DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #998936  autor: dawidos160
 14 cze 2018, 11:41
Hej, piszę bo potrzebuję pomocy i wsparcia ;) Choć Lenovo P2 ma się dobrze,to chciałbym telefon z większym wyświetlaczem i mniejszymi ramkami,a że ma to być zakup na dłużej (pewnie do czasu aż nie umrze śmiercią naturalną albo składany/elastyczny smartfon się nie pojawi), to chciałbym flagowca. Początkowo zachwyciłem się P20 Pro bo kamera i "przycisk" z przodu, choć jest dla mnie stosunkowo mały - chciałbym coś co ma 6,2-6,3 cala, przy czym odpadają Samsungi - nie podoba mi się ich design a to dla mnie ważne w urządzeniu - a do tego obsługa tej płytki gestami do mnie nie przemówiła - fizyczny przycisk w Lenovo jest zdecydowanie lepszy według mnie.

Po rozczarowaniu zabawą P20 Pro w markecie, na placu boju został OP6,ale mam wątpliwości czy nie poczekać na Asusa 5Z lub dorzucić i kupić Vivo Nex S.

Nie przeszkadza mi notch, uważam nawet go za całkiem ładny (jak w przypadku P20 czy OP6), szukam czegoś z topowym procesorem,NFC (obowiązkowo,bo płacę telefonem) i 8GB ramu (nie wiadomo ile się przyda w przyszłości) - takie moje małe warunki konieczne. Fajnie jak aparat będzie z najwyższej ligowej półki, nie potrzebuję karty microsd. Raczej nie jestem poweruserem (już nie), więc i tak mocy smartfona nie wykorzystam (już lenovo ma wystarczającą moc dla mnie),ale zauważyłem,że tylko flagowce są w dużych rozmiarach (wyjątek to Zenfone 5, ale tu nie widzę sensu wymiany - wolę dołożyć do topowego sprzętu)

Generalnie największy problem mam z tym,że poza P20 Pro to nie można tych telefonów spotkać,żeby podotykać,pobawić się i uznać,że tak, ten mi pasuje. Kupienie OP6 i rozczarowanie się po godzinie i chęć sprzedaży wpłynie na cenę - szkoda tracić 100 czy 200 zł na godzinną zabawę. Vivo Nex S prezentuje się imponująco,ale choć nazwa firmy nie jest mi obca,to już z jakością wykonania czy oprogramowaniem jest gorzej,bo nie wiem jak to w ich przypadku wygląda.

Po tym przydługim wstępie szukam porad, który telefon wybrać i który ma najmniej wad (bo to,że każdy ma wady to wiadomo) i czy czekać na Vivo czy odpuścić,bo mogę się wsadzić na minę?
 #998945  autor: Eragon
 14 cze 2018, 12:51
Też sie jaram Vivo. Ale właśnie soft to wielka niewiadoma... i co gorsza, trzymają ceny. A użytkowników za wielu nie znajdziesz...I aparat jak na flagowca jest "spoko". Ale sam oceń po próbkach.

Ja ze swej strony, do rozważań dorzucę Mi Mix 2S. Sprawdzałeś go? Obecnie jeden z najlepszych wyborów w tej półce ;). Wszyscy sobie go chwalą.. szczególnie w porównaniu do Mi8 ;/

:smt006
 #998948  autor: dawidos160
 14 cze 2018, 13:12
Zastanawiałem się nad Mi8 EE, bo samo Mi8 nie podoba mi się,a Mix 2S kompletnie do mnie nie przemawia,bo faktycznie pod względem parametrów,to bardzo sensowna opcja,no ale niestety - nie porwał mnie kompletnie :)