DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #998346  autor: roswell889
 10 cze 2018, 22:13
Witam,

mam zasadę, że zmieniam smartfon tak, aby mieć najnowszego Androida, bez nakładek i uciekania się do custom romów. Miałem Nexusa 5, 5X, oba uważam za idealne do moich zastosowań. Kupowałem używane smartfony z gwarancją, wymieniałem jak gwarancja się kończyła i było super.

Jako, że premiera Androida P niedługo zacząłem myśleć nad zakupem Google Pixel. Chyba, że jest jakaś sensowniejsza alternatywa? Najważniejsze dla mnie są aktualizacje Androida i zabezpieczeń w pierwszej kolejności i nie chcę żadnych nakładek. Nie jestem poweruserem, nie mam większych wymagań. Tel do dzwonienia, internetu i duetu Yanosik/Google Maps. Zdjęć nie robię, muzykę na tel słucham rzadko.

Jeżeli chodzi o zakup Pixel I czy są jakieś pułapki, wady na które trzeba uważać? Dystrybucje na UK, blacklist, jakieś wady techniczne? Tel będzie używany w Polsce, ale zakup może być gdziekolwiek. Jak go w miarę bezpiecznie kupić?

Wielkie dzięki!
 #998354  autor: Eragon
 10 cze 2018, 22:47
@Vonski wkrótce się porządnie wypowie jako posiadacz... chociaż w innym wątku ostatnio wypisał pros/cons - Poszukaj!

Do wyboru masz Pixele i.... Xiaomi Mi A1?
W wakacje ma wyjść Pixel 3 ;)

:smt006
 #998406  autor: vonski
 11 cze 2018, 11:34
Co do kupowania Pixela to 2 uwagi:
- nie kupuj z simlockiem, bo z niektórymi są problemy z ich zdjęciem,
- polecam 128gb, bo 32 to już dzisiaj trochę mało.
Poza tym jak pewnie wiesz oficjalne wsparcie pierwszego Pixela skończy się na androidzie P.

( a nieoficjalne, zapewne skończy się dopiero na Androidzie Z :lol: @Eragon )