DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #979337  autor: onifer2
 22 lut 2018, 18:14
Zastanawiam się nad zakupem nowego Orange Neva 80 (ZTE V770) za 400 zł. Żona posiada i poza nielicznymi wadami jak przeciętna bateria czy kiepskie nagrywanie filmów, telefon jest bardzo ok.
5,2 cala, Full HD, Snap 618 8 rdzeni, Adreno 405, 2GB RAM, 16 GB pamięci, Antutu ok. 45 tys.pkt.

Moje zastosowania telefonu to oprócz dzwonienia i sms, od czasu do czasu jakieś zdjęcia, GPS, przeglądanie internetu (2-3 karty otwarte nie więcej).
Nie gram w wymagające gry- więc zastosowanie typowo podstawowe.
Telefon ma być na 2 lata.

Czy powyższy telefon jest w kwocie 400 zł nowy sens jeszcze kupować? Wiadomo 2GB RAM to już przeciętność, pamięci 16GB też trochę mało.

Z drugiej strony może do podstawowych zastosowań jak powyżej wystarczy?

Czy szukać raczej czegoś z 3GB RAM już? A może jakaś Motorola z 2GB ale czystym systemem?

Rozglądam się za czymś do maks. 500 zł z wysyłką, nowy z gwarancją polską.

Oglądałem Redmi 4X, ale jakoś mi nie podchodzi, poza tym wyświetlacz przydałby się to min. 5,2 cala.

Z kolei Redmi Note 4 to już za duży wydatek.
Rozważam jeszcze HTC Desire 830 z OIS aparatu.
A może coś jeszcze przeoczyłem w tym budżecie do 500 zł? Aparat nie musi być super, najważniejsza płynność.
 #979414  autor: vonski
 23 lut 2018, 07:59
Tego HTC z jego procesorem to bym omijał szerokim łukiem.
Jak Ci się nie śpieszy to można ściągnąć Note 4 z Chin, powinno się zmieścić w budżecie. Są sklepy które realizują gwarancję w Polce, bez odsyłania do nich.
 #979417  autor: onifer2
 23 lut 2018, 08:52
Czyli nie ładować się już w Orange Neva 80 ?
A co z tym prockiem w HTC nie tak? Mediatek MT6753 8 rdzeni 1,5, grafika Mali T-720?
W antutu wyciąga ponad 50 tys. pkt.
 #979454  autor: vonski
 23 lut 2018, 11:24
Ja już bym chyba wolał tego ZTE niż Desire...

Pewnie nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale... Miałem kilka telefonów z procesorami MediaTek i do każdego z nich miałem spore zastrzeżenia. Zarządzanie energią, wielowątkowością, do tego brak zintegrowanych modułów łączności. Jeśli jest alternatywa w postaci Qualcomma, to nawet bym się nie zastanawiał.
 #979944  autor: czamarek
 25 lut 2018, 19:35
Za 400 zet możesz miec telefon z 4GB RAM, wydajnym prockiem snapdragon 652 (90000 w antutu) Podwójnym aparatem z efektem lustrzanki, i baterią 4000mAh. Wszystkie wcześniej wymienione wyglądają przy nim marnie, a mowa o LeEco Cool 1. Obecnie w promocji jest w sklepia LITB za 400 złotych po wszystkich opłatach ( VAT i przesyłka) Sklep wysyła z całkowicie spolszczonym softem, niektóre sklepy wysyłają ze skopanym softem z chińskimi aplikacjami.

Jeden minus, brak gwarancji w Polsce, ale poważnie bym się zastanowił czy ci jest ona potrzebna.

Sam zobacz jak wygląda
LeEco Coolpad Cool1 4/32GB za 390 zł
Cena: 116$ ‼ https://goo.gl/PQ9b5h
Można wykupić ubezpieczenie od VAT
Demo: https://www.facebook.com/AliexpressTelc ... 712866681/