DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #986784  autor: Perisona
 02 kwie 2018, 17:02
Cześć. Obecnie od niemal trzech lat korzystam z Lumi640 i czuję już zmęczenie telefonem.
Nie jestem fanem aplikacji mobilnych, ani osobą godzinami pochyloną nad ekranem smatrfona.
Niemniej czasami mam potrzebę skorzystać z jakiegoś programu niedostępnego na WP.

Niby jest fejs i messager, ale to nie to samo co na androidzie. Nawet w Mario run nie mogę zagrać.
W dodatku niepowalająca jakość rozmów i to, że nie mam co w telefonie robić mnie odpycha.


Na chwilę obecną na nowy telefon mogę przeznaczyć jedynie 700 zł, co i tak uważam że jest sporą kwotą, bo ongiś, z 10 lat temu, telefony w cenie 700 zł były wysokiej klasy. Domyślam się że z nówek niczego interesującego nie znajdę i powinienem rozejrzeć się za używkami. A zatem co możecie polecić do 700 złotych.

Istotny jest dla mnie aparat. Telefon nie musi robić nie wiadomo jakiej jakości zdjęć, ale oczekuję że obraz nie będzie rozmyty, a kolory przybiorą ostrą barwę.

Ekran nie musi być duży. Przyznam, że w kieszeni lepiej byłoby z czymś mniejszym.

Przeglądając allegro natknąłem się na iphona se, rzekomo używany sprzęt można kupić w cenie 700zł. Pytanie tylko, czy faktycznie warto i czy wbrew zapewnieniom sprzedawców, stan telefonu jest ok?

Poczytałem też nieco o honorze 7, ale on ma już 3 lata.


Co myślicie o moich propozycjach i czy możecie doradzić coś innego?
 #986809  autor: aureel
 02 kwie 2018, 21:00
Za 699 kupujesz nowy Huawei P9 Lite 2017 - masz 3GB ramu, dobry aparat, 5,2" więc nie olbrzym
Masz pełną PL gwarancję i nowy niezły telefon.
Ewentualnie Nokia 6 ale to już 830 PLN
 #986938  autor: FKS_91
 03 kwie 2018, 16:22
Myśle że możesz poszukać Xiaomi Mi A1. Plusem tego telefonu jest wydajność (4gb ram), 64 gb pojemności wewnętrznej oraz czysty andorid. Tak szybko patrząc na ceneo to cena oscyluje tego telefonu ok 800 zł (bestcena i sferis). Na allegro znajdziesz pewnie jeszcze niżej. Noi nowiutki telefon :)
 #986940  autor: vonski
 03 kwie 2018, 16:27
A z chińskich sklepów za 600

Tapatalk @ Google Pixel
 #986953  autor: Lawrence72
 03 kwie 2018, 18:00
Xiaomi note 4 aktualnie cena to ok. 750 zł np. w sferisie. Ekran 5,5", Snapdragon + szybkie ładowanie. Droższa opcja to mi6 ale tutaj już cena będzie nieco wyższa, to świeży model.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2018, 22:04 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Mi5 czy Mi6? Zgaduję że to drugie, bo wtedy jest to prawdą :)
 #987203  autor: gramacz
 05 kwie 2018, 07:58
nie kupuj używki za 700, kup nowy Xiaomi Mi A1 z czystym androidem ONE, a jak nie chcesz dużo wydać to polecam LeEco Cool 1 lub LeRee le 3. Telefon robi bardzo dobre zdjęcia, jest bardzo wydajny i niesamowicie tani.
 #987311  autor: tattared
 05 kwie 2018, 18:44
Dysponujesz kwotą, która nie skazuje Cię na używki zważywszy na Twoje niewygórowane oczekiwania - rozwiązanie jest podane powyżej, smartfony od Xiaomi bardzo udane budżetówki Redmi Note 4 lub Mi A1 - przy czym Tobie polecam ten drugi wariant z uwagi na to, że zależy Ci na dobrej jakości aparacie. Będziesz zadowolony z jakości zdjęć, aparat w zasadzie na poziomie z Iphone'a SE, o którego pytałeś - reszta poziom wyżej.
 #987986  autor: Perisona
 09 kwie 2018, 14:54
Co do aparatu Mi A1 w porównaniu do Iphona wypada blado. Testy na youtube ukazały słabości chińczyka, mowa o zdjęciach na których są widoczne szumy, a także w przypadku kamery odnotowano problemy ze stabilnością obrazu.

Znajomi polecili Xpere Z5 i Z5C, która rzekomo ma fantastyczny aparat i do dzisiaj płynnie działa.
 #988043  autor: FKS_91
 09 kwie 2018, 17:39
Dobry wybór ale w grę wchodzi używka ?? Bo z tego co widzę nowy Z5 kosztuje między 1k-1.1k.