DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #987801  autor: waflewryju
 08 kwie 2018, 11:06
Potrzebuję klasycznego telefonu, wyłącznie do rozmów.
Najważniejsze: jakość rozmów + zasięg.
Kupiłem S5610, ale jakość rozmów okazuje się mocno przeciętna, myślałem, że będzie lepiej.

Używka. Do 100 PLN (ale może być ciut więcej).
Do głowy przyszła mi jeszcze nokia 515 - ktoś wie, jak w tym przypadku z jakością rozmów?
Jakies inne pomysły?
 #987820  autor: maniek89
 08 kwie 2018, 12:27
Nokia 515 będzie dobrym wyborem ze względu na HD Voice także w 2G. Tak samo nokia 301, tutaj jednak należy zaktualizować soft na wersję od 2.51 wzwyż, bo poprzednie miały problem z drenowaniem baterii.
 #987831  autor: zolvio
 08 kwie 2018, 13:59
Nokia 6021. Dobra jakość dźwięku, wygodna klawiatura. Polecam!

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #987843  autor: zolvio
 08 kwie 2018, 14:40
Mój egzemplarz jest z maja 2005 roku, ale ciągle na chodzie. Do rozmów i SMS wystarczy. Udało mi się nawet jakieś "apki" Java zainstalować - kalkulator naukowy i rozkłady jazdy MPK.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #987844  autor: waflewryju
 08 kwie 2018, 14:44
Dotykowe odpadają.
Z 515 mam ten dylemat, że na papierze prezentuje się atrakcyjnie (tak jak s5610), ale kto wie, czy hasło "HD Voice" faktycznie zwiastuje wysoką jakość rozmów... Bo z s5610 tak się niestety nie okazało.

Olśniło mnie teraz, że może włączę 3G w s5610...
 #987850  autor: maniek89
 08 kwie 2018, 15:18
S5610 miał bodajże HD Voice na sofcie T-mobile, nie pamiętam, ale były właśnie różne głosy, raz, że ma, innym razem, że nie ma. Moi rodzice posiadają Nokie 301 na sofcie Plusa i w Play bez problemu działa HD Voice zarówno w 3G jak i w 2G i to rzeczywiście słychać. Nokia 515 to w zasadzie to samo - nie wiem tylko jak z baterią.
 #987856  autor: TomLee
 08 kwie 2018, 15:44
zolvio pisze:Nokia 6021. Dobra jakość dźwięku, wygodna klawiatura. Polecam!
Przeszkadza mała pamięć do SMS. Bodajże 20 szt i pamięć zawalona.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
 #987902  autor: zolvio
 08 kwie 2018, 20:33
TomLee pisze:Przeszkadza mała pamięć do SMS. Bodajże 20 szt i pamięć zawalona.
Więcej niż 20. Teraz mam 22 sztuki w Inbox i 32 we Wysłanych. Pamiętam, że miewałem około 50-60 i nic się nie działo. Nie znam wartości górnego limitu.
Mi przeszkadza coś innego, mianowicie brak sortowania wiadomości w wątki.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #988384  autor: wiemar
 11 kwie 2018, 18:56
od siebie dodam że mam do porównania nokię 206, samsunga j3 2017 i motorolę x play. najlepszą jakość dźwięku rozmów ma samsung i pomijam hd voice. jest czysto i głośno. mam nadzieję że we wszystkich modelach samsunga jest tak samo. potem jest nokia i na końcu niestety motorola którą sam używam.
niestety ale w sieci brakuje testów nizszych cenowo modeli pod względem jakości rozmów a przecież to najważniejsza funkcja telefonu.
ostrzegam też przed modelem lg leon - najgorsza jakość dźwięku. tego nie da się opisać słowami. i to nie była wada fabryczna
 #988416  autor: waflewryju
 11 kwie 2018, 21:31
Ostatecznie padło na Nokię 515, bo trafiła się w ladnym stanie w rozsądnej cenie.
Jest wyraźnie lepiej niż S5610. Poziom jakości rozmów śmiało mogę określić jako bardzo dobry.

Subiektywnie jakość rozmów oceniam:
S5610: 5/10
515: 8/10
Xiaomi RN4 (mój "główny" tel.): 9/10