DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #991187  autor: ThomasDG
 30 kwie 2018, 10:04
Cześć!

Chce kupić sobie nowy telefon.
Wymagania:
- nie mniej jak 5.2''
- aby robił fajne zdjęcia
- rejestrował video w 4k
- aby płynnie chodził
- android
- telefon ma służyć do dzwonienia, SMS-owania, korzystania z vibera, messengera, fb, sprawdzania poczty, surfowania po necie, bardzo okazjonalnie słuchania muzyki i oglądania filmów. Musi mieć bardzo dobry aparat oraz video z możliwością rejestracji filmów w 4k.
- marki preferowane: Samsung, Huawei, LG oraz htc
- miejsce zakupu: nowy telefon w sklepie (sieciówka) przez internet lub w sklepie stacjonarnym
- kwota przeznaczona na zakup: 1600 zł
- telefony brane pod uwagę: lg g6, samsung s7, huawei p9, huawei mate 10 lite, HTC U11 LIFE, jestem otwarty na nowe propozycje.
- obecnie posiadam Microsoft Lumia 640xl ... nie jestem zadowolony z telefonu. Zdjęcia robi przyzwoite.
 #991209  autor: vonski
 30 kwie 2018, 12:03
Huawei'e nie kręcą filmów w 4K.
S7 owszem, ale ich jakość trochę już odstaje od obecnej czołówki na rynku, zresztą podobnie jest z G6. Ogólnie te 4K z telefonu to taki trochę marketing, moim zdaniem lepsze już jest porządne FullHD kręcone z OIS.
 #991213  autor: Pabloeq
 30 kwie 2018, 12:22
Koniecznie w 4K? To pożera masę pamięci.

Jeżeli niekoniecznie 4K to Samsung S7 kręci genialne filmy w FHD 60kl./sek. z tym że minuta ok. 200MB pamięci.
 #991217  autor: Eragon
 30 kwie 2018, 13:01
Koledzy powyżej mają rację, o ile 4K to wyższa rozdzielczość... to jak na ironię one mogą być gorszej jakości niż FHD. Głównie myślę tu a stabilizacji. No ale nagrzewanie i zapychanie pamięci to kolejne wady... Ma Ci to jakoś służyć do pracy?

:smt006
 #991242  autor: ThomasDG
 30 kwie 2018, 17:02
Hej!

Dzięki za odpowiedzi. Co do 4k to myślałem bardziej pod kątem wakacji itd itp ... bo mam tv z 4k ;)
Co do pamięci to zawsze można dokupić kartę/karty pamięci ;)

Ale jak wspomniałem jestem otwarty na sugestie.
 #991344  autor: Pabloeq
 01 maja 2018, 12:52
ThomasDG pisze:Czyli lepszy w tym zestawieniu jest s7. Jestem zaskoczony bo myślałem że najlepiej wyjdzie lg g6
To byś musiał sam subiektywnie ocenić mając oba do dyspozycji, ja mam S7 kręcę nim filmy w FHD i uważam że są zupełnie wystarczające, 4K to.... fajny marketing ale to FHD na dobrym jasnym obiektywie jest najbardziej zdroworozsądkowe.
Porównaj same parametry optyczne obiektywów w obu telefonach, jasność, matryce.
 #991374  autor: vonski
 01 maja 2018, 19:42
Flagowce Huawei'a zawsze kręciły słabsze filmy niż Koreańczycy. Dopiero P20 Pro to zmienił.

Tapatalk @ Google Pixel
 #991415  autor: ThomasDG
 02 maja 2018, 07:35
Czytam również równoległe posty i wasze wypowiedzi w moim temacie i chyba jednak s7 wygrywa w całym tym zestawieniu w budżecie do 1600 zł. Czekam jeszcze na jakieś sugestie :) Jeżeli się nie pojawią to kupuję s7 ;)
 #992309  autor: antonio7
 07 maja 2018, 20:37
Jakbyś dobrze poszukał to byś w tej cenie dorwał Xperię XZ Premium ewentualnie XZ1 jeżeli faktycznie zależy Ci najbardziej na jakości obrazu 4k.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #993315  autor: Beardmen
 14 maja 2018, 11:02
Jak wspomniałem ... 4k to bajer ale fajnie jakby był :) Ważne są zdjęcia :)

Już prawie kupiłem s7 ale zakręcili mi w głowie i jeszcze myślę huawei p20 lite oraz nad
antonio7 pisze:Jakbyś dobrze poszukał to byś w tej cenie dorwał Xperię XZ Premium ewentualnie XZ1 jeżeli faktycznie zależy Ci najbardziej na jakości obrazu 4k.
 #993319  autor: Eragon
 14 maja 2018, 11:11
No Huawei to raczej nie jest warty rozważania w porównaniu do S7.
Soniak niby ma dobry aparat...no ale... Samsung lepszy ;/

:smt006
 #993612  autor: Lawrence72
 15 maja 2018, 19:05
Trudny wybór :) Ale o ile na papierze trochę lepiej może prezentować się LG G6 to optymalnym wyborem wydaje się być S7 która wyposażona jest w świetny SuperAMOLED i wysokiej jakości aparat. Z kolei jeżeli zależy Ci na większej przekątnej ekranu brałbym LG.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 19:08 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: ;)
 #993718  autor: Beardmen
 16 maja 2018, 11:23
DiabliNadali pisze:A co myślisz o Huawei P10? Dostaniesz go za 1600 zł. Aparat niczego sobie i płynność też na dobrym poziomie.
W sumie jest za 1700 ... do przemyślenia. Musze poczytać o aparacie ;) Ale chyba jest nowszy i też flagowiec.

Jednak czytając opinie na forum i w necie jednak s7 ma lepszy aparat ...