DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #934607  autor: -Gosc-
 27 cze 2017, 01:15
motov3 pisze:Owszem. Ale to FLAGOWIEC.
Flagowiec? No i co z tego że tak to ktoś marketingowo nazwał?
motov3 pisze:Dzieki temu wlasnie dostal jakis czas temu update do Androida 7.
A3 2016, 2017 i A5 2016 i 2017 też dostaną Nougata. Nawet stary J5 2015 ma dostać w listopadzie.
motov3 pisze:Posiada ekran QHD (2k) a nie FHD (1080p jak seria A).
W codziennym uzytkowaniu i do YT FHD jes tw zupełności wystarczający.
motov3 pisze:Fakt nie posiada slotu karty SD - ale bez problemu obsluguje OTG (!!!)
Stary J5 2015 i moja A5 2016 też mają OTG.

Benchmarki to dla tych co się punktami onanizują, kolega chce do muzyki i YT więc co mu po benchmarkach? Do czego mu te dane?
Akurat tabletowo to słaby przykład i amatorszczyzna nie mówiąc już o tym bełkocie ignorantów z komórkomanii. Słabe przykłady wybrałeś.

Nie dziękuj , nie dziękuj. Postaw Double IPA z browaru w Cieszynie i będzie git:-)
 #934907  autor: motov3
 27 cze 2017, 22:35
-Gosc- pisze:Benchmarki to dla tych co się punktami onanizują, kolega chce do muzyki i YT więc co mu po benchmarkach? Do czego mu te dane?
Galaxy S6 ma 3GB RAM w stosunku do 2GB w A5tce. Przy Androidzie ma to spore znaczenie (zwlaszcza na nowszych typu Nougat).
-Gosc- pisze:W codziennym uzytkowaniu i do YT FHD jes tw zupełności wystarczający.
Nawet nie zartuj. Wbrew pozorom QHD wyglada znacznie lepiej od FHD (mam na stanie OBA formaty w smartfonach wiec moge porownac). QHD idealne pod VR, przy FHD zapomnij.
Zwazywsze ze juz weszly ekrany 4K (najnowsza XPERIA XZ), mozna sie spodziewac ze to bedzie wkrotce standard, a ekrany FHD przejda do przeszlosci tak jak HD obecnie.
-Gosc- pisze:A3 2016, 2017 i A5 2016 i 2017 też dostaną Nougata. Nawet stary J5 2015 ma dostać w listopadzie
Zawsze beda gorzej traktowane z supportem anizeli FLAGOWCE. Niech to do ciebie w koncu trafi. Zawsze update - dostaja pierwsze - FLAGOWCE. Nie srednia polka.
-Gosc- pisze:Akurat tabletowo to słaby przykład i amatorszczyzna nie mówiąc już o tym bełkocie ignorantów z komórkomanii. Słabe przykłady wybrałeś.
Mhm rozumiem. Komorkomania slaba, Tabletowo slabe. A to ze podobne dane mozna znalezc np na SpidersWeb albo na zagranicznych portalach, plus do tego dokumentacje video na YT, nie mowiac juz o android.com.pl, to juz tez slabe.pl prawda ? Jak tak wszystko jest slabe, to moze zaloz wlasny portal - dzielac sie wiedza. :) Chetnie ci pokibicuje. :-)

Rozumiem ze posiadasz A5 2016. Ale skoncz na sile czarowac rzeczywistosc. Posiadasz Srednia Polke - ktora jest niezla, ale nie dorownuje Flagowcom.
Zobacz sobie chociaz testy APARATU w S6 i A5. S6tka wrecz miazdzy A5, nie dajac zadnego pola do popisu.

Zwazwyszy na powyzsze, jaki jest sens kupowac gorszy sprzet jakim jest A5, kiedy za ta sama kase mozna miec sprzet o niebo lepszy jakim jest S6 ?

Widzisz, to jest tak jak w Mercedesach. Mercedesow jest sporo, ale S-Klasa jest tylko jedna. A ty wlasnie na sile starasz sie udowodnic ze E-Klasa, jest lepsza od S-Klasy.

Obrazek
 #934929  autor: -Gosc-
 28 cze 2017, 00:35
Rozumiem ze posiadasz A5 2016. Ale skoncz na sile czarowac rzeczywistosc. Posiadasz Srednia Polke - ktora jest niezla, ale nie dorownuje Flagowcom.
Zobacz sobie chociaz testy APARATU w S6 i A5. S6tka wrecz miazdzy A5, nie dajac zadnego pola do popisu.
W czym niby nie dorównuje do starego S6? W tych cyferkach? Na oglądaniu filmów z youtuba zobaczysz te kolosalne różnice? No zastanów się...
Nie interesują mnie benchmarki. Ma działać stabilnie i A piątka właśnie tak działa, więc co mnie obchodzi stary i drogi jeszcze kotlet S6 bez rzeczy praktycznej a nie bnchmarkowych punkcików czyli bez obsługi microSD.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2017, 00:41 przez -Gosc-, łącznie zmieniany 1 raz.
 #934935  autor: motov3
 28 cze 2017, 00:57
W czym nie dorownuje ?

1. W wydajnosci - S6 jest dwukrotnie bardziej wydajny, co wazne bo Android ciagle rosnie.
2. W technikaliach - S6 ma lepsze bebechy, szybsze, wiecej RAM, szybsza pamiec, lepszy ekran.
3. W multimediach - S6 ma o niebo lepszy aparat, co sie przelozy na zdjecia, filmy
4. W dzwieku - S6 jest lepsza dzwiekowi od A5, nawet glosnik ma lepszy

i moglbym tak wymieniac i wymieniac. Podniecasz sie slotem kart SD jako chyba jedynym dla ciebie punktem przewagi, tyle ze obecnie przy OneDrive (ja mam 105GB - bo dla posiadaczy S6 lub S6 Edge jest premia 100GB) czy Dysk Google - mozna w dowolnej chwili sciagnac kopie lub podpiac OTG.

A co do stabilnosci to z racji RAMu, A5tce zdarza sie laga zaliczyc. Wiec kolego nie idealizuj, bo mialem smartfony ze sredniej polki z 2GB na pokladzie i cos o tym wiem. Mam nawet tutaj na stanie A5 ale wczesniejsza wersje, ale jakosc wykonania jasno zdradza srednia polke.

http://www.androidauthority.com/samsung ... ew-677748/

Obrazek
 #934955  autor: Around1986
 28 cze 2017, 08:54
Panowie, dziękuję za merytoryczne uwagi. Sprawę sporów personalnych zostawiam pomiędzy Wami chociaż myślę, że nie są potrzebne. :)

Samsunga S6 w cenie do 1200 zł raczej ciężko będzie znaleźć chyba, że będzie to sprzęt "powystawowy" (cokolwiek się za tym kryje).
 #934969  autor: -Gosc-
 28 cze 2017, 09:44
Samsunga S6 w cenie do 1200 zł raczej ciężko będzie znaleźć chyba, że będzie to sprzęt "powystawowy" (cokolwiek się za tym kryje).
Dokładnie tak, i obecnie już nie warto go brać, chyba żeby do 1000zł za nowy, ale tak jak napisałem do twoich zastosowań dobry będzie jakiś z nowej serii A.