DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #957806  autor: fredziu
 26 paź 2017, 09:07
Witam wszystkich. Mam tutaj mały dylemat, więc proszę o pomoc. Rozglądam się za nowym telefonem, początkowo brałam pod uwagę tylko samsunga. Od smartfona oczekuję, żeby robił ładne zdjęcia. Aplikacje jakich używam to tylko facebook/messenger, instagram + jakiś program do obróbki zdjęć i to by było na tyle :D Trochę czytałam i wiem, że s7 edge ma świetny aparat. Jednak ostatnio kilka osób mnie namawia na Iphona, z takiej racji, że zawsze miałam ten sam problem ze smartfonami a mianowicie niesamowite "zamulanie" po 2 latach użytkowania, praktycznie telefon był do kosza. Wcześniej miałam jakiegoś Samsunga A coś, później Xperię M4 aqua, ale były to raczej średniaki do 1200zł. Zawsze po tych 2 latach, jak nie wcześniej zaczynały się problemy, chociaż nie jestem wymagająca i jak już wspomniałam aplikacji nie mam zbyt wiele, nie gram też w gry. Zastanawiam się czy to po prostu nie taka uroda Androidów. Dlatego teraz, kiedy wydam troszkę więcej chciałabym, żeby mi ten telefon posłużył troszkę dłużej.. :)
Nie brałam pod uwagę Iphonów, ponieważ są mi całkiem nieznane, nigdy mnie jakoś do nich nie ciągnęło.. Mam lekkie obawy, bo nie znam Iosa i ma jakieś dziwne wrażenie, że jakoś się nie polubimy.. chociaż każdy znajomy mi powtarza, że kto przesiada się na Jabłuszko to już go nie chce zmieniać.. 8) Nie ukrywam, że budżet mnie troszkę ogranicza, więc jedyna wersja która mnie dotyczy to 32 GB więc mam lekkie obawy ... no i ten rozmiar 4,7 cala. Z jednej strony mnie kusi bardzo oj bardzo, choć boje się , że nie ogarnę tego i owego, zawsze to jakaś nowość :) Podsumowując - proszę o pomoc :D
 #957812  autor: mariusz.dytko
 26 paź 2017, 10:01
S7 Edge to bardzo dobry wybór, spełni oczekiwania. Co do Iphona, to nie miałem także trudno mi ocenić. Jest to też b. dobry telefon, ale musialby się wypowiedzieć ktoś kto posiadał.

Było - Nokia 1610 (1997r.), Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3410, Nokia 6100, Nokia 6030, Nokia 6310i, SE K750i, SE K800i, Samsung Wave GT-S8500, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SIII LTE, Meizu MX4. Jest Nokia 6310i, Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon).
 #957818  autor: Remington
 26 paź 2017, 10:18
Ja po pół roku z Androidem przesiadłem się na iPhone i więcej do Androida (który nadal mam jako służbowy) z głównym numerem nie wrócę. iOS ma swoje minusy niewątpliwie, ale jest wystandaryzowany (brak problemów ze zgodnością itp.) i przede wszystkim bezpieczny.

Na iOS nie ma wirusów, włamań (teraz w wyniku buga można podejrzeć zdjęcia na zablokowanym aparacie), za to Android nie zapewnia bezpieczeństwa, news sprzed kilku dni potwierdza, że były zainfekowane aplikacje dostępne w Google Play: https://www.mbank.pl/informacje-dla-kli ... droid.html
 #957828  autor: Eragon
 26 paź 2017, 11:01
Standard:
Softem wygrywa iOS, sprzętem Andek ( w tym przypadku S7E)

:smt006
 #957888  autor: fredziu
 26 paź 2017, 14:20
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.. :) Muszę przemyśleć jeszcze, mam czas do jutra, ale chyba skłaniam się ku Samsungowi, jakoś tak się boje zmian. A obejrzałam kilka testów i aparat wypada zdecydowanie lepiej. Cóż wszystko ma swoje plusy i minusy, nie ma sprzętów idealnych, może kiedyś przekonam się do Apple'a, jak już budżet będzie pozwalał na tą wersje z plusem ;)
Chyba, że jutro Pan w sklepie mnie tak zakręci, że zmienie zdanie.. w końcu kobieta :D
 #957900  autor: vonski
 26 paź 2017, 15:19
Remington pisze:Ja po pół roku z Androidem przesiadłem się na iPhone i więcej do Androida (który nadal mam jako służbowy) z głównym numerem nie wrócę.
Po pół roku eksperymentu z iOS więcej do niego nie wrócę :)
Generalnie system jak system, ani dobry ani zły, dość stabilny. Ale zerowe możliwości konfiguracji i personalizacji, brak możliwości nagrywania rozmów, brak normalnego adblocka czy innego blokowania reklam, brak zautomatyzowanych narzędzi do zarządzania telefonem (profile czasowe, zależne od miejsca itd), etc...
Poza tym dużo denerwujących drobiazgów: brak głupiej diody powiadomień, brak pauzy podczas nagrywania video, brak budzenia i gaszenia ekranu podwójnym kliknięciem itd, itp...
 #957902  autor: Remington
 26 paź 2017, 15:31
I brak wirusów :)

Wymieniłeś po prostu rzeczy, z których korzystasz i których brak był dla Ciebie dokuczliwy, niekoniecznie dostępne we wszystkich modelach z Androidem. Każdy z nas ma inne preferencje, personalizacji dokonuje podobno mniej niż 5% ludzi.

