DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1000881  autor: t r o i p
 27 cze 2018, 11:15
Kupując z Chin musisz liczyć się z tym że przywalą ci dodatkowe opłaty.
I ciężko powiedzieć ile na prawdę będzie cię kosztować tam kupiony telefon.

Dictum sapienti sat est.
 #1000882  autor: Adriano
 27 cze 2018, 11:16
Priority Line i bez dodatkowych opłat :) No dobra ceny w PL podałem więc patrząc na środek telefonu lepiej w tej samej cenie wziąć 5 note ale z mniejszą liczbą ram i rom czy w tej samej cenie lepszy na kolejne 3 lata będzie 5 plus z 4/64?
 #1000883  autor: maniek89
 27 cze 2018, 11:18
Redmi 5 Plus to taki Redmi note 4 zamknięty w proporcjach 18:9, aparat wydaje się lepszy.

Ja bym uporządkował telefony tak (od najlepszego do najsłabszego):
Redmi Note 5 -> Redmi 5 plus -> Redmi note 4.

Najlepiej jakbyś wziął Note 5 ewentualnie 5 plus. Mi a1 ja osobiście bym odrzucił ze względu na mniejszą pojemnościowo baterię. Jeśli chodzi o RN5 też mimo wszystko celowałbym, w wersję 4/64. Jeśli możesz, poczekaj na okazję cenową, bo będzie warto i masz spokojnie telefon na 3 lata.
 #1000884  autor: t r o i p
 27 cze 2018, 11:21
Kupując z Chin istnieje duże ryzyko zatrzymania przesyłki do opłaty celno-skarbowej. Mało tego, urządzenia które kupisz mogą zostać ci wydane pod jednym warunkiem - będziesz musiał dostarczyć europejski certyfikat CE oraz deklarację zgodności. Oczywiście takiego certyfikatu nie będziesz mógł dostarczyć. Sam się domyśl co będzie dalej.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2018, 12:00 przez t r o i p, łącznie zmieniany 1 raz.

Dictum sapienti sat est.
 #1000886  autor: Adriano
 27 cze 2018, 11:23
No to nie pozostaje mi nic innego jak wziąć bezpiecznie z allegro Redmi 5 plus i na pewno skoro chciałem przesiąść się na redmi 4 note zobaczyłem, że kształt 5 plusa bardziej mi pasuje nie pozostaje nic innego jak zamówić 5 plusa i mieć 4/64 już.
 #1000888  autor: maniek89
 27 cze 2018, 11:26
Jak na już to 5 plus w wersji 4/64 powinien spełnić Twoje oczekiwania z nawiązką.
 #1001104  autor: Adriano
 28 cze 2018, 13:55
No i mam już go. Redmi 5 plus. Jedyny minus jaki narazie mi przeszkadza najbardziej - trudno mi się oswoić z rozmiarem. Nigdy nie miałem większego od 5" :) Generalnie mi się podoba ale jak używam go to narazie mi dziko, też jak w kieszeni chowa to już nie to samo.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 #1001131  autor: maniek89
 28 cze 2018, 15:55
Adriano pisze:No i mam już go. Redmi 5 plus. Jedyny minus jaki narazie mi przeszkadza najbardziej - trudno mi się oswoić z rozmiarem. Nigdy nie miałem większego od 5" :) Generalnie mi się podoba ale jak używam go to narazie mi dziko, też jak w kieszeni chowa to już nie to samo.
Używaj i nie marudź ;) Przyzwyczaisz się i za jakiś czas nie zechcesz już telefonu z mniejszym ekranem :)
 #1001186  autor: Adriano
 28 cze 2018, 23:28
t r o i p pisze:Kupując z Chin istnieje duże ryzyko zatrzymania przesyłki do opłaty celno-skarbowej. Mało tego, urządzenia które kupisz mogą zostać ci wydane pod jednym warunkiem - będziesz musiał dostarczyć europejski certyfikat CE oraz deklarację zgodności. Oczywiście takiego certyfikatu nie będziesz mógł dostarczyć. Sam się domyśl co będzie dalej.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem, że posłuchałem tej rady, bo w tej cenie co kupiłem w Polsce Plus 5 mogłem mieć z Chin redmi note 5 o takiej samej ilości pamięci. Jak uważacie? Te ryzyka wypisane powyżej są realne całkiem? No i pytanie dodatkowe - czy jak już używałem tego telefonu to dalej mi przysługuje opcja zwrotu towaru kupionego w internecie zgodnie z prawem konsumenta? Powiedzcie , jak to wygląda z tym ryzykiem jeśli biorę z Chin priority direct mail.
 #1001191  autor: t r o i p
 29 cze 2018, 00:42
Co do ryzyka zatrzymania przesyłki, to jest komunikat samego Xiaomi, nie wiem jak wielkie procentowo jest to ryzyko, będziesz musiał sam to sprawdzić, jeśli zdecydujesz się na taki zakup. Nikt ci nie zagwarantuje, że otrzymasz, albo nie otrzymasz przesyłkę.
A zatrzymanie przesyłki wygląda mniej więcej tak : http://prntscr.com/k0lfey

