DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #981975  autor: Avenged90x
 08 mar 2018, 14:37
Witam.

W maju kończy mi się 26 mies. umowa w Play (abo) i tym samym chcę w końcu zmienić mój telefon, który mam o 4 lat (wzięty w play na abo) - Motorola Moto G 1 generacji. Po 2 latach dostałem huawei p8 lite (czyli 2 lata temu) ale że bateria dość mała i telefon wydawał mi się zbyt delikatny, to go sprzedałem. CZyli pozostałem przy motoroli. Moto G muszę przyznać, że jest bardzo wytrzymała. Spadła mi setki razy, ale ani razu ekran nie pękł. Owszem, są widoczne obicia na obudowie, i w jednym miejscu pęka lekko tylna klapka. Poza tym telefon działa dobrze jak na swoje lata, płynnie, praktycznie zero zawieszeń, więc przyzwyczaiłem się do niego. Jednak największym jego mankamentem jest wbudowana pamięć - 8 gb, z czego do użytku zostaje 5 gb i nie można rozszerzyć tej pamięci o kartę sd.. Tak więc pomyślałem, że już czas na zmianę :D

Co mnie interesuje. Fajnie jakby aparat był przyzwoity - te 13 mpx powinno być. Aczkolwiek dużą rolę gra tutaj optyka, taki LG G6 robi naprawdę ładne zdjęcia, gdzie samsung galaxy grand prime mojej siostry mizerne przy tej samej ilości px.. Więc w zasadzie wolę lepszą optykę niż ilość pikseli :D Ale no mniej niż 8 to raczej nie...
Przedni aparat raczej nie gra dla mnie dużej roli, no ale jakby miał z 5 mpx to by było okej. Zależy mi też na dość wydajny procku, czyli od snapdragon 600 w górę raczej, chętnie coś w okolicach 800. Ram, myślę że na dzisiejsze standardy te 4GB by się przydało, chociaż jak znajdzie się coś godnego uwagi z 3 GB to też się pochylę. Wyświetlacz 5 do 5,5 cali myślę że max., i fajnie żeby te 450-500 ppx było przynajmniej. Poza tym przykładam dość dużą wagę do wytrzymałości telefonu, czyli coś z wytrzymałością pokroju obecnej moto g1 mile widziane (tel noszę bez ochrony jakiejkolwiek) , ew zdzierżę zgrabną ochronę gumową, ale wolałbym nie pogrubiać telefonu bo najczęściej noszę go w kieszeni przedniej. Stąd też nie mam za dużego przekonania do telefonów ze szklanym tyłem..

Poza tym szybkie ładowanie, może być, ale nie musi. Fajnie jakby wbudowana pamięć była pokaźna, czyli 32gb przynajmniej a im więcej tym lepiej.
NFC, nie wiem czy mi potrzebne..

Dual sim mile widziane, ale nie jest wymogiem.

Niestety od dawna nie śledzę najnowszych trendów i smartfonów, tak więc nie wiem, czy sam umiałbym znaleźć coś odpowiedniego dla mnie. Przejrzałem nowsze motorole/lenovo z racji przywiązania do marki (już 3 motorolę mam) i są ciekawe modele jak X4, Z1, Moto G5s aczkolwiek nie wiem, czy za ich cenę oferują podobną funkcjonalność, jakość i parametry podzespołów co konkurencyjne marki typu Huawei, LG itp.

Kolega z pracy poleca LG G6 i faktycznie telefon zgrabny, solidnie wykonany, jeszcze nie tak stary (około rok na rynku) i ma bardzo fajne podzespoły, aparaty robią świetne zdjęcia jak dla mnie. Tylko że na allegro ceny oscylują w granicach 1400-1600 zł.. co prawda mógłbym sobie wrzucić w koszty i jeszcze vat odliczyć (jestem na DG) i wyjdzie wtedy coś bliżej budżetu jaki planuję przeznaczyć.

