DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #943678  autor: Mastero100g
 06 sie 2017, 18:30
Witam wszystkich użytkowników :)

Zrządzenie losu sprawiło, że niespodziewanie muszę zmienić telefon. Do tej pory korzystałem tylko za smartfonów z systemem Windows. Najpierw była to lumia 520, a teraz 550. Nigdy nie miałem możliwości, aby dłużej przetestować androida i chyba teraz przyszedł na to czas. Moja mama uszkodziła swój telefon i pomyślałem, że oddam jej swoją lumie, a sam poszukam czegoś taniego i przy okazji zobaczę co oferuje konkurencyjny system :) Wiem, że kwota nie powala, a w dodatku nie wiem na co zwrócić uwagę. Nie jestem zbyt wymagający, więc mam nadzieje, że razem znajdziemy dobre rozwiązanie :) Czego oczekuje ?
    Maksymalnie 5 calowy ekran Niezła jakość wykonania W miarę płynna praca systemu :) LTE Aparat z lampą, porównywalny lub lepszy od tego w lumi Wymienna bateria mile widziana, ale nie wymagana :)
To w zasadzie tyle, a może aż tyle ? :) Mile widziana gwarancja i oczywiście może to być sprzęt używany, bo zdaje sobie sprawę, że nic nowego raczej się nie nada :) Biorę pod uwagę tylko zakup produktu z dystrybucji krajowej. Ściąganie telefonów z chin raczej mnie nie przekonuje, ale w razie co, mniej znane marki jestem w stanie zaakceptować :) Wstępnie przeglądałem oferty i z tego co zauważyłem, może udałoby się upolować Lg K8 lub Moto e3, w cenie mieści się też Alcatel POP 4. Warto je rozważyć, czy lepiej rozejrzeć się za innymi modelami ? W LG martwi mnie problem z wykorzystaniem szkła hartowanego, bo strasznie dbam o sprzęt :/

Do tej pory byłem zadowolony z systemu MS, podobnie jak moja mama. Może więc lepiej upolować jakąś tania lumię i dać sobie spokój z androidem w takim budżecie ?

Z góry dzięki za pomoc :)
 #943744  autor: Mastero100g
 07 sie 2017, 06:49
Proszę mi tutaj nie wzdychać :) Zdaje sobie sprawę, że raczej będzie ciężko coś znaleźć, ale tak jak pisałem na telefonach z robocikiem w ogóle się nie znam – miałem więc nadzieje, że jednak coś się znajdzie. Nie jestem zbyt wymagający, raczej myślałem o czymś na poziomie obecnej lumi, a to całkowity budżetowiec w końcu :) Co do gwarancji to nie oczekuje pełnej jak przy nowym sprzęcie, miałem na myśli raczej chociaż te dwa, może trzy miesiące – żeby mieć pewność, że nic nie padnie zaraz po zakupie.
Dystrybucja krajowa, ponieważ nigdy nic nie kupowałem za granicą – tak zdarzają się jeszcze tacy :) – i trochę się tego obawiam, zwłaszcza gdy mowa o zakupie w Chinach, czasach oczekiwania, cłach, niezgodnościach z opisem itd. Mówiąc krótko, obawiam się, że się zwyczajnie natnę, ale jeżeli masz tutaj jakieś ciekawe propozycje, to chętnie je rozważę :)

Mam rozumieć, że wymienione wyżej modele to elektrośmieci ? Będą działać znacznie gorzej od obecnego telefonu ? Pytam całkiem serio, nie wiem nawet do końca na co zwracać uwagę, kieruje się bardzo przeterminowaną wiedzą, a to raczej nie jest wskazane. Podkreślam, że od lat nie miałem styczności z Androidem, więc nic na jego temat nie wiem – ostatnią wersją z jaką miałem do czynienia to 2.1, o ile mnie pamięć nie myli :) Jeśli takie modele jak K8 lub Moto E3 (pamiętam, że poprzednik był bardzo polecany, czy ta nowsza wersja jest gorsza ?) są nie warte kupna, to szkoda, przeglądając aukcje widziałem LG k8, który miał tylko dwa miesiące, a poszedł właśnie za 300zł, a nowa Motorola poszła za 320 zł. Napisze jeszcze, że mi się nie spieszy, jestem gotów polować na okazję :)
Może zrobimy tak, ja jestem otwarty na propozycje i nie nastawiam się na żadną opcję, jeśli znajdzie się ktoś chętny do pomocy to może rozważmy kilka scenariuszy:
    Telefon używany do 300 zł, z gwarancją lub bez, krajowy, marka obojętna. Jaki i czy ma w ogóle sens ? Najtańszy używany i nowy telefon, z krajowej dystrybucji, który Waszym zdaniem jest wart uwagi w założeniu, że jakimś cudem wykopie skarb i powiększę budżet ? Chińczyk do 300 zł ? Ale tutaj proszę jakieś linki, gdzie kupować itp. bo jestem zielony :)
Jeśli żadna z tych opcji nie jest dobra to zostanę przy lumi, nawet jeśli inwestowanie w umierający system to głupota, ale inwestowanie w inny system przy gorszym sprzęcie to też zły pomysł :)
Z góry dzięki za pomoc i chęci :)
 #943783  autor: zielony71
 07 sie 2017, 10:34
Nawet w Chinach za 300 zł nie kupisz nic rewelacyjnego.
Dlatego radzę poszukać używanej lumii w dobrym stanie (być może jeszcze z resztką gwarancji).
Podejrzewam, że na OLX bez problemu kupisz Lumię 735.
 #943935  autor: Vertonosky
 08 sie 2017, 09:33
Na gwarancji i za 300zł nie kupisz nic dobrego, ale gdy dołożysz 50-100zł to można wyhaczyć coś "OK" Mam na myśli
*Huawei P8 Lite
*M4 Aqua
*Xperia Z1
*Galaxy j3
Bez gwarancji co prawda, ale po zdjęciach widać jak to wygląda, a przed kupnem warto powiedzieć sprzedawcy aby udowodnił, że np. smartfon nie ma simlocka itp i bez gwarancji można kupić dobry smartfon. Pamiętaj kto pyta nie błądzi.