DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #973134  autor: tomassi94
 20 sty 2018, 20:38
Witam, poszukuję nowego telefonu mniej więcej do 1500 zł. Moje wymagania to:
- przekątna ekranu na pewno nie większa niż 5,5", preferowana byłaby około 5"
- dobra bateria
- przyzwoity aparat
- nieskomplikowany system obsługi telefonu
- telefon, który nie gubi zasięgu i bez problemów działający hotspot wifi

Wstępnie myślałem nad jednym z tych telefonów:
- iphone SE
- Honor 8
- Samsung A5
- Hauwei p9/p10 (lite)
- jakiś Xiaomi?

Jednak jestem w pełni otwarty na Wasze sugestie.

Telefon mam zamiar użytkować przez przynajmniej 2 lata, więc chciałbym, aby wszystkie aktualizacje przebiegały bez problemów (nie jestem zbyt kumaty w temacie telefonów).

Aktualnie używam LG LEON 3G, także zmiana jest niezbędna :mrgreen:

Na koniec dodam jeszcze, że telefon chciałbym kupić w sklepie stacjonarnym.
Za wszelkie rady będę niezwykle wdzięczny ;)
 #973135  autor: Eragon
 20 sty 2018, 20:47
Najlepiej Mi6, szczególnie że wspominasz coś tam o aktualizacjach. No ale Mi6 w stacjonarnych jest za drogi.

Potem Honor, ale on to z aktualizacjami będzie na bakier... chociaż biuletyny bezpieczeństwa powinny być wydawane przez najbliższy czas.

iPhone to iPhone... Miałem, ale nie pchałbym się obecnie.
Lite to Lite.
A Samsunga nie lubię więc się nie wypowiem : p

:smt006
 #973138  autor: ReVoLTEa
 20 sty 2018, 20:51
- żadnych iphone (skazujesz się na ich "system")
- żadnego chińskiego szrotu - zwyczajnie nie warto, papierowe "specyfikacje" to nie wszystko.
(tam jest loteria ze wszystkim, od HD voice do obsługi pasm LTE, nikt nic nie wie, poza tym któryś xiałowynalazek nie spełnia wymagań zasadniczych UKE, trudno się od nich dowiedzieć czegoś o SAR - jak się boisz o zdrowie ;-)

Coś od Samsunga, jeszcze chwila i za 1500 będziesz w stanie kupić flagowca S7.
Ewentualnie spokojnie coś z serii A Samsuga, A5 2016 - bardzo udany telefon, lub nowszy A5 2017.
Można poczekać jeszcze na nowe edycje samsungów 2018.
 #973310  autor: wojcik0602
 22 sty 2018, 07:55
Po kolei:
-iPhone SE - niestety mniejszy ekran od Twoich preferencji, ale dobry aprat, dobra bateria, prosty system, dobry zasięg, jesze długo będzie miał aktualizacje
-Honor 8 - Dobry aparat, przeciętna bateria, system dość prosty (niby Android, ale nakładka wzorowana na iOS), obecnie tylko aktualizacje bezpieczeństwa dostaje (i bedzie dostawał jeszcze przez spory czas)
-Samsung a5 2017 - Słaby aparat, dobra bateria, nakładka nie jest sczególnie intuicyjna i jest często uznawana za jedną z gorszych (choć ja Samsunga pochwalę za optymalizację), nadal będzie otrzymywał aktualizacje przez jakiś czas
-Huawei P9 - tak samo jak Honor 8 (bliźniaki)
-Huawei p10 lite - Wszystko na niezłym poziomie, ale na nieco niższym od ww. telefonów, znając Huaweia to w 2019r. już nie będzie aktualizowany
-Jakiś Xiaomi...Ja bym zaproponował Mi A1. Niezły aprat (gorszy niż w P9 i IP SE, lepszy niż w Samsungu a5), niezła bateria, z aktualizacjami chyba nieźle, bo ma czystego Androida.

Propozycje ode mnie:
-Możesz poczekac na Xperię XA2. Co prawda jeszcze nie ma recenzji, bo premiera dopiero w lutym. WIęc jest to pewne ryzyko, ale specyfikacja wyglada nieźle i Twoje wymagania powinien spełnić
-Moto G5 plus - Dobry aparat, niezła bateria, nie wiem jak zasięg, również czysty Android który jest średnio intuicyjny, za to powinien mieć jeszcze trochę aktualizacji (Motki są w miare nieźle wpierane...prawda?)
-Moto Z Play albo Z2 play - Na pewno mają super baterie


Ja na Twoim miejscu brałbym iPhone'a SE do Twoich wymagań, jeśli przełkniesz 4-calowy ekran. U nas to "telefon dla pedałów", system "dla idiotów" i sprzęt dla "bananowych dzieci", ale na takie opinie nawet nie patrz :D Ja nic z iOS nie mam, ale posiadam Macbooka i na pewno do Windowsa wracać nie chcę (już nie wspominając o Linuxie), więc rozumiem opinie chwalące jabłka. Dobry aparat i bateria, długie aktualizacje, ok zasięg, bezbłędny jako hot spot wifi, nieskomplikowany.

Na drugim miejscu mimo wszystko umiesciłbym chyba Motorolę, jeśli ją rozważasz, albo A1

Honora/P9 bierz jak przełkniesz przeciętną baterię (cały dzień spokojnie wytrzyma, ale nie więcej), a5 2017 bierz jak przełkniesz przeciętny aparat

Galaxy s7 raczej nie dostaniesz do 1500zł w sklepach stacjonarnych, jedynie w tych podejrzanych i wątpliwych sklepach internetowych jest w takiej cenie do dorwania. Za to możesz też poszukać innych starszych flagowców z zeszłego roku. Oprócz Huaweia P9 i Honora 8, są to np. Xperia XZ, HTC 10.
 #973318  autor: vonski
 22 sty 2018, 08:56
Z tą "dobrą' baterią w SE to bym nie przesadzał.... Jest ok, ale nic ponadto. Mi trzymał podobnie jak S7, który bynajmniej nie błyszczy w tym względzie.