DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #989070  autor: Stablo
 15 kwie 2018, 21:45
Dzień dobry :) Mam obecnie Xiaomi Mi 4c i czas na znalezienie nowego telefonu. Głównie zależy mi na tym by telefon był jak najmniejszy, ale ważniejszym parametrem jest dla mnie czas pracy na baterii, żeby spokojnie przy włączonym internecie (Dane sieci komórkowej), 2/3 krótkimi rozmowami, oraz częstym odpisywaniem na smsy wytrzymał cały dzień (7-21). W oko wpadły mi Huawei P10, Xiaomi mi6 oraz Lg g6. Który z tych telefonów (A może inny?) byście na moim miejscu wybrali?
 #989072  autor: harys
 15 kwie 2018, 22:05
Najlepsze czasy na baterii z tych trzech zrobisz na mi6, ale przy Twoim użytkowaniu to każdy z nich raczej wytrzyma
 #989080  autor: Eragon
 15 kwie 2018, 23:01
No to skoro miałeś Xiaomi to Mi6 najlepiej - jeśli wyrwiesz go z Chin. Albo czekaj na Mi7 - i albo siódemkę albo Mi6 stanieje.

:smt006
 #989082  autor: antonio7
 15 kwie 2018, 23:08
P10 - bierz nówkę i trzy lata gwarancji masz. ;) Ogólnie, chyba najlepszy telefon z tych trzech wymienionych przez Ciebie.

Co do baterii, w P10 - o ile nie będziesz siedział w internecie i przeglądał strony/oglądał bądź grał/miał uruchomionych pierdyliard aplikacji w tle czy robił zdjęcia co chwila, to spokojnie wytrzyma Ci cały dzień.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989197  autor: Lawrence72
 16 kwie 2018, 18:30
Z wszystkich propozycji pojemnościową największą baterią dysponuje MI6 (3350 mAh) ale nie są to znaczące różnice. P10 ma 3200 mAh a G6 3300 mAh.
Wszystkie wyposażone są w funkcję szybkiego ładowania. Rozstrzygający tutaj może być wiec pierwszy parametr co do wymiarów a tu wygrywa P10 który z powodu ekranu 5,1 cala jest najmniejszy i najlżejszy.
 #989207  autor: harys
 16 kwie 2018, 19:12
Mi6 ma snapdragona 835, który jest oszczędniejszy niż procki w pozostałych.
 #989209  autor: Stablo
 16 kwie 2018, 19:15
Wszystko póki co przemawia za P10, a jak jest z EMUI i procesorami Kirina? W firmie mamy Huaweia P8 i dosyć sporo programów nie wyświetla się prawidłowo, gdzie na innych androidach nie ma tego problemu. Czy w nowszych nakładkach to poprawili?
 #989211  autor: antonio7
 16 kwie 2018, 19:20
Stablo pisze:Wszystko póki co przemawia za P10, a jak jest z EMUI i procesorami Kirina? W firmie mamy Huaweia P8 i dosyć sporo programów nie wyświetla się prawidłowo, gdzie na innych androidach nie ma tego problemu. Czy w nowszych nakładkach to poprawili?
Snapdragony > Kiriny - to nie podlega dyskusjom, oczywiście współmiernie porównując dane modele procesorów.

Na swoim P10 nie zauważyłem jakichś większych problemów, owszem sporadycznie pojawiają się jakieś wyłączki apek, ale to chyba jak w każdym telefonie z Andka. Nie sugerowałbym się tutaj nakładką.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?