DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #946071  autor: magiczny
 19 sie 2017, 16:39
Cześć wszystkim,

od jakiegoś czasu zbieram się z zamiarem zakupu nowego smartfona. Obecnie posiadam Samsunga Galaxy A5 z 2014r. i o ile jego wydajność jest dla mnie zupełnie wystarczająca z wyjątkiem sytuacji kiedy korzystam z dwóch aplikacji jednocześnie (a robię to bardzo sporadycznie) to brak skanera linii papilarnych i kiepski aparat trochę irytują ze szczególnym naciskiem na to pierwsze. Wcześniej przez ok. 4 lata miałem iPhone 4S i wszystko było z nim ok z wyjątkiem tego jak po aktualizacji do ios 7 zaczął mulić a o płynności można było zapomnieć.

Czego oczekuję od nowego telefonu ?

Przede wszystkim szukam czegoś na dłuższy czas - 4 lata powinien mi posłużyć minimum i nie zależy mi jakoś szczególnie na aktualizacjach a już na pewno nie zamierzam telefonu aktualizować jeśli wpłynęłoby to negatywnie na jego wydajność (nauczka po iP4S)

Wydajność właśnie to drugie bardzo ważne dla mnie kryterium. Jak pisałem ta z A500 jest dla mnie wystarczająca. Dodam, że do tej pory nie przywracałem żadnych ustawień fabrycznych ani szczególnie przejmowałem się pamięcią gdyż w telefonie nadal są pliki pobrane od jego nowości. Nie pogniewam się oczywiście jeśli telefon będzie działał jeszcze szybciej ;)

Kolejne kryterium to aparat. Powinien być bardzo dobry (jak na smartfona oczywiście ). Filmów nie kręcę w ogóle więc jakość wideo jest mi obojętna. Na dwóch aparatach również absolutnie mi nie zależy.

Telefon musi również posiadać skaner lini papilarnych. Jego obecny brak bardzo mnie denerwuje a czy będzie on z przodu czy z tyłu jest mi obojętne.

Muzyki słucham sporadycznie, dobrze żeby telefon grał przynajmniej przyzwoicie.

Z telefonu głównie korzystam do przeglądania internetu i standardowo Fb, mail, często robię zdjęcia. Bateria nie jest dla mnie istotna gdyż nie jest dla mnie problemem częste ładowanie telefonu a i na dłuższe wycieczki mam powerbank.

Do tej pory rozważałem LG G6, Samsung Galaxy S8, Xiaomi Mi6 i iP 7 ale jestem oczywiście otwarty na nowe propozycje.

Jak w temacie do przeznaczenia mam 2,5k i nie wychodzę z założenia, że im mniej tym lepiej. Jeśli będzie potrzeba mogę trochę nagiąć budżet ale jestem studentem i czasem lubię coś zjeść :D
Zakup planuję na koniec września/początek października ale jak będzie trzeba mogę trochę dłużej poczekać.

Tym, którzy przez to wypracowanie przebrną i postarają się pomóc już teraz bardzo dziękuję. Pozdrawiam.




Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 #946091  autor: Morvius
 19 sie 2017, 18:46
Za tą kasę spokojnie szukaj hawei P10 i nie pytaj dlaczego ;) i na pizze ci zostanie :P Tu odsyłam do pełnej lektury co by się nie rozpisywać zbyt wiele. :) A osobiście jestem rocznym użytkownikiem P9 i szczerze mówiąc to była najlepsza inwestycja w życiu. Nie wiem dlaczego tak długo czekałem i lawirowałem od Samsunga po LG i inne sprzęty różnych innych marek. Najważniejsze jest to, że w Huawei można darmowo rozciągnąć gwarancję w czasie, świetny aparat i mulitasking, najszybszy bodajże czytnik linii pap. na rynku w smartfonie no i jest metalowy a nie jak większość ze szkła ( nie ma palcy wszędzie i wyszczerbień po upadku )

Klasyczny obserwator wątku.
 #946096  autor: vonski
 19 sie 2017, 19:03
A ja polecę S7, który przy obecnych cenach jest znakomitym kompromisem między wartością a możliwościami.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #946103  autor: Morvius
 19 sie 2017, 19:20
My się Vonski nigdy nie zgadzaliśmy w tych kwestiach ale to dobrze, dzięki temu staje się więcej możliwości wyboru. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #946549  autor: FKS_91
 21 sie 2017, 23:42
W graniach 2.5 k to myślę że idzie już znaleźć s8 :) Jakbyś chciał się zmieścić w 2k to s7 nie byłby głupi pomysł chciaż w tedy nie głupim pomysłem byłby honor 9. Bardzo wydajne z dobrym aparatem i wcale też telefon nie duży bo ma 5.15" (dla niektórych to duży plus). Jesli chodzi o cene do 2.5 to poszedłbym chyba też w p10.