DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #976471  autor: Camashiree
 07 lut 2018, 18:35
Witam,
jestem web developerem i mieszkam aktualnie w miejscu w którym są problemy z zasięgiem i jestem na nie skazany przez najbliższe półtorej roku.

W telefonie zależy mi na:
1) Bardzo dobrej jakości połączeniach.
2) Dostępie do popularnych przeglądarek.
3) Dobrym aparacie (Często fotografuję szkice i tekst, do profesjonalnych zdjęć mam lustrzankę).
4) Dobrej baterii.
5) Przyjemnej aplikacji do muzyki i w miarę dobrej jakości (nie jestem melomanem).

W gry praktycznie nie gram, więc topowa wydajność nie jest mi potrzebna.

Do tej pory korzystałem z galaxy note 4 i byłem z niego bardzo zadowolony. Nie mam preferencji jeśli chodzi o markę, szukam nowego telefonu bez określonego miejsca zakupu (aukcje, markety itp.). Na telefon chciałbym przeznaczyć około 1200 zł bo nie widzę dla siebie zastosowania topowej wydajności.

Brałem pod uwagę kilka telefonów od Blackberry (chociaż nigdy z żadnego nie korzystałem): Priv / passport - jeśli ktoś ma szerszą wiedzę na ich temat bardzo proszę o opinię. Dodatkowo marki takie jak: huawei czy xiaomi, jestem otwarty na propozycje.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 #976575  autor: piotrzet
 08 lut 2018, 14:51
Co z tego że telefon będzie miał to jak nieskorzysta bo sieć nie obsługuje. Moim zdaniem pierwsze co to zmienić sieć najlepiej na NJU Mobile gdyż te usługi tam są a może i zasięg Orange będzie u ciebie telefon mało zmieni raczej w tej kwestii jeśli nie będziesz miał zasięgu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #976630  autor: FKS_91
 08 lut 2018, 23:27
Musisz sprawdzić sobie jaka sieć ma rzeczywiście najlepszy zasięg w okolicach w których Ci najbardziej zależy.Telefon w tych kwestiach nie wiele Ci pomoże raczej.
 #976670  autor: marcin19883
 09 lut 2018, 12:55
Jeśli np Orange miałby u ciebie dobry zasięg, to opłaca się brać telefon z volte, bo to dodatkowy atut przy lte800
 #976696  autor: 18v
 09 lut 2018, 16:09
Cześć, podobnę się pod temat, żeby nie dublować.

Obecnie posiadam Samsunga S5, niestety ma coś chyba z anteną, więc jakość połączeń, nawet tam gdzie jest zasięg, jest bardzo słaba. Oboje z żoną mamy właśnie NJU Mobile, z tym, że u żony też w domu jest kiepski zasięg (lumia 735).

Pytanie - dobry aparat, bateria i volte, z tym, że przedział cenowy 500zł, coś znajdę?
 #976743  autor: 18v
 09 lut 2018, 22:36
Dziękuję za propozycję, bardzo mi odpowiada.
Tylko jeszcze się upewnię - na pewno w naszym regionie jest działające wsparcie w tym telefonie volte w orange? Telefon myślę, że bym kupował na allegro.
 #976747  autor: Eragon
 09 lut 2018, 22:54
Cytując
VoLTE działa na romach xiaomi.eu i Global na MI6, Note 4 Snapdragon, Redmi 4A,4X i nowsze - czyli modele Global w sprzedaży aktualnej.
Także działa.
Na Global większa szansa że będzie działać bez problemu. To tak na początek polecam.
Kup Redmi Note 4 w wersji Global ( z obsługą bodajze B20).
Allegro Allegro... pamietaj że w Czajna taniej. Twój wybór.

I jeszcze co do VoLTE - orange też to niedawno wprowadził, więc może nie wszystko śmigać w 100%. I Xiaomi też wprowadza. Ale ogółem, obydwie strony mają to działające.

:smt006
 #976752  autor: 18v
 09 lut 2018, 23:12
Ok. 150$ trzeba zapłacić, a na allegro 600zł więc nie ma jakiejś dużej przebitki, a z drugiej strony jeszcze w lutym potrzebuję telefonu. Ok, będę szukać takiej wersji.

W każdym bądź razie jeszcze raz bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że problem z zasięgiem zniknie - choć ludzie, którzy mają w play nie narzekają tam na słaby zasięg... ale przyzwyczaiłem się już do nju mobile. :)
 #976981  autor: pakierhakierxd
 11 lut 2018, 16:52
Ja sobie kupiłem telefon z WiFi calling i teraz mam lepszy zasięg w domu, obojętnie jaki miałem telefon i jakości operatora to czasem zrywalo połączenia 2 km od nadajnika

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)