DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #943668  autor: kopersuperhero
 06 sie 2017, 17:51
Witam. Szukam telefonu koniecznie niedotykowego.
Na podstawie kupionej niedawno Nokii 230 napiszę jakie mam wymagania:
- książka telefoniczna rozbudowana (możliwość dodania więcej niż jednego numeru i adresu)
- notatki
- możliwość zmiany skrótów klawiszowych (prawy przycisk funkcyjny, lewy itp)
- wejście microUSB
- wyświetlacz przynajmniej 2,6 cala
Cena bez znaczenia.

Mile widziane wifi, latarka, jack 3,5

I teraz tak: Nokia n95 8gb byłaby idealna, ale z używanymi to jest tak, że może i znajdę jakąś w 200% sprawną, ale bardzo możliwe, że będzie porysowana, coś będzie pęknięte, coś lekko uszkodzone itp. Także idealnie by było, gdyby się udało kupić jakiś taki nowy telefon. Proszę o propozycje.
 #943839  autor: Niezgodna7
 07 sie 2017, 16:14
hm..
Nie lubisz dużych ekranów, czy smyrać, czy może systemy podpadły, czy chodzi o kieszeń by zmieścić to to małe..?
Wspomniałeś o n95, więc stary system Ci odpowiada - pozostaje kwestia szczęścia przy zakupie.
*
A jak patrzysz na BB qwerty ..?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #943903  autor: kopersuperhero
 07 sie 2017, 22:13
Akurat N95 to może źle powiedziałem, bo ona ma miniUSB, a wiadomo, że wszędzie teraz microUSB ;)
Ogólnie qwerty chyba odpada. Jeden z najlepszych niedotykowych to nokia e72, no i wszystko fajnie, ale jednak chyba mam za duże palce. BB też miałem. Ale ta qwerty.. nie wiem, mam mieszane uczucia. Poza tym 320x240 zamiast 240x320 trochę mnie przeraża. Wiem, że na symbian/javę i tak nic nie ma, ale jednak na poziomy wyświetlacz jest jeszcze mniej.
Nokia 3310 nowa - możliwe, że to jest rozwiązanie. Chociaż ma tylko 2,4. Ale kilka dni temu kupiłem nokię 230 i bardzo jestem nieufny co do nowych nokii.
Znalazłem kilka telefonów innych marek. Problem jest taki, że takiego np. Micromax X3020 to w Polsce nie ma szans.
Skłaniam się do tej 3310 2017, albo jeszcze postaram się przeczekać, gdzieś wyczytałem, że HMD chce przywrócić do życia serię N. Dla mnie to by było idealne. Bo też zależy mi na nowości, w sensie stary telefon kupiony na allegro nawet jak jest rzeczywiście w 100% sprawny to jest stary i coś w nim może paść, np. gniazdo USB w mojej n86, a to był jedyny sposób jej ładowania. A gwarancja jaka by nie była zawsze coś tam pomoże.
 #943916  autor: vonski
 07 sie 2017, 23:42
Póki co HMD wypuszcza jeden bubel po drugim, więc za wielkich nadziei bym sobie nie robił...

Tapatalk @ Galaxy S7
 #944506  autor: kopersuperhero
 11 sie 2017, 14:04
Zdecydowałem się na Nokię E72. Miałem kiedyś, do qwerty może i mam za duże palce i wolałbym zwykłą, no ale coś za coś.. Natomiast wyświetlacz mniejszy, ale przy poziomym nie widać jakoś różnicy.
Niestety obecnie firmy produkują albo smartfony, albo tanie gówna. Np. dla starszych osób.
E72 kupiony na allegro, oczywiście nie nowy: obudowa lekko pęknięta, ale niby nie przeszkadza to w użytkowaniu. Natomiast nie działa głośnik w słuchawce i żeby cokolwiek słyszeć trzeba na głośnomówiącym..
 #944588  autor: Niezgodna7
 11 sie 2017, 18:29
Pisałeś, że cena bez znaczenia - myślałem, że jednak na bb się skusisz
;-)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #945336  autor: kopersuperhero
 15 sie 2017, 23:58
BB kiedyś bardzo mnie pozytywnie zaskoczyło, ale popewnym czasie myślałem już o nim jak o zwykłym telefonie. A teraz jakoś niespecjalnie chciałem BB, jakoś jednak bardziej mi przypadały do gustu nokie. To co wyżej napisałem, nokię E72 odesłałem, hajs zwrócili, kupiłem E55 (pewnie czwartek/piątek będzie). Możliwe, że jest nowa? Podobno 24 miesiące gwarancji, nowa, cały komplet..
 #945476  autor: DerTolleMajor
 16 sie 2017, 20:04
Niewielkie szanse, że nowa, raczej odnawiana.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900