DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #955454  autor: so_high
 11 paź 2017, 14:55
W skrócie tu od myślników, a całe story dla zainteresowanych niżej:
-do 1000zł
-android
-ekran max 5,2”
-wysoka rozdzielczość i zagęszczenie pikseli
-RAM 3GB i więcej
-ROM 32GB i więcej
-wydajny procesor
-jak najmniej śmieciowych aplikacji, których nie da się usunąć
-przyzwoity aparat
-przyzwoita bateria
-kolor nie złoty, różowy czy inne pstre
-preferuje kupić w Polsce nowy lub lekko używany z gwarancją
-jeżeli w ostateczności z Chin, to prosiłbym o przykłady konkretnych ofert, które Forumowicz sam sobie też by kupił, chodzi o bezpieczeństwo transakcji i żeby była gwarancja (na lte B20 800 nie zwracam uwagi gdyż mieszkam w dużym mieście).


Chciałbym rozstać się z moim Samsungiem Galaxy S2. Kupiony na początku 2013 roku służy mi do dziś wyjątkowo dzielnie, jednak jak to bywa z takimi staruszkami - pamięć już nie ta na najnowsze wersje aplikacji, wersja androida również przez nie nieobsługiwana i oczywiście wygląd zewnętrzny nie został oszczędzony w ciągu tych lat użytkowania. Najwyższy już czas.

Co teraz? Chciałbym telefon, a nie tablet. Nie chcę przepłacać za markę, tylko żeby stosunek ceny do jakości był optymalny. Jednak nie może to być również całkowity no name. System Android. Aparat nie jest najważniejszym podzespołem - wystarczy po prostu taki żeby się nie wstydzić za jakość zdjęć. Smartfona używam do przeglądania internetu, oglądania youtube, jako nawigacji samochodu, mapy, wideorozmowy, bankowanie, twitter, facebook, radio internetowe, pokemon go, proste gry, robienie zdjęć.

Nie jest tak, że teraz sobie usiadłem, spłodziłem ten tekst i oczekuję że Szanowni forumowicze dadzą mi na tacy gotową ofertę. Wręcz przeciwnie, od jakiegoś już czasu przeglądam sobie fora, porównania, aukcje i sklepy. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, co więcej moja wiedza o nowościach zatrzymała się na etapie dwóch lat wstecz, gdy szukałem smartfona dla żony. Dlatego proszę o pomoc, a ze swej strony również odrobiłem pracę domową.

Moja pierwsza myśl była taka sama jak na początku poprzednio: smartfon do 1000zł. Później natrafiłem na informację, że Xiaomi robi obecnie niezłe telefony za przystępną cenę. Wymyśliłem sobie żeby ekran nie był większy niż 5,2". Pamięć RAM minimum 3GB, a wewnętrzna minimum 32GB. No i procesor w nowszej architekturze. Natrafiłem na Xiaomi mi5, później na nowszy mi5s i ostatecznie na obecnie sprzedawany mi6. Jednak w miarę postępów w poszukiwaniach coraz bardziej zaczynałem rozjeżdżać się z budżetem 1000zł... O ile początkowo nawet nie przyszło mi do głowy, żeby telefon kupić gdzieś indziej niż jako nowy na allegro, to zacząłem przeglądać używki (też olx), a nawet sklepy chińskie. Ta trzecia opcja zaskoczyła mnie najbardziej, ale pojawia się pytanie, czy za niższą cenę rezygnować z gwarancji 2 lat, serwisu w kraju i pewności, że to co przyjdzie będzie oryginalnym i nowym modelem? Wróciłem z powrotem do polskiej dystrybucji. Tu natrafiłem w tej cenie (do 1000) na takie modele jak: XIAOMI MI5C, HUAWEI P10 LITE, HUAWEI NOVA. Następnie pojawiło się pytanie czy może nie przesadzam z tym sprzętem i do moich celów użytkowania telefonu wystarczy spokojnie (w perspektywie 2-3 lat) coś tańszego i mniej zaawansowanego technologicznie? Tylko jakie modele? Na koniec jednak wróciłem do myśli, że może uda się wyszperać używany Xiaomi mi5s jako najlepsze rozwiązanie.

