź na en.miui.com i zobacz jakie telefony Xiaomi jeszcze wspiera.
RN5 za duży jest dla Ciebie?
Jest i sporo lepszy aparat i bardziej przyszłościowy procek

Wysłane z Honor 9
 #1000834  autor: Adriano
 27 cze 2018, 07:23
RN5 za duży jest dla Ciebie?
Dokładnie. Spośród RN4 4/64 a Mi A1 4/64 co byś wziął?
 #1000837  autor: t r o i p
 27 cze 2018, 07:42
Mi A1 po pierwsze ma sporo mniejszy ekran przy obudowie mniejszej tylko o 2mm
Od nowych Xiaomi z Seri 5 które ci poleciłem, a po drugie ma bardzo wysoki współczynnik Sar czyli promieniowanie.

Dictum sapienti sat est.
 #1000848  autor: Adriano
 27 cze 2018, 09:23
maniek89 pisze:Powtórzę. Przy ekranach o proporcjach 18:9 smartfon z takim ekranem będzie wielkości klasycznego smartfona z ekranem 5,2 cala. Jak ktoś Ci już wyżej napisał, przez narzucenie takiej przekątnej ekranu sam się ograniczasz i odpadają Ci najlepsze w tym przedziale cenowym telefony.
Powiem Wam, że właśnie oglądałem w sklepie mi A1, Note 4 i Redmi 5 plus. Mówiłem, że te note5 i 5 plus są za duże, ale się okazuje, że mało się różnią od Note 4 wielkością. Note 4 nawet gorzej trochę wygląda bo jest szeroki, a tamte są smuklejsze, zgrabniejsze ale troche wyższe. Teraz trochę już zrozumiałem o co chodzi.

No i już teraz sam już nie wiem czego ja chce. Zaczęło się od chęci nowego smartphone 5calowego, a teraz zastanawiam się który z powyższych :roll:

Licze na Was.
 #1000851  autor: t r o i p
 27 cze 2018, 09:33
No widzisz, nie wielkość ekranu się liczy tylko wielkość całego urządzenia.

Ja na twoim miejscu brałbym albo Xiaomi redmi note 5 ze snapdragonem 636, bo ma duży ekran i małe ramki i do 1000 zł nie znajdziesz nic lepszego,

Albo bym dołożył 200 zł i kupił sobie flagowca LG G6, co zresztą zrobiłem :lol:
Ponieważ jest to obecnie najlepszy zakup jaki można zrobić.

Za około 1200 zł na alledrogo możesz próbować go wyrwać.

Dictum sapienti sat est.
 #1000857  autor: Adriano
 27 cze 2018, 09:56
Mówisz masz tego LG sporego, jak z noszeniem w kieszeni w spodniach? Nie robi dużej różnicy w porównaniu do 5calówek?

A ten redmi 5 plus jest gorszy od note 5? Jeśli tak to w czym? Warto dopłacać czy wystarczy mi 5 plus jeśli chce oszczędzić?
 #1000865  autor: harys
 27 cze 2018, 10:38
Ma gorszy aparat i słabszy procek. Warto dopłacić trochę. 3/32 kupi za 8 stówek spokojnie

Wysłane z Honor 9