DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #930939  autor: drzewo95
 12 cze 2017, 10:31
Witam!
Zmęczony już wielkimi smartfonami postanowiłem wrócić do starej dobrej klasyki. Zależałoby mi głównie na modelach linii biznesowej Nokii- E. Najbardziej skłaniam się ku Nokii E52, ale nie odrzucam również możliwości takich jak E51 czy E72. Jeżeli ktoś z was miał którykolwiek z tych modeli, proszę o opinię. Prosiłbym również o pomoc w wyborze takich aukcji, na których nie trafię na refabrykowany bubel z Chin. Chciałbym się dowiedzieć, po czym poznać, że najprawdopodobniej jest to oszustwo?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
drzewo95
 #930968  autor: dario321
 12 cze 2017, 12:11
rozwaz jeszcze e55 i e71,z e52 zwracaj uwagę na wersje navi.sam uzywalem serii e procz e6 i e7,ogolnie seria ta była podatna na kurz pod ekranem;-)
 #931099  autor: DerTolleMajor
 12 cze 2017, 22:05
Szukaj telefonu w dobrym stanie od osoby prywatnej, najlepiej wersja od operatora. Zamiast E52 wziąłbym E72, ale to subiektywna opinia.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900
 #931114  autor: greenrs
 12 cze 2017, 23:19
Przez kilka lat używałem E-51. Znakomity telefon, solidna metalowa obudowa, niezawodny, dobra bateria. Telefon do dziś leży w szufladzie i ciągle jest w pełni sprawny. Jeśli nie przeszkadza Ci mały wyświetlacz i brak nawigacji to na pewno będziesz zadowolony. Jedyne mankamenty, które zauważyłem w swoim egzemplarzu to wycierające się gumki klawisza głośności i mała skaza na zewnętrznej szybce ekranu.
 #931207  autor: motov3
 13 cze 2017, 18:14
Wrocisz do tej klasyki na pare tygodni, po czym bedziesz mial dosc, bo sie okaze ze poza dzwonieniem i sms-ami nic na tym nie zrobisz. W dzisiejszych czasach nawet net bedzie koslawo chodzil, bo jest tak przeladowany reklamami.

Ale jesli juz to E52 lub seria biznes N8.

Ale ogolnie Symbian i to jeszcze w tej kasie, to wg mnie poroniony pomysl. Mam tutaj na stanie pelny komplet orig E52, ale ani mysle jej uruchamiac :)

Obrazek
 #931266  autor: motov3
 13 cze 2017, 23:27
Obrazek

Co racja to racja hahahaha :)

Obrazek
 #931525  autor: motov3
 15 cze 2017, 01:36
E52 z dystrybucji Orange posiadaly simlock i duzo bloatware.

Obrazek