DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #998676  autor: Kasser
 12 cze 2018, 19:00
Witam chciałem was prosić o pomoc w wyborze następcy mojego samsunga s6 który jest świetny ale bateria już niedomaga (codziennie muszę go ładować dwa razy) więc myślę o jego wymianę, od nowego telefonu wymagam aby miał dobry aparat, był stosunkowo nieduży ( s6 wymiarowo idealnie mi pasował głownie chodzi mi tutaj max szerokość telefonu do 70mm), oraz dobrą baterie. Telefon wykorzystuję głównie do przeglądania internetu oraz sporadycznie do robienia zdjęć głównie moim dzieciom. Dodam jeszcze tylko że nie dbam jakoś specjalnie o telefon kupuję tylko jakieś szkło hartowane nie toleruję żadnych etui a upadki się zdarzają dlatego obawiam się np samsunga s8 który wydaje mi się zbyt delikatny( potwierdzają to też opinie na internecie). Mój budżet to około 2400 zł mogę go nieznacznie przekroczyć.
 #998677  autor: Morvius
 12 cze 2018, 19:02
W pierwszej kolejności na muśl mi przychodzi s7 edge, g6 i mi5 od xiaomi. ceny malejąco. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #998680  autor: Eragon
 12 cze 2018, 19:29
Mi5 odpada bo nie istnieje na rynku. G6 to taki średni krok naprzód...
S7 niezły.
Ale... a może po prostu starczy wymiana baterii ? ;)
Dać do serwisu, zapłacić te ~150zł i korzystać szczęśliwie przez kolejny rok ;)

:smt006
 #998683  autor: vonski
 12 cze 2018, 19:40
Ale bateria w S6 jest w ogóle za mała, niezależnie od jej wieku.

S7 to dobra opcja. Ale żaden współczesny smartfon nie lubi za bardzo upadków.

Tapatalk @ Google Pixel
 #998684  autor: Maciej Loret
 12 cze 2018, 19:43
Eragon pisze:G6 to taki średni krok naprzód...
G6 ma sens o tyle, że dopiero rok jest na rynku, w przeciwieństwie do S7.
Natomiast nie ma sensu, bo za 2400 mozna kupić 2szt.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #998687  autor: Lawrence72
 12 cze 2018, 19:53
Pozostając przy tej samej marce proponowałbym S7 Edge: świetny ekran jeden z najlepszych w tej klasie, dobrej jakości aparat, goryl 4 gen. a kolejny plus to desing. W tej cenie sprawdziłbym też jakiegoś bezramkowca np. lg 30.
 #998689  autor: Kasser
 12 cze 2018, 20:14
Zastanawiałem się nad s7 i LG g6 tylko tylko to już starsze telefony a raczej chciałbym coś kupić na 2-3 lata , natomiast ś 7 edge odpada ze względu na zakrzywiomy ekran LG v30 troszkę za duży. Zastanawiam się też nad Huawei p20 ale jakoś nie ufam do końca tej marce. Wiem że trochę marudzę ale bardzo dużo używam telefonu i zależy mi na dobrym wyborze. Kusi mnie s7 ale nie wiem czy warto zmieniać telefon o jedną generację w końcu on już chyba stracił wsparcie Samsunga tak jak s6.
 #998693  autor: Maciej Loret
 12 cze 2018, 20:31
Kasser pisze:Kusi mnie s7
Największą jego wadą jest to, że to już dziadek w porównaniu do pozostałych telefonów, które rozważasz..

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #998697  autor: Kasser
 12 cze 2018, 20:38
Maciej Loret pisze:
Kasser pisze:Kusi mnie s7
Największą jego wadą jest to, że to już dziadek w porównaniu do pozostałych telefonów, które rozważasz..
Hmm a co powiecie o Sony xz2 compact warto?
Troszkę o nim czytałem i wydaje się godny uwagi.
 #998700  autor: Kozik_7X
 12 cze 2018, 20:46
Kasser pisze: Kusi mnie s7 ale nie wiem czy warto zmieniać telefon o jedną generację w końcu on już chyba stracił wsparcie Samsunga tak jak s6.
S7 dostał w czerwcu Oreo, więc to już 3 wersja Andka na niego ;) Wsparcie na pewno będzie dalej, jeśli już nie kolejne systemy to przynajmniej updaty zabezpieczeń google
 #998701  autor: Morvius
 12 cze 2018, 21:06
Czy ja wiem czy S7/s7edge dziadek? Śmigam na Oreo na swoim S7 EDGE i jestem bardzo zadowolony. Większość najbliższego otoczenia wybrało właśnie ten model. Czego obawiasz się w wersji EDGE? Zakrzywiony ekran absolutnie nie przeszkadza i też myślałem że będzie niewygodny póki się nie przekonałem na własne oczy. Swoją drogą i tak mało co się z niego korzysta.mit o dotykaniu zakrzywionego ekranu podczas korzystania przypadkiem, spokojnie można włożyć między bajki.

Klasyczny obserwator wątku.
 #998707  autor: Maciej Loret
 12 cze 2018, 21:25
Morvius pisze:Czy ja wiem czy S7/s7edge dziadek?
W porównaniu do innych? Było nie było dziadek...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #998723  autor: aureel
 12 cze 2018, 22:10
Kasser pisze:(...)Zastanawiam się też nad Huawei p20 ale jakoś nie ufam do końca tej marce.(...)
Sam wybrałem Mate 10 Lite - robi mi dobrze.
W rodzinie są jeszcze 3 inne Huaweie, znajomej też ostatnio poleciłem. Nie ma się co bać - jak Ci się podoba.

Natomiast co do XZ2 Compact - stylistycznie kwestia smaku (jak rzekł pewien buldog liżąc sobie... łapę) natomiast wydajnościowo nic mu nie brakuje.
 #998746  autor: adacomp
 13 cze 2018, 02:16
S7 active lub A5
 #998965  autor: Kasser
 14 cze 2018, 15:00
Witam dziekuję za pomoc.
Decyzja zapadła zmieniam baterie na nową i zostaje jeszcze jakiś czas z moim s6, byłem już prawie zdecydowany na s7 ale stwierdziłem że chyba nie warto wydawać 1600 zł na telefon który jak mi się wydaje nie bedzie jakimś przeskokiem względem s6.
 #998968  autor: vonski
 14 cze 2018, 15:20
Ja się przesiadłem właśnie z S6 na S7. Ze względu na baterię i pamięć, bo nie mogłem się pomieścić w 32GB w S6. Bateria też jest lepsza. Ale reszta to już prawie to samo.
 #998978  autor: Morvius
 14 cze 2018, 16:57
vonski aparat też?

Klasyczny obserwator wątku.
 #999007  autor: vonski
 14 cze 2018, 19:52
Też podobnie. Wiadomo że ciut lepiej po zmroku przez mniejszą przesłonę, ale różnice są niewielkie.

Tapatalk @ Google Pixel