DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #931007  autor: madzialena
 12 cze 2017, 14:06
Chce kupić nowy telefon siostrzenicy ale tyle tego jest ze mam mętlik w głowie. Zależy mi na telefonie nowym ze sklepu stacjonarnego. Cena max 1500zl chyba ze juz na prawdę będzie coś ekstra to myślę że 1700 bym przeżyła :D
Wymagania telefonu :
- minimum 4,7 cala wyświetlacz
- dobra bateria, aparat i głośnik
- płynność działania
Zależy mi głównie na tym żeby płynnie chodził, nie zamulał i nie grzal się. Póki co w ten cenie wytypowałam Huawei p9 lite i p9 lite 2010 oraz p10 lite a z samsungów j5/j7. Jakieś propozycje?
 #931080  autor: FKS_91
 12 cze 2017, 21:16
ja Ci mogą podpowiedzieć Huaweia Nova, lepszy jest od p9 lite teraz jeszcze cena jego spadła. Już zamiast p9 lite wolałbym zwykłego p9 (w niektórych sklepach myślę, że powinieneś się zmieścić. Ogólnie według mnie huawei wygrywa z samsungiem pod względem jakość i cena. W samsungu teraz troskzę trzeba dopłacić za markę, ale to jest moje osobiste zdanie.
 #931167  autor: tonasa
 13 cze 2017, 13:17
A ja ci Huawei-a Nova nie polecam. Sam nad nim się zastawiałem bo telefon ładny, zgrabny i niby z dobrymi parametrami ale jak zobaczyłem w sklepie, że przy 4-5 uruchomionych aplikacjach w tle miał ogromne problemy ze stabilnością(aplikacja aparatu wywalała się) i działaniem to sobie odpuściłem. Z 3 GB dostępne 450 Mb RAM to jakiś koszmar optymalizacyjny. A to wszystko przy agresywnym ubijaniu aplikacji w tle, z którego słynie firma(problemy z powiadomieniami). Do tego nie można powiedzieć, że się nie grzeje.

Zwykły P9 chodzi rewelacyjny ale ma dwie poważne wady - słaba bateria i problemy z nagrywaniem filmów(ciągłe ostrzenie) plus oczywiście ubijanie po jakimś czasie aplikacji w tle.

Samsung A5(2017) podobno rewelacyjna bateria, brak stabilizacji, filmu nagrywa tylko w FullHD(30fps), problemy z przednim aparatem(brak ostrości).
 #931199  autor: FKS_91
 13 cze 2017, 17:24
tonasa pisze:A ja ci Huawei-a Nova nie polecam. Sam nad nim się zastawiałem bo telefon ładny, zgrabny i niby z dobrymi parametrami ale jak zobaczyłem w sklepie, że przy 4-5 uruchomionych aplikacjach w tle miał ogromne problemy ze stabilnością(aplikacja aparatu wywalała się) i działaniem to sobie odpuściłem. Z 3 GB dostępne 450 Mb RAM to jakiś koszmar optymalizacyjny. A to wszystko przy agresywnym ubijaniu aplikacji w tle, z którego słynie firma(problemy z powiadomieniami). Do tego nie można powiedzieć, że się nie grzeje.
hehe to nie wiem co to za novą oglądałeś :) ja mam ten telefon w użytku od 6 miesięcy i nic z Twoich słów nie mogę potwierdzić ... wcześniej miałem lumie 730 i bardzo ładnie płynie stabilnie działała (oczywiście przy W8.1, bo przy W10 to był koszmar) i bałem się przesiadki, ale z tego względu że windows w telefonach umiera to się przesiadłem i to jest na prawdę bardzo stabilnie działający telefon nie zawieszający sie (przynajmniej ten co ja mam :)) i z aparatem który mnie troszkę zaskoczył robiąc przyzwoite zdjęcia w słabych warunkach i oświetleniu
 #931204  autor: tonasa
 13 cze 2017, 18:05
FKS_91 pisze: hehe to nie wiem co to za novą oglądałeś :) ja mam ten telefon w użytku od 6 miesięcy i nic z Twoich słów nie mogę potwierdzić ... wcześniej miałem lumie 730 i bardzo ładnie płynie stabilnie działała (oczywiście przy W8.1, bo przy W10 to był koszmar) i bałem się przesiadki, ale z tego względu że windows w telefonach umiera to się przesiadłem i to jest na prawdę bardzo stabilnie działający telefon nie zawieszający sie (przynajmniej ten co ja mam :)) i z aparatem który mnie troszkę zaskoczył robiąc przyzwoite zdjęcia w słabych warunkach i oświetleniu
Oglądałem taką jaka była. Czy to jednostkowy przypadek czy nie, tego nie wiem. Ale nie będę ryzykował, że u mnie będą te same problemy. W teście na tabletowo chyba też coś o tym wspominali. A tłumaczenia sprzedawcy, że to przez zainstalowane demo jakoś mnie nie przekonały.
Zresztą wystarczy porównać płynność z P9 aby zobaczyć różnice.

Tak z ciekawości ile ci trzyma bateria i jak z jakością nagranych filmów?
 #931297  autor: Tamto
 14 cze 2017, 10:13
Ja też się zdecydowałem na Huawei Nova. Jedyny minus jaki widzę, to brak szybkiego ładowania. Największe plusy: wygląd, wielkość (5 cali) i płynność działania. Nie jest to flagowiec, ale jest o połowę tańszy. Można jeszcze wziąć pod uwagę Nova Plus - brzydsza (subiektywnie), większa (dla jednych to plus, dla innych minus), ale z lepszym aparatem. Mi zależało na metalowych plecach. Jak komuś nie przeszkadzają szklane, to za ok 1500 jest Honor 8.
 #932420  autor: madzialena
 18 cze 2017, 10:05
Wyraźnie pisałam że max 1500zł i sklep stacjonarny.
W żadnym neonecie, saturnie itp. nie dostane p9 zwykłego za 1500zł więc jeśli huawei to albo p9 lite albo p10 lite.