DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #988651  autor: piter410
 13 kwie 2018, 08:53
witam
zamówiłem w przedsprzedaży sony xperie xz2 w saturnie miał być dostępny 6 kwietnia ale z racji że wysyłka się opóźnia to się zastanawiam czy to dobry wybór czy wybrać coś innego
 #988653  autor: piotrzet
 13 kwie 2018, 09:02
Zależy czego oczekujesz od telefonu? Jeśli masz dostać konsolę i z niej korzystać to moim zdaniem bardzo korzystna opcja

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #988664  autor: piter410
 13 kwie 2018, 09:36
tak zamówiłem właśnie z konsolą a zdecydowałem się na XZ2 dlatego że mam jeszcze XPERIĘ Z i jeszcze mi działa a ma już cztery lata no i chociaż kilka razy lądowała na podłodze
Dodam że w saturnie była 200 zł tańsza niż w innych sklepach
 #988684  autor: piotrzet
 13 kwie 2018, 11:19
No i na co zmienisz? S9/S9+ które mają problemy z dotykiem? Wlaściwie na ten moment nie ma nic fajnego tym bardziej że masz tą konsolę

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #988687  autor: piter410
 13 kwie 2018, 11:28
no to nic biorę go właśnie dostałem wiadomość że jest do odioru
 #988779  autor: antonio7
 13 kwie 2018, 20:10
piotrzet pisze:No i na co zmienisz? S9/S9+ które mają problemy z dotykiem? Wlaściwie na ten moment nie ma nic fajnego tym bardziej że masz tą konsolę
A czym tak się wyróżnia ta xperia, oprócz fajnego aparatu i eleganckiego nagrywania video na tle konkurencji w tej cenie? Za tą cenę jestem w stanie znaleźć sporo lepszych i fajniejszych telefonów.

Choć nie ukrywam, że biorąc w zestawie z PS4 się opłaca akurat wziąć ten model.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #988783  autor: piotrzet
 13 kwie 2018, 20:38
Aktualizacje najszybciej na rynku obok gooogle, dobrze zoptymalizowany soft. Oprócz tego ta konsola w zestawie. Każdy telefon ma wady to wiadomo. I każdy model który podasz na pewno będzie miał jakieś tak samo jak i ta Xperia

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #988812  autor: piter410
 14 kwie 2018, 08:36
antonio7 pisze:
piotrzet pisze:No i na co zmienisz? S9/S9+ które mają problemy z dotykiem? Wlaściwie na ten moment nie ma nic fajnego tym bardziej że masz tą konsolę
A czym tak się wyróżnia ta xperia, oprócz fajnego aparatu i eleganckiego nagrywania video na tle konkurencji w tej cenie? Za tą cenę jestem w stanie znaleźć sporo lepszych i fajniejszych telefonów.

Choć nie ukrywam, że biorąc w zestawie z PS4 się opłaca akurat wziąć ten model.
Jeśli tak twierdzisz to podaj te modele chętnie zobaczę :) :) :)
 #988900  autor: antonio7
 14 kwie 2018, 20:10
piter410 pisze:
antonio7 pisze:
piotrzet pisze:No i na co zmienisz? S9/S9+ które mają problemy z dotykiem? Wlaściwie na ten moment nie ma nic fajnego tym bardziej że masz tą konsolę
A czym tak się wyróżnia ta xperia, oprócz fajnego aparatu i eleganckiego nagrywania video na tle konkurencji w tej cenie? Za tą cenę jestem w stanie znaleźć sporo lepszych i fajniejszych telefonów.

Choć nie ukrywam, że biorąc w zestawie z PS4 się opłaca akurat wziąć ten model.
Jeśli tak twierdzisz to podaj te modele chętnie zobaczę :) :) :)
Galaxy S9, Mate 10 pro, P20 Pro, Iphone 8 - wystarczy?

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #988928  autor: piotrzet
 14 kwie 2018, 21:23
A może jakieś uzasadnienie? Co ma S9 lepsze? Bo z tego co ja kojarzę to pojawiają się problemy z dotykiem a szybkością aktualizacji samsung nie powala

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #988974  autor: vonski
 15 kwie 2018, 09:51
Aparat, ekran, gabaryty i jacka 3,5mm.