Jeśli dokonałeś zakupu w internecie, to masz 14 dni na zwrot towaru bez podawania przyczyny.
Te 14 dni obowiązuje tylko przy zakupie towaru na odległość. Przez internet, czy przez telefon.

Dictum sapienti sat est.
 #1001194  autor: harys
 29 cze 2018, 07:31
Ryzyko ovatowania jest 50:50 będzie albo nie będzie. Zatrzymuje na zgodność z CE tylko wer Przemyśl i byl kiedyś przypadek z wer Poznań. Odpowiedni rodzaj przesyłki zmniejsza oba ryzyka do zera. Np taki DHL u Goldwaya ma odprawę po drodze więc u Ciebie nie ovatują, do tego dostarcza to kurier więc paczka wogole nie przechodzi przez WER.
Zakupy z Chin dobrze chronią przed ewentualnym brakiem otrzymania paczki. Na aliexpress lepiej to działa niż na Allegro.
Inne sklepy umożliwiają płatność PayPal gdzie masz pół roku ochrony gdyby się coś działo z paczką czy później z telefonem

Wysłane z Honor 9
 #1001215  autor: t r o i p
 29 cze 2018, 09:49
Ja uważam że nie, aparat redmi 5 plus nie różni się aż tak bardzo.
Tu przykładowe zdjęcia.
https://zapodaj.net/6b20acddab820.png.html
https://zapodaj.net/f3c140c04fe3c.png.html
https://zapodaj.net/33487ea0f157c.png.html

Tylko wymiana na Xiaomi redmi note 5 4/64 miałaby dla mnie jakiś sens.

Dictum sapienti sat est.
 #1001281  autor: Adriano
 29 cze 2018, 14:11
Też uważam że wielkiej różnicy nie ma więc zostawiam sobie plusa, poza tym ładniejszy jest.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 #1001369  autor: Adriano
 29 cze 2018, 21:20
Panowie przepraszam za te meczarnie, ale znalazłem note 5 4/64 w tej samej cenie co kupiłem plus 5 tylko dłużej trzeba będzie poczekać na telefon ale to nic. Pytanie, czy warto zmienić na Note 5? Dla aparatu i prędkości? Czy ta różnica nie będzie duża i dać sobie spokój?
Generalnie plus ma ładniej położony aparat, ale to pominmy.
Pytam bo mam jeszcze możliwość odesłania.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 #1001370  autor: t r o i p
 29 cze 2018, 21:28
Adriano, to jak z autami,
Masz przykładowo 2 samochody, jeden rozpędza się w 7 sekund, a drugi w 9 sekund.
W codziennym życiu tego nie odczujesz , ale jeśli jesteś fanem sportów motorowych i zaczniesz się ścigać, to będzie to istotna różnica.
Tak samo tutaj. W redmi note 5 aplikacje będą się o sekundę szybciej odpalać, a gry o 2, 3 sekundy szybciej.
Decyzja należy do ciebie. :wink:

Dictum sapienti sat est.
 #1001517  autor: maniek89
 30 cze 2018, 16:33
Adriano pisze:anowie przepraszam za te meczarnie, ale znalazłem note 5 4/64 w tej samej cenie co kupiłem plus 5 tylko dłużej trzeba będzie poczekać na telefon ale to nic. Pytanie, czy warto zmienić na Note 5? Dla aparatu i prędkości? Czy ta różnica nie będzie duża i dać sobie spokój?
Generalnie plus ma ładniej położony aparat, ale to pominmy.
Pytam bo mam jeszcze możliwość odesłania.
Jeśli nie zamierzasz zmieniać telefonu przez następne 2-3 lata, to jak najbardziej taka opcja się opłaca, jeśli źródło pochodzenia telefonu jest pewne i nie będzie problemu z ewentualnym serwisem.