DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1001281  autor: Adriano
 29 cze 2018, 14:11
Też uważam że wielkiej różnicy nie ma więc zostawiam sobie plusa, poza tym ładniejszy jest.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 #1001369  autor: Adriano
 29 cze 2018, 21:20
Panowie przepraszam za te meczarnie, ale znalazłem note 5 4/64 w tej samej cenie co kupiłem plus 5 tylko dłużej trzeba będzie poczekać na telefon ale to nic. Pytanie, czy warto zmienić na Note 5? Dla aparatu i prędkości? Czy ta różnica nie będzie duża i dać sobie spokój?
Generalnie plus ma ładniej położony aparat, ale to pominmy.
Pytam bo mam jeszcze możliwość odesłania.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 #1001370  autor: t r o i p
 29 cze 2018, 21:28
Adriano, to jak z autami,
Masz przykładowo 2 samochody, jeden rozpędza się w 7 sekund, a drugi w 9 sekund.
W codziennym życiu tego nie odczujesz , ale jeśli jesteś fanem sportów motorowych i zaczniesz się ścigać, to będzie to istotna różnica.
Tak samo tutaj. W redmi note 5 aplikacje będą się o sekundę szybciej odpalać, a gry o 2, 3 sekundy szybciej.
Decyzja należy do ciebie. :wink:

Dictum sapienti sat est.
 #1001517  autor: maniek89
 30 cze 2018, 16:33
Adriano pisze:anowie przepraszam za te meczarnie, ale znalazłem note 5 4/64 w tej samej cenie co kupiłem plus 5 tylko dłużej trzeba będzie poczekać na telefon ale to nic. Pytanie, czy warto zmienić na Note 5? Dla aparatu i prędkości? Czy ta różnica nie będzie duża i dać sobie spokój?
Generalnie plus ma ładniej położony aparat, ale to pominmy.
Pytam bo mam jeszcze możliwość odesłania.
Jeśli nie zamierzasz zmieniać telefonu przez następne 2-3 lata, to jak najbardziej taka opcja się opłaca, jeśli źródło pochodzenia telefonu jest pewne i nie będzie problemu z ewentualnym serwisem.
 #1001523  autor: Adriano
 30 cze 2018, 17:12
Więc lepszą opcją jest poczekać na jakiś kupon i samemu sobie z Chin zamówić z gearbest itp. Tak sie obawiałem ze to podejrzane trochę.
 #1001525  autor: t r o i p
 30 cze 2018, 17:16
Dokładnie, jak zamawiać, to albo samemu, albo przez portal aukcyjny, np allegro na którym jesteś chroniony.
Ja od kilku lat tam głównie robię zakupy, i tylko u tych sprzedawców, którzy mają dużo i dobrych opinii, i nigdy do tej pory nie miałem, żadnego problemu.

Dictum sapienti sat est.
 #1001589  autor: Adriano
 01 lip 2018, 10:05
Jeśli z Chin to potem mieć nadzieje, że przez 2 lata mi się nie rozkaraczy, bo potem dużo się trzeba napocić żeby za free naprawić. Pytanie czy Note 5 jest awaryjny czy nie. Tego nikt nie przewidzi.
 #1001669  autor: Eragon
 01 lip 2018, 18:43
t r o i p pisze:To jest nowy telefon, za rok będzie coś wiadomo na temat jego awaryjności. :D
A wtedy to już będziemy Note 6 polecać :lol:

:smt006
 #1001683  autor: Adriano
 01 lip 2018, 20:37
A jeśli bym wrócił do swojego pierwszego posta i byśmy rozważyć mieli telefon do 5.2cala to wtedy jaki do kwoty 750zl byście wybrali? Biorąc pod uwagę PL i Chiny.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 #1001684  autor: t r o i p
 01 lip 2018, 20:50
t r o i p pisze: Ja na twoim miejscu brałbym Xiaomi redmi note 5 ze snapdragonem 636, bo ma duży ekran i małe ramki i do 1000 zł nie znajdziesz nic lepszego,
Tak pisałem ci na początku
I dalej to podtrzymuję, za cenę około 800 - 1000 zł
Xiaomi redmi note 5 jest najlepszym wyborem do tysiąca złotych.

Ale skoro zdecydowałeś się i kupiłeś już redmi 5 plus, to bym już nie kombinował.
Bo różnica między tymi dwoma telefonami nie jest według mnie aż tak bardzo znacząca.

Dictum sapienti sat est.
 #1001750  autor: Lawrence72
 02 lip 2018, 12:13
Ograniczenie ekran do 5,2 cala trochę ogranicza wybór. Proponowałbym sprawdzić Honora 8, ze względu na to że wydaje mi się że ten model najlepiej wpisuje się w podane wymagania: solidny podwójny aparat, dioda powiadomień, ekran w sam raz 5,2. Minusy to bateria i mocno palcująca się obudowa.