DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1002230  autor: dawidos160
 05 lip 2018, 11:30
Troip nie demonizujmy aż tak - mediateki to nie są światowe demony prędkości, 2 gb ramu w dobie flagowców z 4,6 czy 8 to również i ja akceptuję,że np. taki messenger zamiast odpalać się sekundę lub dwie będzie to robił 5 czy 8 - mam tego pełną świadomość. Gdyby to był telefon dla mnie, to budżet byłby kilkukrotnie większy. Mówimy tutaj jednak o kobiecie,która telefonu głównie używa do dzwonienia i smsowania, i która na telefon nie wydała nigdy więcej jak 1,23 zł ;) Trenda,którego ma od jakichś dwóch lat, otrzymała od koleżanki ( a wcześniej twardo telefony z klapką i fizyczną klawiaturą), żeby mieć messengera to z dwa lata ją koleżanki namawiały. I choć na trendzie ten messenger działa (to jest właściwe określenie) to chciałbym,żeby jednak działał sprawniej - i tylko to mi przyświeca podczas poszukiwań telefonu dla rodzicielki.
 #1002258  autor: t r o i p
 05 lip 2018, 12:18
Rozumiem, jeśli odpalanie messengera przez 8 sekund nie stanowi problemu, to bierz tego Xiaomi redmi note 5a, na pewno na tym telefonie messenger będzie się najkrócej odpalać.
Ale pozostaje problem nakładki Xiaomi, która jest fajna ale do najprostszych nie należy, i tu rodzi się pytanie, czy mama ogarnie ten temefon.

Jeśli nie to może myphone prime plus z androidem go.
Jest to najprostsza odchudzona wersja androida przystosowana do słabych urządzeń

Dictum sapienti sat est.
 #1002271  autor: dawidos160
 05 lip 2018, 12:55
t r o i p pisze: Jeśli nie to może myphone prime plus z androidem go.
Jest to najprostsza odchudzona wersja androida przystosowana do słabych urządzeń
O właśnie i w tym kierunku chciałbym pójść. Prime plus jest za 300 zł i pytanie czy jest on lepszy od takiego TP-Linka Y5s.

Wiem,że teoretycznie to już zbliżamy się do kwoty 400 zł i Redmi 4A,ale w tym konkretnym przypadku potrzebne jest najtańsze,rozsądne urządzenie
 #1002299  autor: Eragon
 05 lip 2018, 16:53
Akurat MIUI jest chyba całkiem proste... Przynajmniej mówię to z mego doświadczenia :)

:smt006
 #1002309  autor: t r o i p
 05 lip 2018, 17:38
Eragon, mylisz fajność z prostotą, w miui można spersonalizować naprawdę wiele, w ustawieniach jest więc znacznie więcej funkcji niż w czystym androidzie, co może przerazić nieobeznanych ze smartfonami ludzi.

Dictum sapienti sat est.
 #1002318  autor: Eragon
 05 lip 2018, 18:36
t r o i p pisze:Eragon, mylisz fajność z prostotą, w miui można spersonalizować naprawdę wiele, w ustawieniach jest więc znacznie więcej funkcji niż w czystym androidzie, co może przerazić nieobeznanych ze smartfonami ludzi.
Zgodzę się z tym ogromem opcji - ale właśnie tak rozumiem prostotę nakładki - dostęp do nich, do wszelakich opcji wydaje mi się bardzo prosty i intuicyjny. Przynajmniej jeśli mowa o tych najczęściej używanych funkcjach.
No ale dobra, to tylko ja :lol: 2 lata z MIUI to się już przyzwyczaiłem... Może serio jest inna nakładka którą ludzie uznają za prostszą. Jest? ;)

:smt006
 #1002323  autor: maniek89
 05 lip 2018, 18:49
Jeśli budżet ma być w kwocie 300 złotych i jest nieprzekraczalny, to nie przychodzi mi do głowy nic innego jak TP-LINK Neffos Y5, jednak w nim pojemność baterii jest dość skromna, a Redmi 4A trzyma dość fajnie.
 #1002329  autor: t r o i p
 05 lip 2018, 19:16
Eragon tak, czysty android, bez żadnych nakładek jest najprostszą opcją dla ludzi nie obeznanych ze smartfonami.

Dictum sapienti sat est.
 #1002374  autor: vonski
 06 lip 2018, 00:21
t r o i p pisze:Eragon, mylisz fajność z prostotą, w miui można spersonalizować naprawdę wiele, w ustawieniach jest więc znacznie więcej funkcji niż w czystym androidzie, co może przerazić nieobeznanych ze smartfonami ludzi.
Moja 9-letnia córka ogarnęła wszystko w kilka dni. Praktycznie bez żadnych pytań. Moja prawie 70 letnia matka też sobie radzi, a to jej pierwszy smartfon.
MIUI jest proste.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1002383  autor: maniek89
 06 lip 2018, 07:20
t r o i p pisze:Eragon tak, czysty android, bez żadnych nakładek jest najprostszą opcją dla ludzi nie obeznanych ze smartfonami.
Jedyne co, to MIUI na początku może przytłoczyć mnogością dodatkowych opcji. Masz bardzo szablonowe podejście. Czyty wcale nie musi oznaczać prostszy. Wiele osób jako wadę czystej wersji androida podaje mniejszą funkcjonalność i i tak doinstalowuje sobie sporo rzeczy, które niejednokrotnie zaszyte są standardowo w nakładkach producentów.
 #1002385  autor: t r o i p
 06 lip 2018, 07:29
Maniek89,
mylisz się, w Polsce prawie połowa użytkowników nie ściągnęła żadnej aplikacji ze sklepu, a 20% nawet tapety oryginalnej nie zmieniło, jak wyciągnęli z pudełka tak używają.
Był o tym spory artykuł w komputer Świat.

Dictum sapienti sat est.
 #1002435  autor: Lawrence72
 06 lip 2018, 13:26
Osobiście dozbierałbym choćby nawet do tego Xiaomi 4A a komfort użytkowania będzie dużo wyższy. Budżetowe telefony często dobrze wyglądają na papierze ale jeżeli chodzi o prawdziwą wydajność jest już gorzej, a zakładam ze mama nie zmienia telefonu dosyć często :). Jest wiele promo w sferis/emag czy bestcenie może uda się coś wyrwać taniej.
 #1002631  autor: FKS_91
 07 lip 2018, 12:41
Myślę że najtańszą opcją, w której można liczyć na w miarę płynnie działanie to 4X.