DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #989943  autor: alvamabel2018
 21 kwie 2018, 06:35
Witam,

Jaki smartfon polecacie do 1000zł?

Moje oczekiwania to dobry aparat i jak największy wyświetlacz.

Z góry dziękuję
Elva
 #989944  autor: antonio7
 21 kwie 2018, 07:25
Huawei Mate 10 Lite.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #990306  autor: Lawrence72
 23 kwie 2018, 19:45
Honor 8. Do kwoty 1000 złotych powinien być do wyjęcia:

- ekran 5,20 IPS
- HiSilicon Kirin 950
- bateria 3000 mAh z szybkim ładowaniem
- podówjny aparat 12 Mpx z lampą błyskową LED

Głowna zaleta to aparat wiec do wykonywania zdjęć będzie optymalny.
 #990322  autor: Eragon
 23 kwie 2018, 21:18
Lawrence72 pisze:Honor 8. Do kwoty 1000 złotych powinien być do wyjęcia:

- ekran 5,20 IPS
- HiSilicon Kirin 950
- bateria 3000 mAh z szybkim ładowaniem
- podówjny aparat 12 Mpx z lampą błyskową LED

Głowna zaleta to aparat wiec do wykonywania zdjęć będzie optymalny.
Dziś jest za tą kwotę w pewnym sklepie nie dla idiotów ;)

:smt006
 #991720  autor: zakulka
 04 maja 2018, 14:55
Witam :)

Szukałam podobnych tematów, gdyż mój P9 (ulubieniec wśród telefonów, z Waszego polecenia) niedomaga ostatnio mocno. Mam go prawie od dwóch lat, intensywnie użytkowałam. Honor 8 to bliźniaczy model. Mnie to naprawdę odpowiada, nie potrzebuję przesiadki na coś wbijającego w ziemię według najnowszych trendów, poza tym budżet mam mniejszy ostatnio - właśnie około 1000 zł.

Problem w tym, że P9 czasem miał problem z ładowaniem. Tak twierdził ojciec, który na moją prośbę podpinał telefon (jestem osobą niepełnosprawną i pewne czynności sprawiają problem spory, w tym precyzyjne "wtykanie"). Faktycznie, bywał ciepły po ładowaniu, ale nie jakoś strasznie. Jednak to się chyba zemściło, bo teraz się grzeje. Nie tylko podpięty, ale przy średnim korzystaniu, intensywnie eksploatowany robi się gorący wprost. Boję się już z niego korzystać, żeby coś niebezpiecznego się nie stało. Podobno wtyczka wchodzi zawsze gładko i nie wiadomo, kiedy jest dobrze wpięta (powtarzam, nie moja opinia). Z innymi komórkami tak ponoć nie było.

Czy z Honorem 8 może być podobnie? Jeśli tak, odpuszczę, chociaż z bólem i będę szukać dalej.

Moje wymagania znacie: stabilność, bateria, możliwości muzyczne. Przy P9 polubiłam zdjęcia, ale z obecnym limitem pieniędzy chyba cudów nie będzie przy tym punkcie. Jakieś dwie, trzy propozycje? Odpada np Xiaomi Redmi A1 - za duży ekran. Do 5,2 się przyzwyczajałam długo, lubię kompakty, ale o nie ciężko. 5 Plus też nie - jak wyżej.

Pozdrawiam
 #991762  autor: Eragon
 04 maja 2018, 20:57
Według mnie, nie znajdziesz za bardzo nic lepszego niż P9. Honor 8 to właściwie brat bliźniak P9... także czy to ma sens? ;/

:smt006
 #991776  autor: zakulka
 04 maja 2018, 21:53
Telefon jako telefon muszę wymienić, bo się grzeje. I to bardzo. Przy rozmowach jest gorący - dosłownie. Pisanie ujdzie, kilka aplikacji w tle - znowu gorący. Nie pisałabym, gdyby nie było problemu. Baterię ładuję co wieczór, nieważne ile korzystam.
 #991816  autor: tattared
 05 maja 2018, 10:19
Telefon masz jeszcze na gwarancji? Aż tak duży wzrost nagrzewania się nie powinien występować, nawet wobec intensywnej eksploatacji, nieakceptowalne jest też rozładowywanie się akumulatora bez względu na stopień użytkowania w danym dniu.

Co zaś tyczy się Honora 8 i Huawei P9 to jak już zostało wspomniane, to bliźniacze modele, choć w licznych foto-testach ten drugi wypada minimalnie lepiej. Jest to tak minimalna różnica, że z tej dwójki lepszą opcją jest H8 z uwagi na cenę i design.
 #992073  autor: zakulka
 06 maja 2018, 18:36
Nie odpisywałam, bo przetrząsałam dom i wstyd, ale nie mam karty gwarancyjnej :( W papierach jest tylko dowód zakupu z T-Mobile, ale nie mój, kupiłam w innym miejscu.

Zresztą ten telefon i tak dokonuje żywota (bateria chyba), bo gorący jest jak był przy użytkowaniu. Praktycznie z niego nie korzystam w tej chwili.

Sama się rugam za głupotę :( W ramach pokuty wyskakuję z kasy i... 1300 zł to maksimum, które mogę wydać. Wiem, czym jest Honor 8, dlatego go rozważałam. Naprawdę w tym momencie nie gonię za flagowcami ani specjalnymi wodotryskami.

Jakieś inne propozycje do tej kwoty?

Pozdrawiam
 #992291  autor: Lawrence72
 07 maja 2018, 19:41
Mogło nie być karty gwarancyjnej - często gwarancja realizowana jest na podstawie dowodu zakupu wiec najlepiej podpytać u źródła. Co do wspomnianego Honora 8 to design jest kwestią gustu. Telefon( oprócz wersji) białej mocno się palcuje bo posiada błyszczącą obudowę.