Sony jakoś do mnie nie przemawia, zbyt wiele złych opinii od znajomych i też jakieś takie delikatne wydają sie.

Huawei nie wykluczam, co sądzicie o Mate 9 lite?

Czy jest coś jeszcze w tej cenie godnego uwagi? Iphone mnie nie interesują, raz że nie ten budżet, a starej piątki nie chcę. Samsungi też nie specjalnie mi podchodzą, ale nie wwykluczam tak kategorycznie.

Wiem, że dość wyśrubowane wymagania :D
 #981978  autor: Maciej Loret
 08 mar 2018, 14:45
Avenged90x pisze:Kolega z pracy poleca LG G6 i faktycznie telefon zgrabny, solidnie wykonany, jeszcze nie tak stary (około rok na rynku) i ma bardzo fajne podzespoły, aparaty robią świetne zdjęcia jak dla mnie. Tylko że na allegro ceny oscylują w granicach 1400-1600 zł..
Sam kupiłem dwa LG G6 dla siebie i żony. Zdjęcia robi naprawdę dobre, ale czy świetne?
Za drugi dwa tygodnie temu zapłaciłem 1290zł - nowy, nie otwierany, brand:Play z przedłużenia umowy. Można kupić nawet taniej ale oczywiście po 1400-1600 też są...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #981981  autor: barteek_93
 08 mar 2018, 14:56
Posiadam G6 od czerwca, do tej pory zero lagów, aparat główny + szeroki kąt = baja. Co do wytrzymałości wytrzymałości to wygląda solidnie, zaliczył mi jedną glebe ale nie ma po niej nawet śladu, od początku założone mam na nim szkło + gumowe etui. Polecam od razu nakleić szkło na szybkę aparatu bo jest ponoć dośc podatny na zarysowania ( w moim egzemplarzu na szczęście nie ma ani jednej rysy, ale to kwestia tego że dbam o telefon). Poza G6 możesz zwrócić uwage na Mi 6, ostatnio widziałem promo ok.1200 cena, 6gb ramu + snap 835
 #981998  autor: vonski
 08 mar 2018, 16:26
G6 to dobry wybór. Ewentualnie wspomniane Mi6, Honor 8, Huawei P9...
Lepszy starszy flagowiec niż wszystkie nowe Lite itp.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #982001  autor: aureel
 08 mar 2018, 16:38
Też w pierwszej kolejności polecę jak przedmówcy LG G6. Ja go nie wybrałem właściwie głównie ze względu na rozmiar wyświetlacza - przymierzałem się nawet do 6,44" Xiaomi Mi Max 2 :) ostatecznie padło na 5,99" Mate 10 Lite - który też mogę polecić - działa, smukły, zdjęcia robi (ale na pewno nie jak G6)
Mimo wszystko nie demonizowałbym na siłę Liteów - choć wiadomo że pełne wersje są lepsze to P10 Lite czy mój Mate 10 Lite - dają radę.
 #982026  autor: Lawrence72
 08 mar 2018, 18:27
Przywiązanie przywiązaniem ale raczej bym już nie wchodził w Motorole :). Honory 8 latają w tym momencie po 999 jak trafisz na dobrą promocję a i aparat mają przyzwoity. Poza tym warto sprawdzić: Xiaomi Mi A1, P9, SA A5(2017). Wszystkie to podobny budżet cenowy.
 #982093  autor: FKS_91
 08 mar 2018, 23:16
Honor 8 to chyba na bestcenie spadł już poniżej 1k, ale za G6 w cenie ponieżej 1300 też spoko. Jeśli mowa o Mi A1 to jak masz córkę to w sferis maja promo 830 z jakąś różową pościelą hehe.
 #982109  autor: vonski
 09 mar 2018, 07:43
Mi A1 to można już mieć za niecałe 700zł z Chin.... i to jest jego odpowiednia wartość. Przecież to tak naprawdę gorsza wersja Redmi Note 4 z czystym androidem zamiast MIUI.
 #982132  autor: Avenged90x
 09 mar 2018, 10:40
Honor to taka budżetowa wersja Huawei, right ? Tak słyszałem od znajomych. Kusi mnie ten G6 i chyba nad nim się zastanowię poważnie. Kolega z pracy go ma i wygląda na solidny telefonik. Dziwi mnie jedynie, że cena jego przez rok tak mocno spadła, w dniu premiery ok 3300zł a teraz 1200-1300 zł ciekawe z jakiego powodu.. Inne flagowce chyba dłużej trzymają ceny.

