DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #996059  autor: cristovao
 29 maja 2018, 17:03
Czas wymienić mojego Zenfone 2 na coś nowego.

Mam kilka typów, ale chciałbym poznać opinie innych osób. Oto moja lista wymagań:

-Wyświetlacz. Na pewno powyżej 5 cali i poniżej 6. Istotna jest dla mnie jego czytelność w słońcu.
-Wydajność. Chcę, żeby bez względu na to, jaką aplikację ściągnę z Google Play, wszystko działało bardzo płynnie. I najlepiej, żeby to się nie zmieniło przez najbliższe 1-2 lata.
-Niezawodność. Nie chcę, żeby się okazało, że model jest znany z problemów z wifi, zasięgiem, nietrwałej konstrukcji, itp.
-Aparat. Lubię robić pocztówkowe zdjęcia, zwłaszcza w słońcu.
-Jak najnowszy system. Mój obecny telefon, mimo że swego czasu flagowiec, szybko stracił wsparcie do nowszych systemów :/
-Bateria. Chciałbym ładować telefon maks. raz dziennie.
-Rozmiar. Będzie w futerale, i dobrze by było żeby razem z nim mieścił się w przeciętnej kieszeni.

Myślałem o Mi6, ale trochę się boję zwłaszcza wspomnianej wyżej niezawodności. I ma stosunkowo mały wyświetlacz.
Może G6 - ale ktoś znajomy narzeka na jego baterię i wydajność.
Może jakiś flagowiec sprzed kilku lat? Parę lat temu wszyscy narzekali na wydajność Samsungów, jak to jest teraz? Czy takie S7 Edge jest wart polecenia?
 #996062  autor: mariusz.dytko
 29 maja 2018, 17:20
S7 Edge jest jak najbardziej wart uwagi.

Było - Nokia 1610 (1997r.), Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3410, Nokia 6100, Nokia 6030, Nokia 6310i, SE K750i, SE K800i, Samsung Wave GT-S8500, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SIII LTE, Meizu MX4. Jest Nokia 6310i, Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon).
 #996176  autor: pakierhakierxd
 30 maja 2018, 08:15
Polecam LG G6
miałem trochę czasu i nie narzekałem poza bateria ;)
Zmieniłem na S8 i ogólnie tez poza bateria nie narzekam :P
Lg G6 ma bardzo dobry stosunek wydajnośc/cena teraz.
Xiaomi sa ogólnie ok ale większość nie ma nfc ,a o wifi calling można pomarzyć ale jak ci to nie przeszkadza to możesz brać ;)
W Xiaomi chwalą zawsze baterię ,czasem narzekają na aparaty.

Pozdrawiam :)
 #996228  autor: cristovao
 30 maja 2018, 12:09
W G6 wyróżnia się chyba głównie aparat, jak on się ma do tego z Edge S7?
I w którym z nich dłużej trzyma bateria?
Faktycznie czekam na czwartkowe wieści, przy dobrych wiatrach nawet jeżeli nie zdecyduję się na żadnego nowego Xiaomi to może spadnie cena Mi 6.
 #996231  autor: vonski
 30 maja 2018, 12:27
cristovao pisze:W G6 wyróżnia się chyba głównie aparat, jak on się ma do tego z Edge S7?
Podobnie, ze wskazaniem na Samsunga.
cristovao pisze:I w którym z nich dłużej trzyma bateria?
W S7E.
 #996400  autor: pakierhakierxd
 31 maja 2018, 08:11
Sam myślałem o S7 Edge ale dostać go na Allegro z gw i w dobrym stanie tanio graniczy z cudem kiedy G6 jest w dobrej cenie ;) ,jedyne co w G6 narzekałem to bateria miałem 3-4 h sotu max (cały dzień jakoś wytrzymał).

W S8 myślałem że będzie lepiej a tu też 3-4.

Pozdrawiam :)
 #996444  autor: Lawrence72
 31 maja 2018, 12:04
G6 to optymalny wybór przede wszystkim pod względem cenowym - dostaniesz ją taniej niż S7 edge w wielu sklepach sferis/emag trochę potaniała.
Ze swojej strony proponowałbym S7 Edge, za nim przede wszystkim przemawia ekran super amoled, lepszy od tego w G6. S same aparaty wypadają podobnie no i w S7 jest gorilla 4 generacji (nie3trzeciej jak w LG) a to kolejny plus.
 #996478  autor: cristovao
 31 maja 2018, 14:41
Jeśli chodzi o cenę, to zastanawiałem się nad sprowadzeniem telefonu z Azji, to wtedy S7 Edge wychodzi cenowo tak jak G6, a mimo wszystko wydaje mi się lepszy.
W grę wchodzi też kupno używki - jak "starzeje się" ten S7? Czy po roku, może dwóch używania telefon dalej ma dobrą baterię, czy lepiej nowy G6 z gwarancją niż używany S7 albo S7 z Chin?
 #996863  autor: Lawrence72
 02 cze 2018, 14:11
Sprowadzenie telefonu z Azji jest nieco bardziej ryzykowane. Czasem warto wybrać telefon z polskiej, sprawdzonej dystrybucji nawet dorzucając parę złotych więcej tak dla świętego spokoju np. sferis/emag. Rozpatrywałbym te modele w takiej kolejność uwagę Edge> G6 > Nokia 8. Co do baterii w używkach wszystko tak na prawdę zależy od konkretnego egzemplarza na jaki trafisz.
 #997657  autor: vonski
 06 cze 2018, 16:00
kornel55 pisze:samsung galaxy j7 albo lgk10 2017
Za 1500? Chyba obydwa plus rok abonamentu.
Poza tym autor już wybrał, i to dobrze.

Tapatalk @ Google Pixel
 #998205  autor: Morvius
 09 cze 2018, 23:58
Wątek pozostanie zamknięty do momentu, gdy ktoś poprosi o jego wznowienie w wiadomości PW.
Gratuluję wyboru, jestem również zadowolonym posiadaczem w/w modelu.
:)

Klasyczny obserwator wątku.