DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #997162  autor: Shon
 04 cze 2018, 10:19
Witam,
dotychczas posiadałem Moto G3 2015, i fajnie by było znaleźć coś o podobnych gabarytach, z jak najlepszym aparatem i kamerą, dobrą baterią i wytrzymałością na wodę/kurz/upadki. Główne przeznaczenie telefonu to przeglądanie internetu, czytanie e-book'ów, robienie zdjęć i nagrywanie filmów oraz nawigacja. Granie w gry czy jakieś gadżety mnie nie interesują.

Rozważam następujące modele:
LG G5 - faworyt, jednak chyba problemy z GPS'em go dyskwalifikują
Xperia X - bardzo podzielne zdania co do kamery; no i za łatwo się przegrzewa
Moto G5 plus - ze względu na dobre wspomnienia z G3 2015, jednak kamera i aparat wypada słabo
Galaxy J5 2017 lub Galaxy S6 - bo nie stać mnie na S7, ale za wiele o nich nie wiem.

Z chęcią wysłucham opinii o powyższych smartfonach, oraz jeszcze innych propozycji w budżecie ok. 800zł
Pozdrawiam
 #997284  autor: Lawrence72
 04 cze 2018, 20:32
Z propozycji które podałeś zdecydowanie najlepiej pod tym kątem wypada S6:

- wysokiej jakości Super AMOLED
- Gorilla Glass 4
- bateria z szybkim ładowaniem, jednak tylko 2550 mAh
- aparat 16 Mpx - zdjęcia są ok.

W tej cenie to optymalna propozycja.
 #997317  autor: vonski
 04 cze 2018, 23:06
Ale S6 koło dobrej baterii to nawet nie stał... I pisze to z autopsji.

Tapatalk @ Google Pixel
 #997332  autor: Shon
 05 cze 2018, 07:13
No właśnie, słabo z tą baterią. Moja Moto G3 2015 do dzisiaj wytrzymuje spokojnie cały dzień. Najlepiej jakby znalazło się coś podobnego tylko po prostu z lepszym aparatem i kamerą.

Na super wyświetlaczu też mi nie zależy, nawet lepiej żeby był gorszy, to na dłużej bateria starczy :lol:

A jak z tym ZenFone'm? 552KL troche wielki, a 520KL jak na to co oferuje to dosyć drogi, no i też ma mniejszą baterię.

LG G5 wygrywa pod względem aparatu/kamery, ale ten GPS... :(

Może znalazłoby się coś jeszcze? :?
 #997396  autor: vonski
 05 cze 2018, 12:10
Ja bym poszukał Honora 8. Nie będzie wodoszczelny, ale pozostałe warunki spełnia. Za ~850 powinieneś kupić nowego.
 #997418  autor: Shon
 05 cze 2018, 15:12
Honor robi gorsze zdjęcia i filmy niż moja stara motka z 2015...

A S6 ma aż tak słabą baterię, że nawet nie ma co liczyć 1 dzień użytkowania?

Z internetu dużo korzystam w ciągu dnia, jednak głównie facebook, messenger i przeglądarka, nie oglądam filmów ani nie gram w gry.
A jak cały dzień będę w terenie to nagrywanie, zdjęcia, nawigacja i od czasu do czasu internet
 #997455  autor: vonski
 05 cze 2018, 17:19
Kto Ci takich głupot o aparacie Honora naopowiadał? Robi znakomite zdjęcia i kręci bardzo dobre filmy, choć bez 4K. Miałem go równolegle z S7 i czasem, w szczególnych warunkach, wypadał nawet lepiej ze zdjęciami.

Tapatalk @ Google Pixel
 #997517  autor: Shon
 05 cze 2018, 21:19
Faktycznie, zdjęcia ze statywu całkiem dobre, kamera troche gorzej, no i przekracza budżet o ponad 100 ;/

Chociaż gdyby nagrywał w 4K to bym nawet ten budżet naciągnął :)

A gdyby nagrywanie w 4K było wymogiem, to co najlepiej wybrać?
 #997544  autor: vonski
 05 cze 2018, 23:53
4k i 800zł? Ciężko.... Żeby kręcić w 4k trzeba mieć OIS, bez tego te filmy nie mają najmniejszego sensu.

Tapatalk @ Google Pixel
 #997567  autor: vonski
 06 cze 2018, 07:46
OIS zawsze robi różnicę. A ten budżet to ile jesteś w stanie naciągnąć? Bo za ~1100zł kupisz już S7 i masz spełnione wszystkie warunki.
 #997680  autor: Lawrence72
 06 cze 2018, 19:04
Pod kątem baterii Honor 8 faktycznie będzie lepszym wyborem. Co prawda nie ma też rewelacji bo pojemność jest raczej standardowa 3000 mAh ale do tego dochodzi funkcja szybkiego ładowania.