DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #992034  autor: prosiaczq
 06 maja 2018, 15:20
Dzień dobry!

Niestety, straciłem mój poprzedni telefon - Huaweia P9 i szukam czegoś na szybko do kupienia w okolicach ww. kwoty (mogę z 50zł dołożyć). Jestem dość prostym człowiekiem i nie potrzeba mi jakiegoś bardzo wyrafinowanego urządzenia ;)

Tak naprawdę znaczenie dla mnie mają:
-Bateria
-Aparat fotograficzny

A bonusowe punkty za:
-Gniazdo jack
-Wyjmowalną baterię

Oczywiście to tylko bonusowe punkty ;) Wydajność ma dla mnie znaczenie drugorzędne, gdyż wydaje mi się że czasy mulenia Androida dawno już minęły i nawet na niedrogim sprzęcie można cieszyć się płynną pracą w podstawowych rzeczach (w gry nie gram, za to słucham muzyki ze spotify, przeglądam internet i używam komunikatorów oraz robię zdjęcia).

Myślałem nad Moto G5 plus, nada się? Ponoć bardzo dobra bateria i aparat też niezły. Można znaleźć Honora 8, bateria w moim P9 była raczej niezadowalająca (za to super aparat), ale ponoć ta w Honorze jest lepsza. Nie wiem co jeszcze mogę rozważyć, proszę o propozycję i dziękuję za pomoc :)
 #992267  autor: prosiaczq
 07 maja 2018, 16:43
vonski pisze:A z polskiego magazynu chińskiego sklepu też nie?
Zależy od czasu wysyłki oraz miejsca realizacji gwarancji. Telefon w sumie potrzebuję na już, bo ciężko jeździ się komunikacją miejską bez Spotify ;) Dlatego szukałem głównie używanych w pobliżu mojego miejsca zamieszkania.
 #992278  autor: FKS_91
 07 maja 2018, 18:37
to skoro Mi A1 z dystrybucji europejskiej kupiony w polskim sklepie koszstuje 750-800 zł (bestcena, sferis, mall) to moźe znajdź używkę tego tego telefonu w dobrym stanie. To będzie jedna z lepszych opcji patrząc na Twoje nie duże wymagania.
 #993371  autor: prosiaczq
 14 maja 2018, 17:37
Dzięki za porady, ostatecznie zdecydowałem się na Asusa Ze520kl - znalazłem np. recenzję porównawczą na youtube pomiędzy nim a Xiaomi A1, i wyszło na to, że Asus dłużej trzyma na baterii pomimo małej pojemności i zdjęcia też robi ładniejsze. Polskie recenzje również bardzo pozytywne. Po dwóch dniach używania mogę powiedzieć, że telefon jest super i jest bardzo niedoceniany (prawie nikt go na forach nie poleca, a serio powinien być polecany! A wszędzie tylko Xiaomi, Xiaomi, Xiaomi :D). Na pewno minusem jest interfejs, nie podobał mi się (ale to kwestia subiektywna), od razu wgrałem launchera symulującego EMUI. Na minus jeszcze brak wymiennej baterii - dla mnie to zawsze jest minus, ale z tych telefonów co brałem pod uwagę tylko Motorola Moto G5 plus to miała. Na plusy prawie wszystko: działanie, czas pracy, aparat, wyświetlacz...

Także bardzo polecam, jak ktoś będzie zainteresowany to jeszcze mogę dopisać więcej po większej ilości czasu użytkowania.