DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #945556  autor: astrokarl
 17 sie 2017, 08:44
Witam,

aktualna Nokia N8 zaczyna mi szwankować i jest zmuszony do zakupu nowego. Już przedtem myślałem o zakupie bo Symbian to już przeżytek i internetu nie ogarnia.

Czego oczekuje ?

Ekran - max 5"

Dobra bateria - 2 dni (mało używam ogólnie telefonu) ? o ile to w ogóle możliwe w dzisiejszych urządzeniach :mrgreen:

do Internetu

Aparat - im lepszy tym lepiej, zależy mi na tym. Jeśli jednak ten warunek miał bym jakoś wpłynąć istotnie na inne moje wymagania to wystarczy działający "poprawnie" (będę używał samego aparatu z N8 bo w niej jest bardzo dobry).

Nawigacja - tu podoba mi się rozwiązanie Nokii. A jak jest w Androidzie ? Tylko z internetem ?

System - tu mam największy dylemat
Windows czy Android ? Czy tylko Android został na rynku ? Czy czymś "ryzykuje" kupując telefon z Win ? Skłaniał bym się do Windowsa ale nie chciał bym popełnić znów błędu i wybrać "zły" system. Nie chce czegoś takiego, że ciągnie mi net z nie wiadomo jakich miejsc -tylko z przeglądarki i niczego więcej. A z tego co słyszałem Android ponoć pobiera z różnych "apek". I ważne - Android zwalania po jakimś czasie a Win ? To, że Win nie ma wsparcia (ponoć) to co to tak w skrócie znaczy ?
System ma być po prostu płynny, bez wodotrysków i jeśli to możliwe to by z czasem nie zaczął zamulać. Z aplikacji nie będę korzystał (tzn. nie potrzeba mi "bajerów"). Tylko przeglądarka.

Budżet: 500 zł (coś mogę dołożyć ale wolałbym nie)

Nowy (lub mało używany) - allegro, sklep

Z Win myślałem o Lumi 640, 1020 a z Androida LG K8 lub 10.

PS. Co lepiej opłaca się ? Abonament czy na kartę ? Chodzi mi tylko o pakiet internetu i kilka zł na miesiąc na rozmowy.
 #945732  autor: Niezgodna7
 17 sie 2017, 20:10
W tym przypadku - weź coś na kartę, kto wie, może też w domu wifi Ci zawita.
Szukaj czegoś na androidzie, omijaj v.5.0, najlepszy ekran, jak najmniej appek od producenta, ramu minimum 1,5.
z kartą mSD, wewnętrznej pamięci z 16GB, może być na mediateku (procek) aparat bez znaczenia - nie sugeruj się mpx - i tak będzie kiepsko.
Trochę poszukaj, nie kupuj na gwałt.
to tak na wstępie
;-)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #945733  autor: Ramirez
 17 sie 2017, 20:27
W tej cenie nic nie kupisz co by sie zblizyło z aparatem foto do noki n8. Albo kupujesz dwuletniego złoma z lepszym aparatem albo cos nowego z nędznym.
 #945735  autor: astrokarl
 17 sie 2017, 20:34
Telefon chciałbym mieć najpóźniej do końca tego miesiąca bo potem wyjeżdżam.
Nie wiem czy będzie wifi ale jak tak to karta starczy.
Z tego co piszesz to LG K8, 10 (wersja 2017 to chyba nie warto ?).
Dlaczego aparat bez znaczenia ? Taka nokia lumia 1020 ma niezły :P
Przyy aparacie się nie upieram, będę używał jakoś tej N8 (aż całkiem padnie).
 #945736  autor: Ramirez
 17 sie 2017, 20:46
Windows jest tak samo martwy jak symbian. Nawet jak da się go jeszcze używać to za rok może być już słabo z tym. A co do lumii 1020 to jest już czteroletni model. To trochę pod zabytek już podpada. W dodatku kupić w normalnym stanie to już jest loteria. Wspomniałeś też o nawigacji. To też skreśla windowsa.
 #945741  autor: Ramirez
 17 sie 2017, 20:58
Działa?? Jak masz zainstalowany jakiś program sprzed 5 lat to działa. A nawigacja powinna być chyba w miarę aktualna. Microsoft oficjalnie olał mobilnego Windowsa 7, potem 8 a pewnie zaraz zrobi to z windowsem 10. Ile jest nawigacji na windowsa 1?? 2?? Podejrzewam że by były problemy z tym. Na androidzie masz wybór przynajmniej. Jak bym miał tylko 500 zł na to to bym pewnie kupił mniejsze zło czyli Xiaomi redmi 4a. W jakimś proline można kupić za 500 zł ale aparat foto jest tam tragiczny. Jeśli nie będzie się psuł to powinien przypaść do gustu.
 #945744  autor: astrokarl
 17 sie 2017, 21:07
A po co mi milion aplikacji nawigacji jak działa jedna i to szybko ?
Ale jeśli olał to co z tego wynika ? Wybacz pytanie ale ja nie orientuje się w tym temacie. Symbian też jest olany a działa (choć do internetu się nie nadaje).
 #945792  autor: astrokarl
 18 sie 2017, 08:21
Sprowadzanie z Chin odpada.
Czy ktoś może napisać co tracę kupując Windowsa ? Jeśli wycofują się z niego (olewają go) to co z tego wynika ?

