DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #954607  autor: vonski
 06 paź 2017, 08:28
To nie jest prawda z tym "mnóstwo". Zależy od sprzętu wersji MIUI, itd. Córa ma najtańszego 4A z global ROMem i nic takiego się nie dzieje, a sprawdzałem wielokrotnie.
Nie mówię, że jest idealnie, ale na pewno nie problemy nie są regułą.
 #954625  autor: gramacz
 06 paź 2017, 10:13
Zależy jak kto używa telefonu, MIUI to jedna z najcięższych nakładek, zabugowana do tego stopnia, że Chińczycy już nie potrafią z tego wyjść z twarzą. Receptą chińczyków jest czysty Android One i kolejne wersje MIUI mają być stopniowo odchudzane, dużo różnych zależności w systemie MIUI powoduje wiele błędów.

co do cła, za telefony 0%
VAT możliwy 23%, przy zakupie w GB z priority line zazwyczaj bez opłat.

Vat płacisz listonoszowi lub kurierowi jak przez DHL zamówisz.

Kopalnia wiedzy o zakupach telefonów w chinach : https://telchina.pl/ Przeczytaj koniecznie FAQ w dziele z poradnikami.
 #954626  autor: vonski
 06 paź 2017, 10:16
MIUI najcięższa??? o_0
To jakim cudem na low-endach ze Snapem 4xx chodzi idealnie płynnie i bez zacięć?
 #954639  autor: Crimsxxx
 06 paź 2017, 11:04
Vonski no widzisz u Ciebie działa a u setek osob sa problemy i to nie sa pojedyncze przypadki. Najnowsza wersja oprogramowania i za żadne skarby nie mogę odpalić powiadomień na rn3p np. z facebooka i gmaila. Jeśli coś u jednego działa a u drugiego nie to nie wmawiaj ludziom że działa dobrze ;-)
 #954645  autor: gramacz
 06 paź 2017, 11:48
Ten sam telefon z MIUI może zachowywać się różnie u różnych użytkowników, jednemu będzie się wyłączł aparat, innemu inne aplikacje w tle będzie zabijało, a inny będzie zadowolony.

Wejdź sobie na miupolska lub na telchina.pl zobacz jaki tam jest lament, wiecznie coś nie działa., stale poszukuje sie dobrego softu. ci ludzie nie przychodzą tam podyskutować o pogodzie, tylko o problemach z tymi telefonami.
 #955142  autor: bigbaca
 09 paź 2017, 15:55
Chwilowo Xiaomi odpada jeszcze się zastanowię. To jakbym chciał brać tak do 1200/1300zł coś z Polski to co by było najlepszą opcją? Głownie zależy mi na baterii oraz aparacie oraz by się nie zacinał i posłużył mi te 2 lata. Myślałem nad p10 lite 2017 ale dużo osób pisze, że mają problemy z wydajnością. Jak to tam wygląda?
 #955201  autor: Kozik_7X
 09 paź 2017, 21:01
No to może Moto G5 Plus? W xcom czy sferis jest w cenie poniżej 1200 zł. Aparat wypada lepiej od P10 Lite, wydajnościowo wydaje mi się że też trochę wyżej stoi, może to sprawka czystego Androida...
P10 Lite też sobie dobrze radzi, nie ma takich odczuwalnych zacięć, oczywiście jeśli nie zapchasz całej pamięci i nie poinstalujesz tysiąca aplikacji
 #955212  autor: bigbaca
 09 paź 2017, 22:10
Nie no, całej pamięci nie zapycham ani nie instaluje tysiąca aplikacji. A co myślicie o Samsungu J7 2017?
 #955215  autor: cKlock
 09 paź 2017, 22:20
Podepnę się, bo problem identyczny co autora, co myślicie o Huawei Nova 3/32 z Dual za 1200zł? Za drogo?

