DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #988353  autor: Mopido
 11 kwie 2018, 13:33
Witam,
stoję przed wyborem kupna nowego telefonu ponieważ mój Lg G2 dogorywa.
Zastanawiam się nad tymi trzema modelami LG G6/ P20 lite/ Mate 10 lite,
zalezy mi na tym aby telefon wytrzymał co najmniej 2 lata, nie zacinał się i był
funkcjonalny pamięć użytkowa minimum 32Gb + dużo ramu + dobry procesor, aparat robił w miarę dobre zdjęcia (ale nie jest to podstawa bo używam go sporadycznie), głównie chodzi mi o to żeby się nie zcinał i służył co najmniej dwa lata,
tak więc który najlepszy z tej trójki waszym zdaniem?A może jeszcze coś innego?
Budżet to 1500zł +- 200 ;)
Z Góry dziękuję za pomoc!
 #988372  autor: Eragon
 11 kwie 2018, 15:58
Wszystkie Lite odrzuć z góry.

Biorąc pod uwagę Twe wymagania w pierwszej kolejności wskażę Xiaomi Mi6( bardzo dobry aparat, chociaż nie taki jak w Samsungu czy LG, ale za to mając 6GB ram posłuży Ci dłuuugo... a do tego długi okres wsparcia jak i bogate nieoficjalne wsparcie). Ale wtedy najlepiej samemu kupić bez pośredników, to za 1400 pójdzie nawet.

Pozostałe sprzęty to wspomniany przez Ciebie G6 ( tu nie jestem pewien jak zachowa się system po dłuższym okresie użytkowania), Samsung S7 no i Huawei P10. Z tej trójki najlepszym wyborem według mnie jest S7.

:smt006
 #988381  autor: pakierhakierxd
 11 kwie 2018, 17:40
Najlepszy specyfikacja i możliwościami LG G6

Sam tera go sprzedaje bo znudził mi się, kupiłem S8
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018, 18:05 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Złączenie.

Pozdrawiam :)
 #988395  autor: antonio7
 11 kwie 2018, 20:16
G6 zdecydowanie. Nie pchaj się w modele Lite, bo Huawei ma problem z aktualizacjami dla flagowców, a co dopiero dla uboższych wersji. Jeśli telefon ma Ci posłużyć na dłuższy okres to zdecydowanie ten telefon z wymienionej przez Ciebie trójki. W Samsunga S7 też nie wierz tak jak kolega z góry Ci proponuje - dla tego producenta ten model to już przeżytek, za rok skończy się dzień dziecka dla użytkowników tego modelu, a i jego cena też dalej wydaje się nader wysoka jak na dzisiejsze warunki.

Choć chyba najlepszym rozwiązaniem w tej cenie byłaby P10, o ile nie jesteś wymagającym użytkownikiem i nie przeszkadza Ci brak aktualizacji.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #988423  autor: harys
 11 kwie 2018, 21:54
pakierhakierxd pisze:Dostaje ostatnio chyba dostał nawet oreo, ogólnie to jak miałem Huawei to miałem więcej aktualizacji niz na LG Obrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No właśnie dlatego pytałem bo Huawei dość mocno się poprawił ostatnio. Dla mnie generalnie jakoś nie jest ważna nowsza wersja androida , oby dostawal aktualizacje poprawek zabezpieczen
Mopido pisze:Wszystko fajnie tylko P10 to jednak za mały wyświetlacz dla mnie, więc chyba ten LG G6 wydaje się najlepszym wyborem na najbliższe dwa lata ;) szkoda że tak ciężko dostać G6+
G6+ kosztuje praktycznie tyle co v30 jak kiedyś szukałem więc bez sensu. Za te 1300-1500 zł to ciężko o coś lepszego w 5,5 calach. Śmiało można szukać nowek z Playa na portalach aukcyjnych
 #988456  autor: vonski
 12 kwie 2018, 09:11
Zobacz jeszcze, czy nie uda się gdzieś dorwać S7 Edge. Może będzie trzeba troszkę dołożyć, ale to też znakomita propozycja.
 #988581  autor: antonio7
 12 kwie 2018, 19:27
harys pisze:P10 nie dostaje aktualizacji?
EMUi jest aktualizowane na bieżąco, ale z Androidem się obijają. Ponoć w nowych modelach mają już to zmienić i aktualizować równocześnie swoją nakładkę jak i system. Do P10 Plus nie opłaca się dokładać dla samego wyświetlacza, parametry te same jak w P10 zwykłej.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #989779  autor: harys
 19 kwie 2018, 22:56
Maciej_d pisze:Czemu P20 Lite jest zły ?.
Nie ma złych telefonów. Są tylko źle wycenione. I taki jest właśnie p20lite. Oprócz nocza ( którego spora część ludzi nienawidzi) ten telefon nic nie wnosi nowego.