DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #945197  autor: Bruner
 15 sie 2017, 14:25
Witam
Rozglądam się powoli za nowym telefonem, który będzie mi służył głównie do prowadzenia dużej ilości rozmów i przeglądania internetu, czasami jakiś film na youtube itp + flightradar i nawigacja. Telefon musi mieć sprawnie działający dual sim bez dziwnych ograniczeń w rodzaju 1 slot do rozmów a drugi tylko do netu itp, dobry zasięg i jakość rozmów oraz musi stabilnie pracować - bez wywalania z sieci, samoczynnego wyciszania, zawieszania się itp. Bardzo ważna jest wytrzymała bateria - dużo rozmawiam i ze względu na pracę muszę być zawsze pod telefonem a nie znoszę konieczności pamiętania o rozpoczynaniu dnia z pełną baterią. Konieczny czytnik linii papilarnych, najlepiej z przodu (ze względu na uchwyt samochodowy), NFC i wydajność wystarczająca do powyższych zastosowań bez zacięć, lagów itp. Nie lubię często zmieniać telefonu, przy tym nie obchodzę się z nim jak z jajkiem i nosze w kieszeni itp (chociaż chciałbym kupić jakiegoś flip covera), więc fajnie by było gdyby wytrzymał te 2 - 3 lata bez chuchania i dmuchania. Budżet to 1200, max 1300 zł (na kombinacje ze sprowadzaniem z Chin itp nie mam czasu ani ochoty, więc wchodzi w grę tylko normalna polska dystrybucja). Ze względu na noszenie w kieszeni najlepiej gdyby to było coś do 5 cali, ale wiem że to raczej nierealne, więc nie jest to najważniejszy argument, aparat nieistotny. Po wstępnym rozeznaniu rynku wpadły mi w oko Nokia 6, Motorola Moto G5 Plus, Huawei P10 lite i Huawei Nova. Wcześniej brałem też pod uwagę Xperię XA1, ale odrzuciłem ze względu na brak czytnika i słabą baterię. Co byście polecali z tej czwórki? Czy może coś zupełnie innego (byle nie Samsunga, miałem 2 służbowe i nie znoszę tej marki)?
 #945316  autor: FKS_91
 15 sie 2017, 22:40
Moim zdaniem najlepszą opcją byłby Nova albo g5 plus. Chyba że honor 8 ale to trzeba byłoby troszkę poszukać i myśle że do 1300 udałoby się coś znaleźć :)
 #945568  autor: pakierhakierxd
 17 sie 2017, 09:48
Używany honor 8 sprzedałem za 1125 więc się da znaleźć :)

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #945945  autor: Bruner
 18 sie 2017, 20:13
Odnośnie Honora, to czytałem skargi na nierówną jakość połączeń przy używaniu 2 kart, na jednej jest ok a na drugiej wyraźnie gorzej. Do tego nie obsługuje HD Voice, a tak jak pisałem dużo rozmawiam i jakość połączeń jest dla mnie bardzo ważna.
Zastanawiam się jeszcze nad Lenovo P2 - duża bateria kusi, ale tu z kolei mamy starszego Androida, po update na 7.0 nie działa roaming, a Lenovo nie spieszy się z jakimś patchem, więc jestem w kropce - albo słaba bateria ale wszystko działa jak należy, albo porządna bateria i potencjalne problemy... Niestety wyjeżdżam czasem służbowo za granicę i roaming muszę mieć, więc chyba temat zamknięty. Chyba, żeby wziąć P2 i pozostać przy Androidzie 6 przez następne 2-3 lata (bo tyle pewnie będę tego telefonu używał)? Da się żyć z kilkuletnim Androidem?
 #945946  autor: pakierhakierxd
 18 sie 2017, 20:22
Jakosc polaczen jest ok ;)
nie narzekalem a dual sim uzywam ciagle.

W P2 jest problem z roamingiem ale krajowym -zasieg Playa ...

Pozdrawiam :)
 #945947  autor: pakierhakierxd
 18 sie 2017, 20:23
zmienilem na g6 dual zza granicy z powodu wiekszego ekranu ale Honor 8 moge polecic ;)

Pozdrawiam :)