Autorze, zerknij na Nove, bardzo podobna do P10 Lite, ale Nova się chyba nic nie przycina :P
 #955939  autor: bigbaca
 14 paź 2017, 15:10
Przymierzam się jednak do kupna mi6. Z kuponem wyjdzie 1380zł. Jaką opcję przesyłki wybrać? I powinienem zaznaczyć w Order Requirment to drop shipping?
 #955970  autor: surykatka86
 14 paź 2017, 19:33
W tej cenie proponowałbym P9 - świetny i sprawdzony telefon. Znajdziesz go w Polsce, z krajowej dystrybucji ---wymoderowano-Remington---, bez zamiawiania z Chin. Pozatym wart sprawdzenia Honor 8, właściwie to podobne modele przy czym P9 to flagowiec.
 #955984  autor: Eragon
 14 paź 2017, 21:12
bigbaca pisze:Przymierzam się jednak do kupna mi6. Z kuponem wyjdzie 1380zł. Jaką opcję przesyłki wybrać? I powinienem zaznaczyć w Order Requirment to drop shipping?
Wybierz taką która bez VAT... prawdopodobnie o nazwie " Priority Line"
I tyle.

:smt006
 #956028  autor: so_high
 15 paź 2017, 09:51
bigbaca pisze:Przymierzam się jednak do kupna mi6. Z kuponem wyjdzie 1380zł.
bigbaca pisze:A co z gwarancją? Jest gdzieś w Europie czy tylko w Chinach?
Gdzie taka oferta?
Ja też się mocno zastanawiam, ale zeby był serwis w Polsce i gwarancja 2 lata to chyba tylko w ofercie tego sklepu:
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi6--q ... -8838.html
Jednak wychodzi znacznie drożej, choć nadal taniej niż w PL.
 #956035  autor: kamilgar
 15 paź 2017, 11:02
Cześć,
posiadam obecnie telefon Xiaomi Redmi Note 2 Prime. Chcę kupić NOWY telefon z pełną fakturą 23% vat. Miejsce zakupu będzie prawdopodobnie Allegro.

Moje wymagania dotyczące smartfonu do 1200 zł:
- wyświetlacz 5,5" 1080 x 1920 px,
- bateria, im bardziej pojemna, tym lepiej,
- pamięć: min. 3GB RAM, 64GB (lub 32GB z możliwością dołączenia dodatkowej karty),
- system operacyjny: Android (mile widziane 7.0 Nougat), ew. 6.0,
- tylni aparat min. 12 Mpx, przedni min. 5Mpx,
- obsługa LTE B20,

Opcjonalnie: czytnik linii papilarnych, NFC, kolor biały lub złoty (elegancki wygląd), USB 3.0 z szybkim ładowaniem, dioda powiadomień na froncie,

Nie zależy mi na dobrym głośniku, ponieważ nie słucham muzyki na telefonie. Aparat także nie musi być znakomity.
Zależy mi na w miarę solidnym telefonie, w którym aplikacje będą chodziły płynnie. Nie będę grać w żadne wymagające gry.

Moje telefony brane pod uwagę:
- Xiaomi Mi A1 (faworyt),
- Lenovo P2 (na plus dobra bateria, minus android 6.0)
- Asus ZenFone 3,
- Honor 6X,
- Lenovo K6.

Dziękuję za pomoc w doborze odpowiedniego telefonu.
Pozdrawiam :smt006
 #956056  autor: bigbaca
 15 paź 2017, 12:53
so_high pisze:
bigbaca pisze:Przymierzam się jednak do kupna mi6. Z kuponem wyjdzie 1380zł.
bigbaca pisze:A co z gwarancją? Jest gdzieś w Europie czy tylko w Chinach?
Gdzie taka oferta?
Ja też się mocno zastanawiam, ale zeby był serwis w Polsce i gwarancja 2 lata to chyba tylko w ofercie tego sklepu:
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi6--q ... -8838.html
Jednak wychodzi znacznie drożej, choć nadal taniej niż w PL.
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... ce=admitad z kuponem PLGB10116
 #956143  autor: MichalZ
 15 paź 2017, 22:48
Wiem że do świąt bożego narodzenia jeszcze daleko, ale mam zamiar sobie na nie kupić nowy telefon w kwocie +-1200zł

od telefonu wymagam
- max 5,2 cala
- dobre aparaty
- min 3gb ramu
- fajnie by było jakby miał te 32 gb rom
- brak mocno widocznych ramek ekranu jak w np xiaomi mi 5

chcę żeby telefon dało się kupić z Polski (tzn np na Allegro żeby była wysyłka z Polski)
Z góry dzięki, pozdro
 #956265  autor: vonski
 16 paź 2017, 22:00
Byłbyś.