DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #998825  autor: knaga01
 13 cze 2018, 15:21
Hej,

mam opcję kupić nowego Samsunga A6 za 1100 zł w rtv euro (promocja dwie darmowe raty + 250 zł odkupu).

Czy jest to dobry wybór w tej cenie, czy może rozejrzeć się za czymś innym?

Niestety dziewczyna się upiera, że nie chce XiaoMi.

Aha, wolałbym nie kupować od szemranych sprzedawców na allegro i sklepów typu bestcena (i tak mi pewnie ten odkup za 250 nie wejdzie kupujac od nich) - kwestia gwarancji.
 #998865  autor: vonski
 13 cze 2018, 20:38
Ja już bym wolał Honora 8.
A jak przemożesz się do allegro, to wybór będzie jeszcze większy.

Tapatalk @ Google Pixel
 #998887  autor: knaga01
 13 cze 2018, 22:17
samo allegro mi nie przeszkadza, kwestia tego, że większość telefonów jest z dystrybucji EU i wystawiana jest faktura VAT marża, czyli o serwisie producenta w PL można zapomnieć, a chyba wszyscy wiedzą, jak do kwestii gwarancji podchodzą janusze biznesu i nie mam pewności, że dany sklep będzie w ogóle funkcjonował za 1,5 roku na przykład

te Honory 8 znalazłem w cenie ok. 1000 zł, ale albo powystawowe albo jakieś "leżaki magazynowe" cokolwiek by to znaczyło
 #998894  autor: Maciej Loret
 13 cze 2018, 22:57
knaga01 pisze:samo allegro mi nie przeszkadza, kwestia tego, że większość telefonów jest z dystrybucji EU i wystawiana jest faktura VAT marża, czyli o serwisie producenta w PL można zapomnieć
Popatrz na olx. Poproś sprzedawcę o skan paragonu/faktury. Jeśli sklep/operator odpowiada Ci, to umawiasz sie w salonie operatora lub sklepie i od razu wiesz, ze gwarancja jest i do kiedy.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #998895  autor: knaga01
 13 cze 2018, 23:11
W Poznaniu same używki, potłuczone albo z widocznymi śladami użytku.

Czy są jakieś inne telefony w tej cenie (nowe! używki,powystawowe i inne faktury VAT marża z niewiadomych źródeł odpadają) warte uwagi?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2018, 23:16 przez knaga01, łącznie zmieniany 1 raz.
 #998896  autor: vonski
 13 cze 2018, 23:12
No nie wierzę. Rok temu kupiłem Honora w Komputroniku za 1200...

Tapatalk @ Google Pixel
 #998898  autor: knaga01
 13 cze 2018, 23:25
W komputroniku wyprzedany, w innych sklepach chodzi po 1400+ (za tę cenę wolałbym poczciwą s7), na allegro nic ciekawego nie znalazłem (głównie używki,powystawowe itp).

Jakaś jeszcze opcja do 1200?
 #998919  autor: vonski
 14 cze 2018, 08:56
https://mobile-city.pl/product-pol-1132 ... -BLUE.html
Ja bym się jeszcze porozglądał za Huawei'em P9 (brat bliźniak H8).

Generalnie taki budżet (~1100zł) jest najbardziej nieszczęśliwy. Bo na starsze flagowce trochę za mało, a za średniaki żal tyle płacić.

A6 to bardzo świeży telefon, nie ma jeszcze praktycznie recenzji i opinii. Ale to kolejny podobny średniak Samsunga, więc pewnie będzie mieć przyzwoitą wydajność, ekran, aparat, baterię itd. Ale w niczym nie będzie zachwycający, choć aparat z taką przesłoną (1.7) może miło zaskoczyć jakością.

Generalnie nie napisałeś na czym w telefonie Ci zależy, więc ciężko coś dobierać.
 #998989  autor: Lawrence72
 14 cze 2018, 18:06
Honor 8 lub Huawei P9. Właściwie identyczne modele różniące się głównie designem. Te same aparaty z koszyścia dla P9 która posiada tryb czarno biały.
Cena Honora przez długi czas była poniżej 1k, poszukaj może się coś trafi w sklepach sferis, komputeronik czy najtańszą na ceneo.