Co poradzicie?
 #955466  autor: vonski
 11 paź 2017, 16:17
W wymaganiach nie masz dobrej baterii, więc zaproponuje S6. Przy odrobinie szczęścia kupisz nawet nowego w tej cenie. Aparatem i wydajnością zjada wszystkie powyższe modele.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #955475  autor: FKS_91
 11 paź 2017, 16:45
Wydaje mi się że huawei nova spokojnie Ci starczy. Ja takowego posiadam, nie zacina sie i jest mega wydajny. W budżecie się zmieścisz jak coś wyhaczysz na allegro bo w sklepach typu euro sferis i mall kosztuje ok 1100 zł (bez dual sima). Albo ten samsung s6 o którym wspomniał vonski.
 #955490  autor: cKlock
 11 paź 2017, 17:56
FKS_91,
Znalazłem taką opinię:
Mam od maja. Szkoda tylko ze telefon ma takie słabe funkcje... telefoniczne. Podczas rozmów bardzo źle słychać rozmówcę, jest po prostu cicho. Rozmówca też słyszy nas jak przez ścianę. Kolejny minus to bardzo slabe audio, brak DAC jest bardzo odczuwalny. No i to szkło na froncie łatwo łapie rysy. Drugi raz bym nie kupił.
Co myślisz o niej?
Jak oceniasz rozmowy przez ten telefon?
Jak wygląda sprawa z ekranem?
 #955541  autor: Lawrence72
 11 paź 2017, 20:24
FKS_91 pisze:Wydaje mi się że huawei nova spokojnie Ci starczy. Ja takowego posiadam, nie zacina sie i jest mega wydajny. W budżecie się zmieścisz jak coś wyhaczysz na allegro bo w sklepach typu euro sferis i mall kosztuje ok 1100 zł (bez dual sima). Albo ten samsung s6 o którym wspomniał vonski.
Autor tematu napisał, że smarton ma być do 1000 zł, jednak Nova wychodzi troszkę drożej. Sama sugestia Huawei'a wydaje się trafna, ale ja w tym miejscu skłaniałbym się ku P9 Lite, który dodatkowo ma lepszy aparat.
 #955548  autor: cKlock
 11 paź 2017, 20:40
Lawrence72 pisze:Autor tematu napisał, że smarton ma być do 1000 zł, jednak Nova wychodzi troszkę drożej.
Nie wychodzi, sam znalazłem wersję Gold 3/32 z Dual za 999zł, oczywiście nowy i przede wszystkim z polskiej dystrybucji (do niczego się nie można przyczepić).
 #955559  autor: Eragon
 11 paź 2017, 21:51
Ano S6 nie będzie złym wyborem.
Z gorszym aparatem a nieco lepszą baterią to właśnie Mi5S. Ale po co pchać się w używkę Xiaomi skoro można nówkę.
Ale to przy Xiaomi oczywiście. Bo z S6, to raczej używka...

:smt006
 #955652  autor: so_high
 12 paź 2017, 10:29
Eragon pisze: Ale po co pchać się w używkę Xiaomi skoro można nówkę.
Ale to przy Xiaomi oczywiście. Bo z S6, to raczej używka...
Czy możesz wyjaśnić ten fragment posta, bo jakoś nie załapałem przesłania? :-)
 #955661  autor: vonski
 12 paź 2017, 11:25
Chodzi o to, że za te pieniądze kupisz nowego Xiaomi, ale w Chinach. Polskie ceny z marżami są sporo wyższe.
 #955728  autor: so_high
 12 paź 2017, 16:06
vonski pisze:Mi6 to najlepszy Xiaomi, więc wybór raczej oczywisty. Aczkolwiek zakładałeś zupełnie inne ceny... ?
Tak, ale bardziej niż o specyfikacje chodziło mi o przypadek podobnej ceny i diametralnie różnych dystrybucji. Chiny i Polska. Sprowadzenie z Chin, to dla mnie jednak nie to samo co pójście na zakupy do osiedlowego warzywniaka.
 #955731  autor: Eragon
 12 paź 2017, 16:30
No tak. Czajna wymaga więcej poczytania, poczekania, ogarnięcia...
Ale w zamian dostajesz więcej za mniej.
Twój wybór co do Ciebie przemawia.
Ja to ja. Po zakupie w Czajna ok. 20 produktów, wolę siedząc przy lapku zamówić z Czajna niż ruszać dupę do stacjonarnego sklepu ;p

:smt006
 #955745  autor: vonski
 12 paź 2017, 18:48
so_high pisze:
vonski pisze:Mi6 to najlepszy Xiaomi, więc wybór raczej oczywisty. Aczkolwiek zakładałeś zupełnie inne ceny... ?
Tak, ale bardziej niż o specyfikacje chodziło mi o przypadek podobnej ceny i diametralnie różnych dystrybucji. Chiny i Polska. Sprowadzenie z Chin, to dla mnie jednak nie to samo co pójście na zakupy do osiedlowego warzywniaka.
Na to składa się kilka rzeczy. Brak podatku VAT, marży pośredników itp. Stąd taka różnica.
Jakby dało się kupić Galaxy S8 w Korei bez VATu, to też kosztowałby pewnie 2/3 polskiej ceny.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #955780  autor: marcin19883
 12 paź 2017, 21:47
Samsunga s6 to ja bym chyba nie polecił. Z SOTem 3godz, to będzie kiepsko.
Za to ja się bawiłem Huawei P10 Lite. Telefon był bardzo płynny i czysty rom. Tylko appki od Googla były.
 #955784  autor: vonski
 12 paź 2017, 21:59
Nie każdy potrzebuje większego SOT. A w kwestii wydajności i zdjęć to ten P10 Lite jest zupełnie z innej ligi.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #955880  autor: surykatka86
 13 paź 2017, 20:25
Biorąc pod uwagę wymagania autora ja skłaniałbym się ku dwóm wariantom - mniej i bardziej ekonomicznym, tj. kolejno - Huawei P9 Lite oraz Xiaomi Redmi Note 4 w wersji 3/32. W drugim przypadku może zostać jeszcze dobre 300 zł w kieszeni. Co najważniejsze, mówimy o nowych sztukach z polskiej distri, w używki w tym przedziale cenowym w ogóle nie bawiłbym się. Za P9 Lite przemawia bardziej optymalna funkcjonalność, natomiast XRN4 ma kapitalną baterię.
 #955925  autor: marcin19883
 14 paź 2017, 12:12
P9 lite? No nie wiem. Coś w nim chyba nie działało. Od p10 dopiero jest ok. A już wiem, hd voice chyba w p9 nie działało?
I nie wiem, czy ma emui 5.1, bo ta wersja na p10 lite chodzi szybko