Mnie po przejściu z Androida na iOS brakowało tylko dwóch rzeczy (sms-popup i alternatywne klawiatury), do czego z czasem przywykłem (klawiatury już są).

Adblock jest dostępny, ale podpinany pod samą przeglądarkę.
 #957944  autor: vonski
 26 paź 2017, 18:55
Zgadza się. Ty napisałeś że Ci pasuje, ja napisałem dlaczego mi nie. Tak żeby autor miał obraz za i przeciw.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #958038  autor: fredziu
 27 paź 2017, 09:25
Remington pisze:Mnie po przejściu z Androida na iOS brakowało tylko dwóch rzeczy (sms-popup i alternatywne klawiatury), do czego z czasem przywykłem (klawiatury już są).
A tak łopatologicznie - to znaczy.. ? :) Bo nie wiem czego się spodziewać.. ;)
Wczoraj miałam styczność z posiadaczami Iphona 7 i kurcze znowu namieszali w głowie, troszkę się bawiłam i nie powiem - był to dość sympatyczny telefon w obsłudze, także może nie ma się tak bardzo czego bać.. ? ;)
Dziś to chyba podejmę decyzję raczej spontanicznie, musze sobie pomacać w sklepie obydwa na raz..
Lubię duże smartfony, tzn miałam 5,2 największy.. samsung ma 5,5 a Iphone 4,7 ale wydaje się dość poręczny. A w samsungu troszkę mnie odrzuciła ta szklana obudowa - bądź co bądź przeepiękna, ale raczej dość śliska w dotyku. Co do zdjęć - widać znaczną różnicę w zdjęciach nocnych. No zobaczymy, mama mi też powtarza "weź w końcu to jabłuszko, bo za kilka lat będą inne wydatki" :D No i wszyscy mącą.. dam znać co w końcu wzięłam :)
 #958115  autor: mariusz.dytko
 27 paź 2017, 18:13
@ I co kupiłaś?

Było - Nokia 1610 (1997r.), Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3410, Nokia 6100, Nokia 6030, Nokia 6310i, SE K750i, SE K800i, Samsung Wave GT-S8500, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SIII LTE, Meizu MX4. Jest Nokia 6310i, Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon).
 #958157  autor: fredziu
 28 paź 2017, 09:09
Wbrew pierwszym ustaleniom oczywiście padło na Iphona. Spędziłam trochę czasu w sklepie, panowie doradcy mnie totalnie zakręcili .. :D No i ryzyk fizyk. Choć nie powiem S7 edge zrobił na mnie większe wrażenie wizualnie. Stwierdziłam, że miałam już samsunga, xperię, więc pora na coś nowego a nie prędko pozwolę sobie na następny taki wydatek. Do odbioru mam go dziś, więc zobaczymy jak będzie się nam żyło ;) Dodam, że zauroczył mnie kolor złoty (wiadomo, kobieta typowa sroka :) ) ale niestety nie było no i zostałam przy srebrnym. Mam nadzieje, że się polubimy :)
 #958158  autor: mariusz.dytko
 28 paź 2017, 09:30
No to oby Ci długo i dobrze działał.

Było - Nokia 1610 (1997r.), Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3410, Nokia 6100, Nokia 6030, Nokia 6310i, SE K750i, SE K800i, Samsung Wave GT-S8500, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SIII LTE, Meizu MX4. Jest Nokia 6310i, Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon).
 #958359  autor: fredziu
 29 paź 2017, 13:25
No i pierwsze kłopoty.. Mam problem z jakąkolwiek instalacją aplikacji.. Facebooka jakimś cudem udało się zainstalować, po ponownym wylogowaniu i zalogowaniu z Appstore (tak wyczytałam na jakimś forum, ale i tak pobierał się bardzo długo), teraz próbuje zainstalować Messengera i nic.. Klikam pobierz i cały czas ładuje się, to kółeczko się kręci cały czas, później bierze mój odcisk palca, niby pisze, że i nstaluje - nic.. jestem podpięta do Wifi, próbowałam też z internetu z pakietu i też nic.. Ktoś, coś, pomocy?
 #958555  autor: mol
 30 paź 2017, 13:18
A masz aktualny iOS?
Z tego co kojarzę kiedyś również miałem podobny problem, który zniknął parę godzin później. Wyglądało to jak jakaś chwilowa zwiecha. Może spróbuj jeszcze zrestartować telefon, albo podpiąć się do innej sieci WiFi żeby wyeliminować czynnik wolnego internetu :D