DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #946851  autor: amigo007
 23 sie 2017, 18:51
Dzięki. Więc chyba moim następnym telefonem będzie Motorola X :-). Jednak te chińczyki to w większości badziewie kiepsko wykonane. Z mnóstwem niedoróbek. Kwestia jest czy nie poszukać wersji XT 1052 z obsługą LTE. Znalazłem jedną niby nową sztukę, wyszło by koło 71zł drożej. Ale spory minus jest taki, że wszystkie wersje 1052 mają tylko 16GB pamięci. A jak wiadomo telefon nie obsługuje microsd. Więc zastanawiam się, czy warto dołożyć 71zł i mieć tylko 16gb pamięci. Za to z obsługą LTE. Czy bez obsługi LTE, 71zł taniej ale za to z 32GB pamięci. Ps dowiedziałem się że wersja biała jest z przodu, z tyłu żółta. Chyba bardziej wybiorę drugi wariant od tego sprzedawcy, czarny/ turkus-róż. Droższa wersja 1052 z 16GB, jest cała czarna.
 #946867  autor: amigo007
 23 sie 2017, 20:36
Powiem tak LTE to dobra rzecz, i trochę szkoda tych prędkości. Na zte blade A310 (sprzedany), prędkości oscylowały między 15-30 mbit/sek w lte. Teraz sprawdziłem speedtestem na XT910, i jest koło 5 mbit/sek na hsdpa w orange. Średnio, ale realnie pod smartfona to wystarczy. Bardziej psychologicznie, szkoda tych częstotliwości. No i mam "zagwózdkę", z drugiej strony 16gb w XT1052 może być mało. A tak z ciekawości, ty masz ten telefon może?
 #946873  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 23 sie 2017, 21:21
Nie nie. Ja po prostu ostatnio przerobiłem kilka motoroli i zauważyłem, że to bardzo wdzięczne telefony, szczególnie pod względem nieoficjalnego wsparcia i prędkości działania. Najnowszy android zawsze dostępny nawet na słabsze modele (oczywiście nieoficjalny, ale jest)
 #947015  autor: amigo007
 24 sie 2017, 15:44
O kurczę, nie chciałem tego robić na starcie. Chciałem najpierw poużywać fabryczny system. Jednak nie jest to aż tak całkiem proste. No nic albo szukać tej wersji 1052. Tylko z 16gb, będzie do dyspozycji pewnie z +/- 10gb wolnego miejsca.