Tapatalk @ Google Pixel
 #988983  autor: antonio7
 15 kwie 2018, 10:27
piotrzet pisze:A może jakieś uzasadnienie? Co ma S9 lepsze? Bo z tego co ja kojarzę to pojawiają się problemy z dotykiem a szybkością aktualizacji samsung nie powala
Oceniać flagowca, który wyszedł niecały miesiąc temu po szybkościach aktulizacji. :lol:

Lepszy aparat, lepszy wyświetlacz, a co najważniejsze większa rozdzielczość na nim, nagrywanie filmów video w 60 fps, lepsza wydajność audio, lepsza konstrukcja telefonu - sory ale to nie te czasy, kiedy Xperie królowały wydając swoje modele z marki "Z".

Problemy z dotykiem mogą pojawić się w każdym telefonie, a w przypadku S9 głównie jest to info stworzone przez hejterów, dla których ten model to odgrzewany kotlet. Zaraz jeszcze pewnie ktoś napisze o jakichś przebarwieniach na sAMOLED'ach, tak jak było to w przypadku hejtujących S8.

I nie, nie jestem fanem Samsunga. Po prostu Sony stanęło w miejscu, celując tylko i wyłącznie w grono swoich wiernych sympatyków. A to do mnie akurat nie przemawia.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989044  autor: piotrzet
 15 kwie 2018, 19:29
Sony nie od dzisiaj aktualizuje wszystkie swoje modele wzorowo. Także tu nie będzie inaczej co widać. Kilka dni temu została wypuszczona aktualizacja bezpieczeństwa. Przepraszam bardzo ale jeśli mówisz że w S9/S9+ nie ma problemów z dotykiem to krótko mówiąc kłamiesz. No chyba że spora ilość użytkowników to sobie wymyśliła. Biel w S8 też nie była biała tylko różowa. Nie mówię, że Sony jest super i hiper najlepsze ale akurat te bzdury, które napisałeś nie mają pokrycia niestety w rzeczywistości. Do tego jak ktoś używa aplikacji, które większość czasu wyświetlają np mapę amoledy to zupełne nieporozumienie gdyż zostanie to wypalone na zawsze.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989063  autor: antonio7
 15 kwie 2018, 21:06
piotrzet pisze:Sony nie od dzisiaj aktualizuje wszystkie swoje modele wzorowo. Także tu nie będzie inaczej co widać. Kilka dni temu została wypuszczona aktualizacja bezpieczeństwa. Przepraszam bardzo ale jeśli mówisz że w S9/S9+ nie ma problemów z dotykiem to krótko mówiąc kłamiesz. No chyba że spora ilość użytkowników to sobie wymyśliła. Biel w S8 też nie była biała tylko różowa. Nie mówię, że Sony jest super i hiper najlepsze ale akurat te bzdury, które napisałeś nie mają pokrycia niestety w rzeczywistości. Do tego jak ktoś używa aplikacji, które większość czasu wyświetlają np mapę amoledy to zupełne nieporozumienie gdyż zostanie to wypalone na zawsze.
Nie twierdzę, że jest to kłamstwo, ale czy miałeś S9 lub ktoś z Twoich znajomych, żeby to potwierdzić? No właśnie.

W niektórych modelach była, ale weszła aktualizacja i znikła, ot co. [biel S8]

Jeśli amoledy to zupełne nieporozumienie, to dlaczego tyle ludzi wybiera nawet budżetowce Samsunga, dopłacając za produkt gorszy parametrowo od innych?

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989092  autor: piotrzet
 16 kwie 2018, 08:20
No tak napisałeś. Skoro tak świetnie to działa to skąd filmiki na yt? W niektórych modelach w innych dalej jest różowa biel. Prawda jest taka że ludzie kupują to co reklamują ile reklam masz samsunga a ile innych? Owszem się zgodzę się S2 była super telefonem ale dalej to tylko same wpadki w przypadku flagowców.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989216  autor: antonio7
 16 kwie 2018, 19:30
piotrzet pisze:No tak napisałeś. Skoro tak świetnie to działa to skąd filmiki na yt? W niektórych modelach w innych dalej jest różowa biel. Prawda jest taka że ludzie kupują to co reklamują ile reklam masz samsunga a ile innych? Owszem się zgodzę się S2 była super telefonem ale dalej to tylko same wpadki w przypadku flagowców.
Akurat porównując flagowce od Samsunga, a od Sony ostatnimi czasy to wpadkami można nazwać tylko i wyłącznie produkty od tego drugiego producenta.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989227  autor: piotrzet
 16 kwie 2018, 20:20
Tak a jakimi niby? Może wyjaśnisz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989238  autor: antonio7
 16 kwie 2018, 21:26
Z5 - fatalny mikrofon wbudowany, słabe audio, jakość rozmów bardzo słaba, problemy z zasięgiem, jak na flagowca - komedia.