Np taka motorola moto x force - premiera IV kwartał 2015 roku a cena w okolicach 1400-1600 zł.. I na nią się napalałem od dłuższego czasu, ale zawsze cena była zaporowa, no i fakt tego ekranu z tworzywa.. Fajnie że się nie tłucze, ale podobno rysuje na potęgę :/ ..

Ja generalnie dbam o telefony, nie rzucam nimi ani nie narażam na przemioty ryszące (telefon w kieszeni zawsze znajduje się sam, bez jakichś kluczy itp) i chciałbym taki, który starczy spokojnie na te 2 lata.

Czyli wg. moich wymagań taki LG G6 sprawdzi się na te najbliższe 2 lata?
 #982136  autor: harys
 09 mar 2018, 11:10
Honor nie taki budżetowy. Po prostu druga marka. Szczerze mówiąc to honor 9 lepsze wrażenie na mnie zrobił niż Huawei p10 i dokładnie tak samo było w przypadku p9/h8
 #982182  autor: Maciej Loret
 09 mar 2018, 13:37
Avenged90x pisze:Dziwi mnie jedynie, że cena jego przez rok tak mocno spadła, w dniu premiery ok 3300zł a teraz 1200-1300 zł ciekawe z jakiego powodu.. Inne flagowce chyba dłużej trzymają ceny.
Widziałeś kiedyś reklamę LG G6?
Jedyny plus, że najwięcej to już stracił...
Cena była nieco przesadzona w momencie premiery, moim zdaniem powinno być z 500zł taniej.
Avenged90x pisze: Czyli wg. moich wymagań taki LG G6 sprawdzi się na te najbliższe 2 lata?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #982196  autor: Avenged90x
 09 mar 2018, 14:11
Tylko tak czytam o tym G6 i dużo osób pisze,ze zdjęcia robi średnie i gorsze od poprzednika LG G5 (który poza gorszą baterią ma prawie takie same parametry) https://www.tabletowo.pl/2017/07/08/lg- ... 84-punkty/

A taki G5 widzę, że można kupić ponad dwukrotnie taniej niż G6
http://allegro.pl/najtaniej-lg-g5-h820- ... 60909.html

co o tym sądzicie? Ma ktoś porównanie G5 i G6 na własnym doświadczeniu?

edit: okej.. widzę, że to wysyłane z Singapuru :D więc może być podróbką jakąś..
 #982202  autor: Maciej Loret
 09 mar 2018, 14:25
Avenged90x pisze:Tylko tak czytam o tym G6 i dużo osób pisze,ze zdjęcia robi średnie i gorsze od poprzednika LG G5 (który poza gorszą baterią ma prawie takie same parametry) https://www.tabletowo.pl/2017/07/08/lg- ... 84-punkty/
Czasem zależy gdzie ucho przyłożyć:
https://www.tabletowo.pl/2017/08/26/por ... -vs-lg-g6/
http://forum.benchmark.pl/topic/241691- ... -dlaczego/
http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze ... -test.aspx
http://blog.suplicki.pl/foto-porownanie ... galaxy-s7/
Avenged90x pisze: A taki G5 widzę, że można kupić ponad dwukrotnie taniej niż G6
Niestety G5 razem z G4, V20 i Nexus 5X chorują na bootloop - poszukaj w sieci. Ja swoje G4 - 2szt. w sumie oddawałem do naprawy 3 razy, w tym raz po oficjalnej 2-letniej gwarancji i 3 razy dostawałem naprawiony telefon gratis razem z kurierem w obie strony. Samo działanie serwisu bliskie perfekcji ale ileż razy można naprawiać telefon?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #982204  autor: kaspeed
 09 mar 2018, 14:35
Do 1300zl p10? huawei? majac [p10lite twierdze ze robi ok zdjecia roznica znaczaca vs p8lite