Tak jak w tytule - jedyny słuszny system to Android ? Ma monopol na runku w segmencie budżetowych telefonów ?
 #945793  autor: vonski
 18 sie 2017, 08:46
astrokarl pisze:Sprowadzanie z Chin odpada.
Czy ktoś może napisać co tracę kupując Windowsa ? Jeśli wycofują się z niego (olewają go) to co z tego wynika ?
Wynika to, że przede wszystkim brakuje mnóstwa aplikacji. A sporo tych które nawet są, nie są już wspierane i aktualizowane.
 #945798  autor: astrokarl
 18 sie 2017, 09:01
vonski pisze:
astrokarl pisze:Sprowadzanie z Chin odpada.
Czy ktoś może napisać co tracę kupując Windowsa ? Jeśli wycofują się z niego (olewają go) to co z tego wynika ?
Wynika to, że przede wszystkim brakuje mnóstwa aplikacji. A sporo tych które nawet są, nie są już wspierane i aktualizowane.
Czyli nic nie tracę gdyż:
astrokarl pisze: Z aplikacji nie będę korzystał (tzn. nie potrzeba mi "bajerów"). Tylko przeglądarka.
 #945826  autor: vonski
 18 sie 2017, 10:38
Ale i tak zostaje kwestia aparatu. Nokia 8 mimo swojego wieku to ciągle znakomity sprzęt fotograficzny i równać się z nim mogą praktycznie tylko modele z górnej półki, których w tym budżecie nie kupisz.
 #946003  autor: astrokarl
 19 sie 2017, 10:47
To co proponujecie ? Piszę, aparat może być przeciętny.
Xiaomi raczej odpada chyba, że znacie jakiegoś pewnego sprzedawcę np. z Allegro ? Może być i za 580 zł jeśli warto.
 #946007  autor: vonski
 19 sie 2017, 11:17
Redmi 4A to praktycznie bezkonkurencyjny sprzęt w swojej klasie. Za 580 kupisz go bez problemu praktycznie wszędzie. Ale nie licz na aparat na poziomie N8...

Tapatalk @ Galaxy S7
 #946048  autor: Ramirez
 19 sie 2017, 14:39
astrokarl pisze:To co proponujecie ? Piszę, aparat może być przeciętny.
Xiaomi raczej odpada chyba, że znacie jakiegoś pewnego sprzedawcę np. z Allegro ? Może być i za 580 zł jeśli warto.
A co za problem. Wchodzisz to byle jakiego eurortv, mediamrktów, saturnów, neonetów mediaexpertów i kupujesz z oficjalnej dystrybucji. Jak chcesz taniej to bierzesz w proline. Normalny sklep tylko telefony z innego źródła. No chyba że wolisz na allegro od januszy biznesu.
 #946066  autor: amigo007
 19 sie 2017, 16:10
Jak już kupować na allegro, to lepiej sobie samemu zamówić z Chin. Ja raz kupowałem w sklepie eglobalcentral.pl i miałem zakup w mniej niż 10 dni.
Obecnie natomiast tez przymierzam się do jakiegoś telefonu. A patrzcie na to, co myślicie (cena 109,99USD, poniżej 400zł)
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... tml?wid=11
Szczerze to też myślałem o xiaomi 4a, 4x. Ale ten Vkworld wygląda bardzo przyzwoicie, i ma androida 7. Ekran 5,5 cala, a przez praktyczny brak ramek jest jak 5 calowiec.
 #946113  autor: Eragon
 19 sie 2017, 19:52
Czytam Czytam...
Vonski gada tu o Nokii 8... a ona chodzi za ponad 2 k i taka lekka zdziwka o.O
Hahahhaha

Nic lepszego od Xiaomi nie wyrwiesz.

:smt006