XZ, X Performance - podzespoły bardzo przeciętne w porównaniu do konkurencji, która już rok wcześniej potrafiła dołożyć chociażby więcej RAMu. W tej klasie cenowej wolne żarty, a aparatem się wszystkiego nie nadrobi.

Sony przysypia i w dalszym ciągu jest kilka kroków w tył za konkurencją, która potrafi zaoferować więcej i lepiej. I dopóki tacy zapatrzeni goście jak Ty będą kupować ich produkty, dopóty nic w tej kwestii się nie zmieni.

Sory, też byłem fanem Sony, ale się z tego wyleczyłem po ich popisach. Chcę płacić za jakość, wykonanie, podzespoły, żeby mieć komfort korzystania z urządzenia, a nie za japońskie logo.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989275  autor: piotrzet
 17 kwie 2018, 08:48
To jest temat o XZ2 a nie o innych modelach więc nie na temat. Co do XZ czy X Performance przeciętne podzespoły? Jakoś nie widzę żeby nawet S9 miał obecnie więcej ramu niż te telefony procek też był bardzo mocny jak na tamte czasy w końcu była 820. Dalej nie podałeś w czym XZ2 jest za konkurencją.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989353  autor: antonio7
 17 kwie 2018, 16:42
antonio7 pisze:
piotrzet pisze:No tak napisałeś. Skoro tak świetnie to działa to skąd filmiki na yt? W niektórych modelach w innych dalej jest różowa biel. Prawda jest taka że ludzie kupują to co reklamują ile reklam masz samsunga a ile innych? Owszem się zgodzę się S2 była super telefonem ale dalej to tylko same wpadki w przypadku flagowców.
Akurat porównując flagowce od Samsunga, a od Sony ostatnimi czasy to wpadkami można nazwać tylko i wyłącznie produkty od tego drugiego producenta.
piotrzet pisze:Tak a jakimi niby? Może wyjaśnisz.
piotrzet pisze:To jest temat o XZ2 a nie o innych modelach więc nie na temat.
Najpierw oczekujesz ode mnie odpowiedzi, a potem podsumowujesz, że jest to temat o XZ2. Więc gdzie tu Twoja logika?
piotrzet pisze:To jest temat o XZ2 a nie o innych modelach więc nie na temat. Co do XZ czy X Performance przeciętne podzespoły? Jakoś nie widzę żeby nawet S9 miał obecnie więcej ramu niż te telefony procek też był bardzo mocny jak na tamte czasy w końcu była 820. Dalej nie podałeś w czym XZ2 jest za konkurencją.
Nie wiedziałem, że Galaxy S9 ma 3 GB ramu, dzięki za uświadomienie. :lol:

Premiera XZ Xperii miała miejsce pod koniec 2016 roku. Już kilkanaście miesięcy wcześniej Samsung potrafił do swojej flagowej S7 wrzucić więcej RAM'u.

Co do informacji, jeżeli chodzi o śpioszka Sony jako producenta to wypowiadałem się już na poprzedniej stronie, wybacz, ale nie lubię się powtarzać, więc po prostu przekleję już to co pisałem.
Lepszy aparat, lepszy wyświetlacz, a co najważniejsze większa rozdzielczość na nim, nagrywanie filmów video w 60 fps, lepsza wydajność audio, lepsza konstrukcja telefonu
Z mojej strony koniec dyskusji albowiem nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i dalej będziesz twardo upierał się przy swoich argumentach, jako iż Sony dalej króluje jeśli chodzi o produkcję smartfonów. Nie ma sprawy, szanuję Twoje zdanie jak najbardziej, kupuj dalej ich produkty, nic mi do tego. Ale nie narzekaj potem, że kolega za tą samą cenę ma coś lepszego.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?