DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #993803  autor: draka77
 16 maja 2018, 18:17
Witam wszystkich na forum :)
Poszukuję telefonu do codziennej pracy. Moja lumia 640 odmawia posłuszeństwa :/
Wymagania:
- dual SIM (jeśli 64 gb to wystarczy hybryda)
- bateria na komfortowy dzień użytkowania
- Audio Jack 3,5mm
- stabilność działania

Przeznaczenie:
- główna słuchawka do rozmów
- kilka aplikacji użytkowych tj. bankowa, skycash, netflix, poczta, czytnik rss, deezer
- zdjęcia- głównie do pracy w celach dokumentacji- super jakość nie jest priorytetem, selfie mnie nie interesuje
- internet, głównie wiadomości
- na telefonie nie gram, facebooka nie używam

Wstępnie zainteresowany:
- Moto g6 plus
- Nokia 7 plus
- Huawei 10
- Honor 9

Czekałem na Moto g6 plus, uznając, że będzie to dobry wybór. Czytałem również o nokii 7. Za nokią przemawiają dobre opinie, oraz zapowiedź aktualizacji. Pozytywne opinie czytałem również o Huawei10 oraz Hoinor 9. Nie jestem przekonany jednak do marek. Obawiam się spadku wydajności po miesiącach użytkowania. Czysty android wydaje mi się lepszym rozwiązaniem.
Do moich potrzeb Moto g6 plus powinno wystarczyć. Czy warto dołożyć do nokii 7 plus? A może inna słuchawka?
Będę wdzięczny za pomoc.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2018, 09:30 przez draka77, łącznie zmieniany 1 raz.
 #993815  autor: Eragon
 16 maja 2018, 19:21
A ta Nokia nie jest dla Ciebie za duża? Określ sie względem wielkości ekranu.

P10 byłby dobrym wyborem. Co do Motki nie jestem przekonany do jej aktualizacji - Lenovo gra ostatnio mocno na zwłokę. Zaproponuję spojrzenie na Mi6, bardzo dobra bateria, kompaktowy i właśnie idealny do takiego zwykłego użytku.

:smt006
 #993821  autor: draka77
 16 maja 2018, 19:39
Nie pisałem o rozmiarze, ponieważ nie jest to priorytetem. Przyzwyczaję się.
Mi6 chętnie się przyjrzę. Dzięki za uwagi i propozycję.
 #993824  autor: draka77
 16 maja 2018, 19:53
Jeszcze odnośnie Mi6. Z tego co widzę nie obsługuje pasma LTE B20 (800MHz). Rozumiem, że poza miastem będą problemy z zasięgiem LTE.
 #993825  autor: Eragon
 16 maja 2018, 19:55
Jeśli nie występują inny Bandy to zamiast LTE przejdzie na HDSPA. A jeśli występują, to nie będzie problemów.

:smt006
 #993835  autor: draka77
 16 maja 2018, 20:24
Z racji braku B20 chyba nie zdecyduje się na Mi6.
Pozostał P10, nokia 7+ i moto g6+. Za p10 przemawia rozmiar. Rozumiem, że aktualizacje są. Nokia wydaje się lepsza w specyfikacji, daje również gwarancję aktualizacji. Moto jedną dużą aktualizację obiecuje. Pytanie tylko czy na obietnicach się skończy.
 #993837  autor: harys
 16 maja 2018, 20:24
Może mi mix2?
 #993878  autor: jack78
 16 maja 2018, 23:45
Mi6 ma właśnie ten problem ze nie posiada B20, dlatego sam wynajem MiMix 2 i nie żałuję.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 #994141  autor: draka77
 18 maja 2018, 09:30
Rzeczywiście, Mi MIX2 wydaje się ciekawą propozycją. Brak jednak jednej cechy bez której ciężko będzie mi się obyć. Nie ma wejścia Audio Jack 3,5mm. Wiem, mój błąd. Wcześniej o tym nie wspomniałem :/
 #994608  autor: rosswo109
 20 maja 2018, 21:57
Honor 9 to moim zdaniem idealna opcja gdyż sam go mam i jestem naprawdę zadowolony ze swojego wybpru
 #998125  autor: draka77
 09 cze 2018, 13:14
Dziękując za pomoc, poświęcony czas, chciałbym pochwalić się swoim zakupem. Wybór padł na Nokia 6.1. Zdecydował rozmiar ekranu, który jest mniejszy niż w Nokia7plus, czysty android, gwarancja aktualizacji. Miałem okazję pooglądać różne modele w sklepie. Moto g6plus do mnie nie przemówił. Huawei 10 zapewne byłby dobrym wyborem, jednak miałem pewne wątpliwości.
Wybrałem Nokię. Jakość wykonania robi wrażenie. Trochę słaba bateria, jednak przy moich potrzebach to nie był priorytet. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.
Jeszcze raz dzięki ;)