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #982273  autor: Lawrence72
 09 mar 2018, 18:20
To ten sam producent a modele różnią się zaledwie detalami wiec można wybrać ten który się bardziej podoba :). P9 ma wykończenie bardziej matowe, natomiast Honor 8 jest bardziej błyszczący. Fajnie się to prezentuje na zdjęciach no ale w rzeczywistości bardzo się palcuje i wiać na nim odciski.
 #982368  autor: vonski
 09 mar 2018, 21:35
LG tanieją, bo ta firma ma januszowy marketing. Miotają się, nie mają długofalowej polityki, brak własnego stylu itd. To dobre telefony, ale firma nie ma pomysłu na swoją obecność na rynku. Dają duże rabaty operatorom, ci sprzedają tanio ich sprzęt więc ceny na rynku lecą w dół. Ot tyle.

Tapatalk @ Google Pixel
 #982705  autor: paulides
 11 mar 2018, 09:48
Avenged90x pisze:Honor to taka budżetowa wersja Huawei, right ?
Nie prawda. To pełnowartościowy smartfon z dobrymi podzespołami.

Człowiek nie jest w Nieskończoności jedyną istotą obdarzoną rozumem. / Tesla
 #983151  autor: Avenged90x
 13 mar 2018, 13:50
Dzięki za odpowiedzi. Póki co faktycznie najbardziej chyba jestem przekonany do tego Lg G6, chociaż wolałbym coś tak do 50 zł na raty 0% na miesiąc (na allegro jest taka opcja) na te 2 lata spłaty. Taki G6 widzę, że po 1500 zł to wychodzi 75 zł miesięcznie a jeszcze do tego jakieś usługi telekomunikacyjne / dzwonienie / internet itp..

Lecz inny znajomy z kolei ma LG V10 i patrząc na parametry ma je bardzo konkretne, dobry aparat, 4 gb ram, dobry procesor z tego co widzę, rozdzielczość ekranu również wysoka a na allegro widzę za 560 zł. Co sądzicie o nim? Fakt, że telefon z 4 kwartału 2015 r więc już trochę ma, ale jednocześnie jego parametry nie odstają od G6. Nie potrzebuję podwójnego aparatu i moje wymagania nie są aż takie kosmiczne. Chcę, żeby robił dobre zdjęcia i dość dobre po zmroku/ zachodzie słońca, działał szybko, nie gram w wymagające gry na telefonie więc nie potrzebuję topowych procków czy procesorów graficznych. Zależy mi też, aby nie był zbyt delikatny (choć pewnie przyodzieję go w gumową jakąś ochronę).

Co powiecie na V10 vs G6 ? Obiektywnie, pod moje, niezbyt wygórowane wymagania.

EDIT: Hmm.. trochę poczytałem i widzę, że LG V10 jak i G4 dopadła wada fabryczna, dość poważna - bootloop.. Więc w zwiazku z tym może dlatego te ceny są tak niskie :/
 #983158  autor: vonski
 13 mar 2018, 14:12
Spójrz skąd są wysyłane te V10 za 560zł... W normalnym sklepie kosztuje 2x tyle.
Te z Chin to albo podróbki, albo w najlepszym przypadku refuby po wymianie płyty głównej.
Omijać szerokim łukiem.