DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #976711  autor: roba66
 09 lut 2018, 19:20
Witam serdecznie
Prosiłbym szanownych Państwa o pomoc z wyborze telefonu. Moje kryteria to:
Cena: do 1000 zł
Rozmiar ekranu: 5 - 5,5 cala
System: Android
Aparat: bez większego znaczenia, do zdjęć mam aparat, tego w telefonie używam zazwyczaj do prostej dokumentacji - paragony, interesujące mnie produkty, reklamy itp.
Muzyka: lubię, więc dobrze byłoby, aby telefon nie najgorzej grał
Zakup: tylko zakup w polskim sklepie (nie interesuje mnie zakup w Chinach czy jakichkolwiek innych częściach świata)
Obecna sieć: Plus
Gry: nie gram

Wstępnie wybrałem 3 telefony: Asus Zenfone 3, Xiaomi Redmi Note 4 i Xiaomi A1 (choć czytałem o problemach z Oreo, nie wiem czy już są zażegnane).
Asus chyba najbardziej mi się podoba, choć najstarszy. No i nie do końca przekonuje mnie ZenUi. Redmi Note 4 za te pieniądze mógłbym mieć chyba w najsilniejszej konfiguracji z tych trzech wymienionych 0 4 GB RAM, 64 GB pamięci - A1 - dla mnie trochę niewiadoma, bo nigdy nie miałem telefonu z czystym Androidem (może obawy nieuzasadnione), no i te problemy z Oreo.
Który z tych trzech? A może jakiś czwarty?
Asusa znalazłem za 899 zł, Redmi Note 4 do północy jest w x-kom za 849 zł (mocniejsza wersja), A1 najdroższy, bo trochę poniżej 1000 zł.
 #976860  autor: roba66
 10 lut 2018, 17:12
Asusa odrzuciłem, oglądałem filmy z ZenUi i moim zdaniem zbyt cukierkowy.
A co powiecie o Motoroli G5 Plus czy Z Play?
Dziś widziałem w komisie nową Motorolę X4 - 24 miesiące gwarancji, od operatora, ale cena wydaje mi się trochę za niska - 990 zł. Przyznam, że bardzo ładna.
 #976865  autor: aureel
 10 lut 2018, 17:45
Pisałem już dzisiaj w innym wątku ale powtórzę tutaj ;) Sam przymierzałem się do Mi A1 - sumarycznie jednak wybrałem Mate 10 Lite - 5,99" ale na cienkiej ramce więc rozmiarowo nie jest większy od wcześniej wymienionych. Ja osobiście Motki odrzuciłem ze względu na stylistykę - ale wiadomo - rzecz gustu. Reszta póki co naprawdę robi robotę. Cena teoretycznie nieco przekracza Twój budżet ale chyba warto - jeśli nie - to podobnie do poprzedników skłonię się ku Mi A1 - macałem - bawiłem się - wybór na Huawei padł ze względu na wyświetlacz, gdyby nie to - brałbym Mi A1

Pozdrawiam - A.
 #976939  autor: FKS_91
 11 lut 2018, 12:21
Z Play według mnie byłby dobrym wyborem. A jeśli chciałbyś coś tańszego to Xiami Note 4 w wersji 4/64gb.