DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #987001  autor: michal1984
 03 kwie 2018, 22:25
Poszukuję telefonu który ma głównie służyć do przeglądania internetu oraz do robienia zdjęć dzieciom na spacerach. Ważne też by telefon nie był zbyt duży i dało się go obsługiwać jedną ręką. Obecnie używam do internetu LG k8 k350 i tu jest ok, ale zdjęcia słabe robi.

Zastanawiam się nad dwoma telefonami Lg Q6 i Asus ZenFone 3 ZE520KL 3GB/32GB, pierwszy w cenie 750 , drugi 900 zł. Zakup raczej w sklepie oleole.

Do powyższych zastosowań polecacie coś innego może jeszcze, ewentualnie który telefon wybrać? Asus ma już starszego androida 6 no i jest na rynku dłużej więc nie wiadomo jak będzie ze wsparciem dalej.
 #987077  autor: FKS_91
 04 kwie 2018, 15:35
Szczerze to ja wolałbym już Xiaomi Mi A1. Masz 4gb ram + snap chyba 625. 64 gb pamięci wewnętrznej. Aparat jak na ten budżet na +. Znajdziesz go w granicach 800 zł (bestcena, sferis, emag). Noi dużym plusem czysty android :)
 #987110  autor: Lawrence72
 04 kwie 2018, 18:47
Mi A1 lub Honor 8 w którym plus dobrej jakości aparat. Same wykonanie też na dobrym poziomie tyle że obudowa jest błyszcząca. W tej cenie wybierałbym pomiędzy tymi dwoma modelami.
ZenFone 3 to dobry wybór ale głównie pod względem aparatu.
 #987114  autor: michal1984
 04 kwie 2018, 19:11
Nie zależy mi na super wydajności , przeglądam mało wymagające strony , czytam trochę wiadomości tak więc nie wiem czy nie wolę iść w stronę dobrego wykonania. Miałem w ręce Lg Q6 i asusa zenfone 3 i wyglądają na bardzo dobrze wykonane, a przede wszystkim dobrze spasowane nic nie odstaje. Xiaomi redmi 4x widziałem wydajność super i cena do jakości ale jakoś wykonanie nie powala. Czy aparat w asusie jest aż tak dobry by wybrać go względem nowszego lg q6 ?, bo szukam raczej małego telefonu nie większego dużo niż obecny k8. No i różnica w cenie lg za 750 w sklepie a na allegro to i po 600 idzie dostać nowy, asus 900 sklep i allegro podobnie.
 #987201  autor: gramacz
 05 kwie 2018, 07:32
Redmi 4X to słaby aparat foto, to już LeEco Cool 1 robi o wiele lepsze zdjęcia(podwójna kamera , efekt bokeh) i jest bardzo wydajny ( antutu 90 000+) a kosztuje zaledwie 400zł !!
LeRee Le 3 LTE B20 3/32GB Dual Camera 13MP (ulepszony Cool 1) za 405złotych
Cena 119.89$ https://goo.gl/Rf9p3c

LeEco Cool 1 3/32GB za 382 złote
Cena 111$ https://goo.gl/52mtNo
Recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=R-SAIbz ... 8UeGrzVtwm
chcesz mniejszy, to poluj na Sharp Aquos S2, też robi dobre zdjęcia i jest mały pomimo dużego wyświetlacza. W promocji co jakiś czas za 700złotych
Obrazek
 #987314  autor: tattared
 05 kwie 2018, 18:47
Z omawianych w temacie modeli najlepiej wypada Honor 8, który ma świetnie rozwiązane funkcje foto, ale to cena 100 zł powyżej budżetu. W budżecie najlepszą opcją będzie ZenFone3, nad którym się zastanawiasz, zdecydowanie lepszy aparat (choć pojedynczy) od tego w Mi A1 i Q6, a płynność działania nie będzie bynajmniej poniżej oczekiwań. Na minus bateria - 2650 mAh to mało i o intensywnym eksploatowaniu przez cały dzień można zapomnieć. Jednak do użytkowania standardowego plus fotki wystarczy.
 #987636  autor: michal1984
 07 kwie 2018, 11:26
Poczytałem sporo o telefonach i zostanę raczej przy wyborze między Q6 a Asusem zenfon 3 ze520. LG idzie dostać na allegro nowego za 600 zł od operatora play który nie blokuje telefonów gdy pierwszy właściciel nie płaci abonamentu , asus za 829 najtaniej ze sklepu. Pytanie czy różnica przy podstawowym zastosowaniu jest warta dopłaty 230 zł ?, aparat jest dużo lepszy ale w świetle dziennym różnica jest niewielka, w nocy przepaść, ale raczej nie planuje wtedy robić zdjęć, pochmurny dzień lub wnętrza różnica jest ale nie tak duża jak to opisują na forach patrząc na testy.