DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #934110  autor: marson
 25 cze 2017, 10:57
Witam

Jak w temacie, jaki telefon wybrać do 1800 zł zależy mi na dobrej jakości rozmów, mocnej antenie LTE, carrier aggregation przy LTE przyzwoitym aparacie i ekranowi min. 5''. Najpierw myślałem o Xiaomi np. Xiaomi Mi5S PLUS ale z tego co wiem ten smartfon nie obsługuje pełnego LTE. Obecnie mam Galaxy S5, więc też myślałem o samsungu ale S7, ewentualnie S7 Edge choć w tych pieniądzach chyba będzie ciężko wyrwać edge? A może jeszcze coś innego? LG G6 chyba po za moim zasięgiem cenowym a G5 jakoś mnie nie przekonuje do siebie. Czy możecie coś polecić? Prawda jest taka, że za S7 przemawia do mnie przyzwyczajenie z S5 ale też ten gadżet Gogle VR zrobił na mnie spore wrażenie, tyle, że zdaję sobie sprawę, że po początkowym WOW położę gdzieś je w kont i tyle z tego będzie więc to nie jest dla mnie decydujący czynnik. Nie zamykam się na jakiś telefon tylko ze względu na markę po za jednym. Nie chcę iPhone, chcę androida, po prostu kupiłem z ciekawości iPhone 4S i mnie do siebie nie przekonał IOS jako taki, więc proszę nie proponować.
 #934116  autor: trzystatrzy
 25 cze 2017, 11:14
No s7 byłby spoko w tych pieniądzach. Tak samo trafiają się czasem Huawei P10 i to też by był dobry wybór. Chyba więcej ciekawych opcji nie ma
 #934123  autor: marson
 25 cze 2017, 11:40
Też tak myślałem, choć pod uwagę brałem jeszcze Xperia X performance, jest w podobnej cenie jak S7 co o niej myślicie? Ewentualnie dość mocno podoba mi się motorola moto X force. macie jakieś doświadczenia z tym telefonem?
 #934197  autor: trzystatrzy
 25 cze 2017, 16:23
Sony będzie miał trochę słabszy aparat niż S7 i P10, co jest kurde dziwne, bo wszyscy ładują matryce Sony i robią lepsze aparaty w telefonach od nich o Moto nie chcę się wypowiadać. Możesz jeszcze popatrzeć na G5, ale LG ma teraz kijową reputację ze względu na padające płyty główne w G4 i V10
 #934201  autor: marson
 25 cze 2017, 16:48
a jak to jest z huawei i sony? też mają coś w stylu knox warranty void? Innymi słowy czy też są w stanie sprawdzić, że telefon był rootowany nawet wówczas gdy przywróci się stockowy rom i recovery? Przez ten głupi patent u samsunga moja S5 przez cały okres gwarancji była w stanie dziewiczym i nie ukrywam trochę mnie to wkurzało. Jeśli teraz mam znów się 2 lata męczyć bez roota to może o ile dwaj pozostali nie mają takich wynalazków jednak zastanowię się nad P10 o ile dorwę go w takiej cenie.
 #934220  autor: trzystatrzy
 25 cze 2017, 17:47
Sony możesz bez problemu zrootować i wrócić potem do stanu sprzed roota. Nie wiem jak to wygląda z Huawei, ale nie kojarzę żadnej blokady typu knox, więc jak nie odblokujesz bootloadera, to wsio powinno być ok
 #934231  autor: marson
 25 cze 2017, 18:22
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, no to mam nad czym myśleć ;)
 #934240  autor: Eragon
 25 cze 2017, 19:10
Stawiam na S7 mimo wszystko. OLX wita.

:smt006
 #934247  autor: marson
 25 cze 2017, 19:39
a powiedzcie jeszcze czy wg. Was jest sens kupna używanego S7? tzn. może inaczej... sprecyzuję pytanie. Czy znane są sposoby / przypadki uszkodzenia S7 tak, że on wygląda OK, włącza się ale np. no nie wiem, stracił wodoszczelność albo ma zrypany aparat, coś czego nie widać na pierwszy rzut oka a wyjdzie po kilku minutach użytkowania i łatwo to ukryć w opisie / wyprzeć się.
Widziałem np. S7, który działał i zdechł po aktualizacji softu, zakładając, że to prawda a nie ściema sprzedawcy można by spróbować ODINem go potraktować i wstanie, a cena i stan wizualny jest więcej niż OK. Ogólnie, podsumowując... czy jest coś co powinienem sprawdzić, dopytać przed zakupem z takiego OLXa, w końcu tak czy siak mówimy tu o kwocie 1500 - 1800 zł a to bez wzaględu na wszystko nie jest cena bułek w sklepie ;)