DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #978210  autor: piotrek8787
 17 lut 2018, 18:25
Witam zamierzam przenieść numer do t-mobile w ofercie t2 6 miesięcy za 1zł i 18m-c za 70 z telefonem.

Tutaj do wyboru mam z tego co wpadło mi w oko to:
LG Q6 - 299zl
Huawei Honor 6X - 319zl
Huawei P9 Lite - 199zł

Albo ewentualnie ale to już z dopłatą 549zł Mate 10 lite / Moto 4x - ale raz wydaje mi się już trochę za drogo a dwa trochę za duży.

Warto któregoś z tego wybrać. Głównie to chyba najbardziej zależy mi na płynności działania, baterii i wyświetlaczu. Aparat nie ma znaczenia.

Z góry dzięki za pomoc w wyborze
 #978216  autor: aureel
 17 lut 2018, 18:40
Z tej listy najmocniej wypada P9 Lite.
Do Mate 10 Lite - którego sam wybrałem i nie żałuję - jest jeszcze mocniejszy od tamtych - jest drakońska dopłata... ale jest najmocniejszy, najmłodszy, najpewniejszy co do aktualizacji do Oreo. Dwa razy się zastanów - ale wiadomo - mierz siły na zamiary. Honor 6X z tego wszystkiego zdaje się być najbardziej zacofany...

Pytanie poza konkursem - choć nie wiem czy wypada - przechodzisz do T-mobile z... ?

Bo ja przeniosłem się do T-mob z P4 i żałuję.... bardzo żałuję...

Pozdrawiam - A.
 #978226  autor: piotrek8787
 17 lut 2018, 19:07
No właśnie tak mi się wydawało że nie ma co dopłacać do 6X. Przenosze z karty z virgin, myślałem o Play ale ceny telefonów nie zachęcają. A czemu żałujesz? Bo w sumie również zależy mi na roamingu i zasięgu za granicą.
 #978236  autor: aureel
 17 lut 2018, 19:39
Roaming dają wszyscy, z zasięgiem poza PL też nie ma problemu - natomiast zasięg w PL... Po 8-10 latach w P4 teraz braki zasięgu dopadają mnie w różnych miejscach gdzie nigdy mi się to wcześniej nie zdarzało.... P4 gdzie sam nie może - tam roaminguje bez problemów na innych nadajnikach - jak gdzieś w PL P4 nie ma zasięgu - to nikt nie ma - chyba że Thuraya albo Iridium ;)

Rozważ może w takim razie wzięcie samego abo bez telefonu - jest szansa że wynegocjujesz lepszą ofertę i krótszą lojalkę - a telefony od operatorów już co raz mniej się opłacają. To co miałbyś dać za telefon na start - z tego co piszesz - 200-300 PLN daj jako wpłatę własną (dzięki czemu będziesz miał łatwiej w uzyskaniu rat) i kup telefon na raty w jakimś markecie. Np. Mate 10 Lite :D

Pozdrawiam - A.
 #978299  autor: piotrek8787
 17 lut 2018, 22:48
Faktycznie dużo taniej wyjdzie wybrać jakąś ofertę no limit na kartę i kupić telefon choćby na raty niż brać telefon u operatora, to jakaś porażka, p9 lite na raty + no limit na karte 25-30zł wychodzi miesięcznie taniej niż sam abonament te 70zl, a operator chce jeszcze dopłaty za telefon 199.

Chyba jednak zrezygnuje a abonamentu to nie ma sensu.
 #978516  autor: Xy
 18 lut 2018, 20:17
Pluję sobie w brodę po tym, jak wziąłem Hułałeja P9 w T-Mobile na abonament. To jest OSTATNI abonament, jaki w ogóle wziąłem. Nie ma nic gorszego niż smycz na dwa lata.
O wiele korzystniej jest nabyć telefon na wolnym rynku i ofertę na kartę. Taniej, wygodniej, elastyczniej i zmieniasz sieć kiedy chcesz.
Co do przenosin z Play do T-Mobile była to akurat bardzo dobra decyzja.
Aha, w temacie to P9 Lajt skoro nie ma nic innego.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #978561  autor: vonski
 18 lut 2018, 23:46
A po co zmieniać sieć kiedy chcesz? Co to zmienia? Ile oszczędzisz, 5zł miesięcznie?