DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #930975  autor: rossmann
 12 cze 2017, 12:22
Cześć,

mam taki wybór: Sony Xperia X albo Lenovo K6 Note (jeszcze Huawei p9 lite ale jakoś mi nie podchodzi, więc pomińmy). Co byście wybrali? Zależy mi na tym żeby telefon działał sprawnie, nie łapał przycinek, nie zamulił się po pół roku normalnego użytkowania (dzwonienie, sms, przeglądanie internetu, filmy), miał niezły aparat, tzn taki którym można cyknąć przyzwoitą fotkę w dobrych warunkach oświetleniowych, no i miał akceptowalną baterię (nie zależy mi na jakimś tytanie i jestem przyzwyczajony do ładowania smartfona praktycznie codziennie, ale nie chcę żeby fon zdychał np. po pół dnia normalnego użytkowania).

Wybór jak wyżej, więc proszę żebyście nie pisali mi - weź xiaomi, samsunga A5(2016) czy cokolwiek innego, tylko doradzili w ramach tych dwóch wskazanych przeze mnie modeli.

Generalnie za Lenovo przemawia dobra bateria oraz to, że chodzi dosyć fajnie i podobno przy normalnym użytkowaniu nie powinien się zamulić. Boję się za to trochę o aparat (testowałem w sklepie i wydaje się w miarę ok, bez szału ale też bez tragedii, ale wiele osób narzeka więc może jest coś czego nie zauważyłem) oraz to, że nie do końca mam zaufanie do takich mniej znanych marek jak Lenovo (mniej znanych na rynku smartfonów ofc) i zastanawiam się czy to nie będzie tak, że pozostawią K6 bez jakichkolwiek aktualizacji (choćby do Androida 7, która niby miała wyjść już jakiś czas temu a dalej jej nie ma).

Z drugiej strony Sony Xperia X to taki udawany flagowiec (chociaż wiem, że flagowcem nie jest) i wszystko jest w nim niby ok (ładny ekran, dobry aparat, płynnie chodzi), ale po pierwsze nie mam pojęcia jak w dłuższej perspektywie spisze się ta bateria 2600 mah (wiem, że na początku pewnie będzie dawała radę i te półtora dnia telefon pochodzi) ale czy po roku nie padnie (?), a poza tym, miałem kiedyś xperie i wiem, że po jakiś czasie niemiłosiernie zamulała.

Ktoś coś doradzi? Z góry dzięki.