DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #998581  autor: BRUDZISZOWKA
 12 cze 2018, 10:00
Witam.

Chciałbym posłuchać opinii na temat tych dwóch oto flagowcow. Nie wiem czy był już taki temat więc wpisuje swój.

Który z wyżej wymienionych telefonów według was jest lepszy.

Priorytetową rzeczą na którą zwracam uwagę jest aparat gdyż lubię cykać fotki niemalże wszędzie.

W benchmarkach xiaomi wychodzi nieco lepiej od s7 ale w nadal jest to według mnie bardzo wystarczająco.

Cenowo to s7 znajdzie bez problemów w cenie 1300 złotych lub 1700 złotych w sklepach typu Neonet czy Media expert.
Natomiast mi6 jest w cenie około 1700 złotych.

Zmieniał będę swojego starego poczciwego S5 dopiero za parę miesięcy i do tego czasu pewnie pojawi się od groma nowych telefonów a te zdążą jeszcze stanieć ale na obecną chwilę chce posłuchać waszych opinii.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 #998588  autor: aureel
 12 cze 2018, 10:23
1. S7 wydajnościowo nie jest zły - ale wiadomo że lepsze jest wrogiem dobrego - niemniej jeśli topowa wydajność nie jest dla Ciebie priorytetem to punkt dla S7
2. Jeśli priorytetem jest aparat - to sto punktów dla S7
3. Jeśli wymiana dopiero za parę miesięcy - to zdecydowanie za wcześnie żeby teraz o tym rozprawiać - równeiż w kwestiach ekonomiki (ceny) bo na przestrzeni jednego miesiąca ceny potrafią spadać lawinowo)
 #998592  autor: Eragon
 12 cze 2018, 10:44
Tak jak wyżej.

S7 wygra w wyświetlaczu, aparacie, znanej marce... I przejście z S5 będzie dla Ciebie łatwiejsze.
No Xiaomi ma lepszą wydajność, nakładkę, dłuższe perspektywy jakichkolwiek aktualizacji, lepszy czytnik palców... i ogółem przyjemniejszy w użytkowaniu.
Mi6 - mówisz o Polskiej cenie? Chiny... a nie, w Chinach już go nawet za bardzo nie ma. Ostatnie sztuki.

W takim wypadku pozostaje Ci S7. A nawet może S8 skoro zakup za kilka msc?
Gdyby ekran nie był przeszkodą, Mi Mix 2S bardzo dobrą propozycją będzie.

:smt006
 #998685  autor: Lawrence72
 12 cze 2018, 19:45
S7 to górna półka jeżeli chodzi o wydajność mimo tych kilku cyferek na korzyść mi6 w benchmarku. Na plus S7 świetny ekran SuperAmoled co najmniej o klasę wyższy niż w xiaomi, poza tym świetnej jakości aparat a to kolejny duży plus po stronie S7.
 #998716  autor: xiko123
 12 cze 2018, 21:48
Lawrence72 pisze:S7 to górna półka jeżeli chodzi o wydajność mimo tych kilku cyferek na korzyść mi6 w benchmarku. Na plus S7 świetny ekran SuperAmoled co najmniej o klasę wyższy niż w xiaomi, poza tym świetnej jakości aparat a to kolejny duży plus po stronie S7.
No raczej nie kilka cyferek na korzyść mi6. Galaxy s7 względem prędkości bardziej mi przypominał mojego redmi note 4x niż mi6 ( miałem porównanie, te same aplikacje zainstalowane, a wcześniej telefony przeczyszczone, dlatego właśnie zamiast iść s7 poszedłem w mi6 i nie żałuję, bo s8 gniecie :), co można zobaczyć w porównaniach chociażby na YT oraz w realnym użytkowaniu ). Jednakże s7 wygrywa pod względem aparatu, chyba, że ktoś chce się bawić we wgrywanie google camery to wtedy różnica nie jest ogromna. Mi 6 wygrywa przede wszystkim optymalizacją ( nie ma co ukrywać, że Touchwiz to shit, przez który telefon bez powodu potrafi złapać lagi w podstawowych rzeczach - chociażby odpalenie sms. ), aktualizacjami - wersje deweloperskie aktualizacje dostają praktycznie w każdym tygodniu. No i przede wszystkim wsparciem ( jeśli się nie mylę to redmi note 3 ma dostać androida P - czyli telefon, który ma podzespoły jak M5 ;) ).
 #998719  autor: FKS_91
 12 cze 2018, 21:53
Wydajność po stronie Mi6 tylko pytanie czy byłbyś wstanie z uzyć te 6gb ram :) Według mnie wydajność jaką udostępnia S7 i tak jest mega dobra, do tego dochodzą inne aspekty przytoczone już w tym wątku i oczywiście jeśli chcesz kupić telefon w Polsce to cena również jest po stronie S7.
 #998735  autor: vonski
 12 cze 2018, 23:22
TouchWiza nie ma już od dawna w Samsungach. A ich nowe UI działa całkiem znośnie nawet na tanich średniakach. Przestańcie powielać stereotypy. Na Oreo S7 chodzi jak burza, płynnej niż Pixel na gołym Androidzie.

Tapatalk @ Google Pixel
 #998788  autor: xiko123
 13 cze 2018, 11:45
FKS_91 pisze:Wydajność po stronie Mi6 tylko pytanie czy byłbyś wstanie z uzyć te 6gb ram :) [..].
Średnio wykorzystuję ponad 4gb, więc Galaxy s7 już by umarł, bo bym wykorzystał 100% jego ramów. Aplikacje są coraz bardziej wymagające, a co za tym idzie, trzeba stawiać na coraz lepsze podzespoły.
Tak wszyscy chwalą te samsungi za optymalizację, ale dla mnie ( jako dla użytkowania samsungów od s2 do s5 ) samsung to syf, dosłownie. Nigdy nie widziałem aby flagowiec potrafił się mulić tak bardzo i aby jego wydajność stała na poziomie średniaka. Nie jest to tylko moje zdanie, bo mam kilku znajomych, którzy są typowymi fanboyami samsunga ( zaczynali od s2/s3, teraz mają s7/s8 ), oboje stwierdzają, że są to urządzenia, które potrafią bez powodu zacząć się zamulać. Sam użytkowałem s7 przez pewien okres czasu, bo nie byłem pewny czy chcę zmienić redmi note 4x na s7 czy mi6. Owszem, samsung jest dobry pod względem aparatu, ale pod względem wydajności zostaje w tyle. Poza tym, to samsung spowalnia swoje urządzenia ( o ile mnie pamięć nie myli ), a jak u nich z gwarancją? Bo jak w s4 miałem wypalony ekran to tego na gwarancję przyjąć nie chcieli.
 #998795  autor: vonski
 13 cze 2018, 12:24
Ewidentnie mam jakiegoś wyjątkowego S7 :) reszty nawet nie chce mi się komentować

Tapatalk @ Google Pixel
 #998797  autor: Pabloeq
 13 cze 2018, 13:06
[wymoderowano-Remington]

@vonski Również chyba od lat trafiam na jakieś wyjątkowe Samsungi bo wszystkie dobrze działają...
Może my mamy oryginały poprostu :lol: