DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #976790  autor: onifer2
 10 lut 2018, 11:31
Jako, że mam dobrą cenę na telewizję w CP jestem zmuszony przedłużyć umowę w Plusie w Smartdomie.
W miarę cenowo jeśli chodzi o raty wypadają najlepiej dwa telefony: J5 2017 oraz P9 Lite 2017.
Jednakże mają one i swoje wady:

J5 2017- brak diody powiadomień, podobno kiepskawy czytnik linii oraz tylko 2GB RAM
P9 Lite 2017- niby już 3 GB RAM ale miałem P8 Lite i jakoś mi ta nakładka EMUI nie leży.

Chciałem wziąć jednego z nich- sprzedać i kupić coś na wolnym rynku.
Myślałem np. o takim Redmi Note 4 który jest płynniejszym telefonem od tych powyżej- ale niestety aparat foto ma dość kiepski.
Z kolei Moto G5S ma podobno słabej jakości głośnik do rozmów.

Może ktoś z Was podsunie pomysł co można brać pod uwagę w cenie za którą jestem w stanie wziąć i sprzedać jeden z dwóch telefonów: J5 2017 lub P9 Lite.

Moje priorytety to: płynność, brak lagów oraz w miarę przyzwoity aparat foto.
 #976871  autor: aureel
 10 lut 2018, 18:00
J5 z założenia nie będzie miał dobrej dla Ciebie ceny na rynku wtórnym - zakładam że łatwiej będzie sprzedać P9 Lite 2017 - chociaż te ostatnio też poleciały na łeb cenowo...

Może jednak spróbuj się dogadać z EMUI... Bo z tych dwóch zdecydowanie brałbym Huawei.

Chyba że... przedłuż umowę bez telefonu a telefon kup na wolnym rynku na raty... Co raz mniej opłacalne jest branie słuchawki od operatora, jest szansa że dostaniesz lepszą ofertę na abonament z samym SIM - np. krótszą lojalkę, a na samej operacji sprzedaż na rynku wtórnym tego co weźmiesz od operatora i zakup innego na wolnym rynku - stracisz i to sporo...
 #976900  autor: onifer2
 10 lut 2018, 22:27
Bawiłem się dziś u siostry właśnie jej P9 Lite 2017. Zupełnie mnie nie przekonał z wyglądu jak i nakładki.
Pozostaje raczej Samsung.
Który będzie lepszy J5 2017 czy A3 2017? Szczerze to wolałbym mniejszy. Jak wypadają obydwa wobec P9 Lite 2017?
 #976909  autor: aureel
 11 lut 2018, 07:41
Bierz mniejszy - A3 2017
przewaga nad J5: GG, IP68, USB-C, szybkie ładowanie... Zresztą nad P9 Lite 2017 ma te same punkty przewagi :D
tyle tylko że P9 Lite 2017 ma 3GB ramu

Pozdrawiam - A.
 #976912  autor: userro2
 11 lut 2018, 08:40
Masz na tyle atrakcyjną propozycję rat, że opłaci ci się sprzedaż telefonu? Z wiadomych względów aparaty objęte ratami Plusa nie mają wysokich cen na rynku (pomijając już aspekt legalności takiej imprezy).
 #976920  autor: onifer2
 11 lut 2018, 09:26
Chyba jednak wybór padnie na P9 Lite 2017. Rata na 24 miesiące to 30 zł wobec 42 zł za Samsung A3 2017 a to zbyt duża różnica.
 #978007  autor: onifer2
 16 lut 2018, 21:36
Na co warto wymienić Honor 7X 4GB RAM, maks. 5.5 cala? Pomijając jakość zdjęć.
Wymagania:
1. Jak najlepsza płynność, brak lagów
2. Min. 3GB RAM i 32 GB ROM

Czy sensowna jest wymiana na Redmi Note 4?
A może P9 Lite 2017?
A z Motoroli co możecie polecić z niezłym aparatem i wydajnością?
 #978234  autor: aureel
 17 lut 2018, 19:31
Hmmm.. nie bardzo rozumiem to pytanie w tym wątku a co więcej - jeśli już to... czemu chcesz zamieniać telefon na ... słabsze? Tylko i wyłącznie ze względu na rozmiar ? Zresztą modele które wspominasz są o odpowiednio 5 i 9 mm niższe...

Jeśli jednak - to faktycznie pomijając jakość zdjęć - może Xiaomi Mi A1 ? - 4/64 czysty android

Pozdrawiam - A.